Od 0 do 300 km/h u bolidu Lotus-Renaulta

Od 0 do 300 km/h u bolidu Lotus-Renaulta

Bolid Lotus-Renaulta, motor Renault RS27-2011, V8 2.4 litre, težina motora oko 95 kg i nevjerovatnih 12.1 sekundi do 300 kilometara na sat na samo 583 metra.

Spomenimo samo da je vozač bolida Nicolas Prost, tridesetogodišnji sin četverostrukog prvaka Alaina "Profesora" Prosta, a u videu možete vidjeti kako "cestovni" bolidi, poput Bugattija Veyrona GS ili Porschea Panamere Turbo S, jednostavno nemaju šansi...

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/M2KMqvxQnDA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
 
Član
Cisto da se zna gdje je F1 medju ostalima :D

A ova masina me impresionirala kad sam je prvi put vidio uzivo, taj V8 je ekstremno malen, kao 4 cil. motor cestovnog auta...
 
Član
VR6Boki je napisao(la):
Cisto da se zna gdje je F1 medju ostalima :D

A ova masina me impresionirala kad sam je prvi put vidio uzivo, taj V8 je ekstremno malen, kao 4 cil. motor cestovnog auta...

Da ti je u autu, a?:D

Iskreno, video je "niđe veze".
Očekivao sam bar da vidim vožnje i ostalih uporedo sa bolidom, čisto da se vidi ta razlika.
Jeb'o brojke, daj da gledamo.:lol:
 
Član
Zasto se zove kraljevska klasa motorsporta
evo od Petka sad sa treninga , kamera je na kacigu zalepljena ,samo sto se bolid ne naginje u krivinama kao obicno auto, pa je tesko sta utvdriti iz ovakvih clipova
PS: radi se o Renault motoru :D:D
[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=7uie7xUZdIo[/video]
 
Mislim ipak da ce ga URQUATTRO ostaviti do 200km/h,za preko znam da nemoze... ;)
Sto se tice ubrzanje,Rally vozila su posle dragstera najbrzi,ali uzmimo u obrzir da su WRC vozila ipak preradjeni modeli koje mozes kupiti u prvom autosalonu...
Formula 1 ima svoje mjesto u auto-moto sportu ali meni licno vece fascinacije izazivaju WRC vozila i umijece njihovih vozaca nego bilo koji vozac F1...
MOje misljenje ;)
 
Član
Nemoj zaboraviti da se u F1 izmisljaju i probavaju nove stvari za autoindustriju , ali uopsteno oni vise rade na tome da bolid kroz krivinu sto brze moze poroci a ne za neke pravce , zamisli da u krivini imas silu na sebi od 4-5 G , a bolid se ne naginje , ne ljulja ono sto mi samo znamo
postoji mislim jedna emisija od Top Gear gdje su probali Renault bolid od Alonsa kada je bio prvak , ima malo objasnjenja
 
Super Moderator
nermin suljagic je napisao(la):
Mislim ipak da ce ga URQUATTRO ostaviti do 200km/h,za preko znam da nemoze... ;)
Sto se tice ubrzanje,Rally vozila su posle dragstera najbrzi,ali uzmimo u obrzir da su WRC vozila ipak preradjeni modeli koje mozes kupiti u prvom autosalonu...
Formula 1 ima svoje mjesto u auto-moto sportu ali meni licno vece fascinacije izazivaju WRC vozila i umijece njihovih vozaca nego bilo koji vozac F1...
MOje misljenje ;)

potpis ;)
 
eh da je izbaciti par onih glupih pravila iz F1, kakve bi formule mogle biti.. :icon_twisted: tad bi se tek vidjelo sta se sve moze. :icon_biggrin:
 
SoundLunatic je napisao(la):
eh da je izbaciti par onih glupih pravila iz F1, kakve bi formule mogle biti.. :icon_twisted: tad bi se tek vidjelo sta se sve moze. :icon_biggrin:

Najbolje bi bilo kad bi se dopustili raketni pogoni i vozila smjela kretati po sinama... :D
Previse mi je ovo sminkeraj postalo,ali razumijem na neki nacin...Zar bi mogli zamisliti jednu hostesu u kratkoj majcici,jos kracim minjakom i u stiklama kako gazi po blatu na nekom od Raly-a,ili istu situaciju ali pod jednim skafanderom na -10 u finskoj na Rally-u...Zbog toga se F1 bolje da prodati,"Sex sell´s"...Tuzno ali istinito...:icon_sad:
 
Član
Po meni je (kako je i prije i bilo) WRC majka moto sporta.
Da nije bilo sranja tako bi i ostalo.
A ovo je krajnje ocekivan iskoh samo impresivan mi veyron u odnosu na GT1/2 (koji vec) model.
 
Član
allroad je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Mislim ipak da ce ga URQUATTRO ostaviti do 200km/h,za preko znam da nemoze... ;)
Sto se tice ubrzanje,Rally vozila su posle dragstera najbrzi,ali uzmimo u obrzir da su WRC vozila ipak preradjeni modeli koje mozes kupiti u prvom autosalonu...
Formula 1 ima svoje mjesto u auto-moto sportu ali meni licno vece fascinacije izazivaju WRC vozila i umijece njihovih vozaca nego bilo koji vozac F1...
MOje misljenje ;)

potpis ;)

jos jedan :cool:
umjece voznje se pozna u relly-u, u formuli redovno pobjedjuje onaj ko ima najjaci bolid, dok u relly pobjedjuje najbolji vozac....tj. Loeb :)
 

rs6

Član
AnDel je napisao(la):
allroad je napisao(la):
nermin suljagic je napisao(la):
Mislim ipak da ce ga URQUATTRO ostaviti do 200km/h,za preko znam da nemoze... ;)
Sto se tice ubrzanje,Rally vozila su posle dragstera najbrzi,ali uzmimo u obrzir da su WRC vozila ipak preradjeni modeli koje mozes kupiti u prvom autosalonu...
Formula 1 ima svoje mjesto u auto-moto sportu ali meni licno vece fascinacije izazivaju WRC vozila i umijece njihovih vozaca nego bilo koji vozac F1...
MOje misljenje ;)

potpis ;)

jos jedan :cool:
umjece voznje se pozna u relly-u, u formuli redovno pobjedjuje onaj ko ima najjaci bolid, dok u relly pobjedjuje najbolji vozac....tj. Loeb :)

ne zaboravi sekvencijalni mjenjac ! :D btw nisam pogledo video tako da ne znam sta je ovdje u pitanju :D
al sekvencijalni je bog uspjeha ! :D
 
Član
eee svi mi mislimo da je lahko bit F1 vozac. to nisu vozaci, to su vozacine. ja im skidam kapu prvenstveno za fizicke napore, a onda i za mnogobrojne situacije kojima se treba prilagoditi prilikom voznje. valja o milion stvari razmisljati a uz to paziti da se ne napravi ni najmanja greska. sve to djeluje lagano kad gledamo na tv-u...

svaka cast relly-u i meni je postao zanimljiviji od f1 bas zbog pravila koja su usrala f1, ali kad je u pitanju tehnologija mislim da je bilo koji auto-moto sport (uz duzno postovanje svima) jos uvijek miljama daleko od f1...
 
Član
Kraljica oktana na dijelu :cool: Ma stas ovdje sve vozacine Formulu 1 ti je voziti picin dim ;) .Btw ovaj danasnji bolid je prilicno spor.Njegov tata Prost je sa Wiliamsom 1993 postizao 305 kmh za samo 7,8 sec navodno :icon_question: .Sto se tice WRCa dobar je ali ima jednu manu,nije kruzna trka nego utrka sa vremenom = Dosadno .


SoundLunatic je napisao(la):
eh da je izbaciti par onih glupih pravila iz F1, kakve bi formule mogle biti.. :icon_twisted: tad bi se tek vidjelo sta se sve moze. :icon_biggrin:
Uvijek zapanjuje sta sve to vozilo moze.Moze npr ostaviti Moto GP motore u prosijeku 30 sec po jednom krugu :icon_biggrin: .Uzmi u obzir da Moto GP motor kakav vozi Rossi i ekipa ima oko 240 ks i samo 160 kg tako da je svijetlosnu godinu brzi od najbrzeg cestovnog motocikla a ipak na krugu(npr Sepang Malezija) zaostaje cak 30 sec po jednom krugu za bolidom F1 .E to ja zovem nevjerovatno.Eto sta moze :icon_biggrin:

nermin suljagic je napisao(la):
Sto se tice ubrzanje,Rally vozila su posle dragstera najbrzi

Mozda Rally grupa B 80ih,danasnji wrc auti su preteski i slabiji tako da je ubrzanje daleko ispod F1 ;)
 
Top