Njemački automobili među najgorim kad su u pitanju kvarovi motora!

Njemački automobili među najgorim kad su u pitanju kvarovi motora!

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

EE9

Član
Evo da malo i HONDA "proziva" Audi...:D

http://www.autoexpress.co.uk/car-news/consumer-news/62383/german-cars-among-worst-engine-failures
 

OmO

Član
Ponosan sam sto vozim Hondu :D

Dovoljno je reci da je Honda napravila preko 15 miliona VTEC motora i ni jedan nije podbacio. :cool:
 

EE9

Član
Još malo "soli na ranu"....:lol:

factoryreliability.jpg
 
Član
radio sam u servisu i recicu samo da kad bi zabranili servisima da rade VAG koncern, konretno TDI, servisi ne bi imali ni za kifle :icon_smile:
 
Član
gle, imati nesto najprodavanije jako cesto se nije za pohvaliti...

najprodavanije je u 99% slucajeva najlosije ali i najjeftinije
Kako radim u trgovini bvijele tehnike i u ponudi nekog asortimana imamo od kineza pa do renomiranih proizvođaca.

Od usisivaca najvise se proda onih kineskih na vodu ok 90KM a Gorenjev je 240KM istih specs...
Od televizora najvise ide Elit a Sony Bravija stoji pored njega i skuplja je 50%
OD frizidera najbolje ide jedan Beko model jer sljedeci u tom rangu je Indesit ili Gorenje koji su skuplji 50-70KM

i da ne nabrajam dalje....ugl smece se najbolje prodaje i na njemu je najbolja zarada jer je u nabavci dosta povoljno.
 
Član
svako svog konja hvali to je normalno, posebno kod nas jos od golfa 2 vw je bog i batina, i cinjenica da se taj 1.6 dizel "nije" kvario (zapravo jeste ali za 100 maraka si mogao promjeniti pola motora) je donjela slavu novijim modelima, ali problem je nastao kad je cjena popravke na tim modelima postala skuplja od 20 KM, a noviji motori su im jako nepouzdani ocito, ako neko napravi objektivno poredjenje i donese neki zakljucak to treba prihvatit;)
alfa je eto jedna od najnepouzadijih i to nije nista novo, to znaju i vlasnici alfe, ali pravi alfista nebi zamjenio alfu ni za jedno drugo auto sa liste, bez obzira na sve ;)


potpisujem sve sto je suki napisao, potpuno tacno, objasnio covjek;)
 
BHT Ovisnik
u nas u narodu hvale taj famozni TDI, osobno ga nemam,ali bio s rođakom kada je vozio svog a6 u majstora,inace specijalista za audia,i nesto ga priupitam za svog volva,tamo vamo krozp ricu i govori on u njemu su dolazili dieseli iz renaulta,reko jesu,kaze to su dobri motori,znatno bolji od TDI-eva,samo je narod u nas navikao na to i to je to:icon_smile:
 
Član
Konkretno za vw. Imaju jedan od najjačih marketinga na svijetu i on im donosi ogromnu zaradu. VW na prodanom autu zaradi duplo više nego drugi proizvođači. Kako? Prave svoje kupce telcima. Odavno govorim da je vrijeme visoko kvalitetnih njemačkih proizvoda odavno prošlo:icon_biggrin:
 
Legend
AnDel je napisao(la):
potpisujem sve sto je suki napisao, potpuno tacno, objasnio covjek;)

Ja koliko vidim ovdje da je alfa jedna od NAJlosijih na spisku... ima svakakvih fanatika to je tacno... al pravilo je da se o ukusima ne raspravlja...

evo primjer: Suki vozi BMW sto je klasa sa mene, a ti (bez ubrede) vozis Bravo sto je sporet za mene... al to je opet stvar ukusa i suvisno je ulaziti u diskusije... jer sutra ce drugi istrazitelj kojem ce u ovom slucaju VAG vise da plati pa ce da izvuku eto, kako je VAG unistio konkurenciju totalno...

Na kraju krajeva neki voze svoja auta, a neki naslijede neko auto pa se kunu u to samo zato sto je sasvim slucajno zavrsilo u njegovom vlasnistvu...
kako god, ni u dzep ni iz dzepa... ;) sretno svima i da Vas Vase vozilice sluze 100 godina... ;)
 
Član
ja sam i napisao da je alfa jedna od >najnepouzdanijih< i rekao kako to opet ne utice na ljubitelje marke da uzivaju u tim autima ;)
sto bi bila uvreda iako niko nije spomenuo fiat :icon_rolleyes:, fiat po meni ok auto, nista posebno, ali opravdava odnos ulozeno -dobijeno.
kad vec jesi, da hocu da vozim bmw, audi vozio bi , ali sada mi ovaj auto mnogo bolje odgovara iz x razloga, u buducnosti kad mognem priustiti audi/bmw/mercedes/alfu.. iz 21 stoljeca vjerovatno i hocu, ali to nije tema ;)
cinjenica je da se danas auta prave ko igracke, svakih par godina novi model, i radi toga logicno da se auta prave nepouzdanijim , a i radi lanca prodaje rezervnih djelova, popravke na novijim autima su masno skupe...nije stvar u tome da se auta ne mogu napraviti da budu pouzdanija ali sto bi to neko radio radi gore navedenih razloga...novo auto uzmes, taman sto prodje garancijiski rok/kilometri moras da mjenjas boga oca na njemu, nebitno koja brend i klasa (premium kosta vise za popravak, slabije klase jeftinije, ali to je cjena ekskluzivnosti) , tako je podeseno, i dere te u hiljadama svaki popravak ;)
nemam nista protiv niti jedne marke, pokusavam objektivno diskutovati o temi, ali ocito da nekima smeta ako im diras "svetinju" :)
 
Član
Honda, suzuki, hyundai,nissan, kia, ford, pug i fiat su doooobro poznate marke i jako kvalitetne i daleeeeeko bolje od, od mercedesa, bmw-a?
Mislim da je ovu listu pravio neko zute rase :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top