Odjava, prevod registrovanog auta?

Odjava, prevod registrovanog auta?

Interesuje me kako ide sa odjavom auta, ako se auto kupi registrovano, znaci ima 2,3,6,8 mjeseci registracije, ne bitno.. Znaci zelim odjaviti auto sa prethodnog vlasnika i prevesti na sebe. Sta se desava sa polisom osiguranja, jel' se ista ponistaje, pa se ponovo mora placati sve ili?

Isto me zanima kako ide oko papirologije kad se auto kupuje od teceg lica, znaci preprodavaca (ili ti ga svercera), znaci auto nije na njemu, vlasnik nije tu, ja kupujem to auto, koja je procedura oko prevoda, jer dogovara se samo sa prodavacem auta, osoba na kojoj je registrovano auto nije tu, vec u drugom gradu?? Ovaj sto prodaje auto ima samo kopiju licne vlasnika!
 
Član
Ako kupujes od nekog auto npr nasao si ga na piku, znaci registrovano je. Odes u njegovu zupaniju i odjavis auto oni udare pecat u prometnu odjavljeno. Tu trebas ponjet ugovor koji si napravio kad si uzimo auto. Tu odjavis i ides u svoj mup da ga prijavis tu dobivas nove table prometnu i sve na tvoje ime. Zatim odes u osiguranje da ti promjene tablice na polici i to je to.
Znači ostaje ti registracija. Polica ce biti na tebi kad ti prvi put budes rego auto.

A ako uzimas od uvoznika onda samo preskoci odjavi jer auto bi trebalo biti vec odjavljeno. Ti samo registrujes.
Glupo bi bilo da ga on uveze tebi ga proda i ti moras u njemacku da ga odjavis :D


Za odjavu, nove tablice, prometnu i takse ti treba 60-70 maraka.
 
Ne mislim ako je auto uvezeno, vec auto je kupljeno u BiH i registrovano je u nekom drugom gradu, ja kupujem od preprodavaca, koji meni prodaje registrovano auto, a ima samo kopiju licne od osobe na kojoj se vodi auto, jel i tada treba otici u grad gdje je auto registrovano, ili mogu sve ovdje u mupu rijesiti?
 
Član
prethodni vlasnik mora odjavit auto, s tim papirima koje on dobije ti nosis u svoj grad, u mup da ponovo prijavis auto, registracija ce ti vazit i dalje, ali dobijas saobracajnu novu, i nove tablice ukoliko su na autu stare tablice
jedno 30km ti to sve kosta
tako je bar mene kada sam ja kupio auto registrovano u Vogosci;)
isti dan kad sam predao za table sam ih i dobio, za 2- 3 sata bilo sve gotovo
naplate ti sticker, saobracajnu i nesto u osiguranju, sve ukupno oko 30km
 
Član
Ako su nove tablice, onda ostaju 25KM sve skupa dodje. Samo se u osiguranju jos napravi zelei karton na tvoje ime.
 
Član
Prevod u FBiH je 48KM (nova saobraćajna) + 4KM zeleni karton. Ja sam predao vlasničku knjižicu, staru saobraćajnu i svoju ličnu kartu. Najbolje je da odeš u osiguranje u kojem je auto osigurano, i da ti oni to završe za dan u MUP. Polica osiguranja ti ostaje, ti samo nastavljaš. U vlasničku bude upisano tvoje ime, a saobraćajnu novu dobiješ, i to je to.
 
Član
kaseljxxx je napisao(la):
Vredni se radi ako su stare tablice.

kod mene su bile stare table pa ga nisam radio, pisao vec gore, sa papirima odjave auta u vogosci sam otisao u kod nas u MUP, predao u 8 sati, i u 12 sati dosao po table, dobio novu saobracajnu i sticker i to je to, nisu oni ni vidjeli auto uopste
ja sam to predao ujutro i isao u zenicu bez tablica, tako da nisam radio teh pregled:cool:
jedino ako se sta nije promijenilo u medjuvremenu,ja sam to radio u oktobru prosle godine
 
Član
ja sam ti sad dok sam prao auto pogledao u one papire, imam te racune sve
mene je sve izaslo 23km,,, 18km je neka taksa, i imas jos na dvije uplatnice po par km, eto tacno koliko dodje prepis registrovanog vozila;)
 
Član
Ali ipak sve ovisi od kantona do kantona, jednostavno odes do policije... dobar dan sta mi treba i gotovo i 120% sa sigurnoscu ;)
 
Top