Mokar tepih pod vozačevim nogama

Mokar tepih pod vozačevim nogama

Član
kod mene se slijevalo niz podni tapacirung, znala se kap zadrzat na onim dlacicama, znaci desno iznad papucice gasa je to negdje bilo,,, pipni rukom jel ti igdje mokro u tom predjelu...nisam nikad to skidao pa ne znam kako je ispod ni kod astre...nije nikad puno curilo ali je bilo mokro dok serviser nije otkrio sta je u pitanju... odcepio taj neki odvod i sve ok, nikad vise vode u kabini
 
Član
Nije ulje, sinoć sam gledao, osuši se kad vozim i upalim puhanje u noge, ali preko noći opet vlažno, e sad vjerovatno je ostala ona zaštita mokra ispod pa povlači, moraću dići tepih da probam osušiti nju...

@edoze nije ni taj odvod, ne mogu da odredim nikako odakle kvasi...
Snioć sam pregledao čepove odozdo, sve mi izgleda ok, jbg...
 
Član
Dakle definitvno nema nigdje tačke ulaska vode u kabinu, sve živo smo pregledali, dizao tepih i nisu ni vrata ni šajba ni odvodi ni klima ni hladnjak... Komšija ima BMW-a 520 '09 godište i kaže da je i kod njega mokar tepih i da se to unese na nogama pogotovo zimi snijeg i sl. e sad da li je to razlog ne znam...

Uglavnom, napravio sam sebi jedan problem kad sam sušio tepih i zaštitu ispod njega. Pošto sa koristio fen, vjerovatno sam utjerao koju kapljicu vode prema ECU-u od airbag-a, i nakon sušenja kad sam htio da upalim auto, samo je zaverglao i pogasile se sve lampice osim airbag-a (kilometraža, vrijeme, ulje, voda) ništa nije svijetlilo. Mijenjao ključ, donio i onaj plastični, ali ništa neće da upali i samo svijetli airbag.
Da bi sinoć se sama pojavila kilometraža i vrijeme naravno na nuli i tako prekidalo nekoliko puta i uspio sam upaliti auto. Sada mi stoji AIRBAG FEHLER, i svijetli lampica, da li je moguće sad resetovati na dijagnostici i je li moguće da je ovo sve uzrokovao airbag modul, jer ništa drugo nisam dirao???
 
Član
Dakle definitvno nema nigdje tačke ulaska vode u kabinu, sve živo smo pregledali, dizao tepih i nisu ni vrata ni šajba ni odvodi ni klima ni hladnjak... Komšija ima BMW-a 520 '09 godište i kaže da je i kod njega mokar tepih i da se to unese na nogama pogotovo zimi snijeg i sl. e sad da li je to razlog ne znam...

Uglavnom, napravio sam sebi jedan problem kad sam sušio tepih i zaštitu ispod njega. Pošto sa koristio fen, vjerovatno sam utjerao koju kapljicu vode prema ECU-u od airbag-a, i nakon sušenja kad sam htio da upalim auto, samo je zaverglao i pogasile se sve lampice osim airbag-a (kilometraža, vrijeme, ulje, voda) ništa nije svijetlilo. Mijenjao ključ, donio i onaj plastični, ali ništa neće da upali i samo svijetli airbag.
Da bi sinoć se sama pojavila kilometraža i vrijeme naravno na nuli i tako prekidalo nekoliko puta i uspio sam upaliti auto. Sada mi stoji AIRBAG FEHLER, i svijetli lampica, da li je moguće sad resetovati na dijagnostici i je li moguće da je ovo sve uzrokovao airbag modul, jer ništa drugo nisam dirao???
Kad te krene krene te zar ne
 
Član
hmmmm... cisto sumnjam da airbag elektronika moze uzrokovati sve te probleme.;)
Ima li jos negdje da je voda mogla doci u dodir sa instalacijama?
Gdje sve imas jastuke?
 
Član
ne znam, nisam ništa drugo dirao osim tepiha pod vozačevim nogama i tada se to desilo, nikad prije...
jastuci su u sjedištima i naprijed...
 
Član
Cudno je da ti u prvi mah nista nije radilo na tabli osim airbaga.
Pokusaj sa skidanjem klema i vracanjem nazad vidjeti ima li kakve promjene. Tesko da ce biti, ali pokusaj... Pogledaj da se nisu slucajno otpojili kontakti za airbag u sjedistima. Ako jesu, prvo skini kleme pa onda vrati kontakte nazad jer na airbagu se nista ne radi dok je akumulator prikljucen.
 
Član
Skini klemu pricekaj 5 minuta pa vrati kod mene nije ispravan upaljac airbaga na vozacevom sjedistu normalno pali vozi samo lampica svijetli
 
Član
evo sad sa dijagnostike, imobilizer mi blokirao paljenje usljed prekida dotoka struje (vjerovatno zbog kratkog spoja usljed prskanja vodom po modulu airbag-a), resetovana greška i sad ne svijetli ništa...

eto što se ježim od vode u autu jbm ti auto :mad:
eto ako neko bude imao sličnih problema znaće šta je... o_O
 
Član
Opet kontam kako airbag elektronika moze uticati na imobilizer :confused: . A sada gledam i sta si napisao pa kontam ima li golf 4 zaseban modul airbaga :confused: , nema.
vjerovatno zbog kratkog spoja usljed prskanja vodom po modulu airbag-a
Ti si izgleda nanio vodu na ovo
vw_golf_edc_rom_error_and_decode_copy6.jpg

a ovo bi bila glavna alektronika za sve u autu, pa i za ACU (aibag control unit), ali iz imobilizer i jos svasta nesta.
Ni meni se nije dalo da na vrijeme uocim razliku.
Mogu ti rec da si i dobro prosao jer nije jeftin ovaj dio ;)
 
Poslednja izmena:
Član
Nek si popravio airbag :) Problem je drug kad jednom voda natopi tu zvucnu izolaciju ispod tepiha ona ce uvijek kvasiti tepih samo stavis li stazu na tepih...plus ako si je vadio vidio si da usmrdi se i raspada se pri susenju,a nema sanse da je osusis (susio golfove cak industrijskim fenom par s
sati i opet vlazno).jedini nacin izvaditi izolacije i ubaciti 2x gumene staze ako imas stare a samo ih iskrojis fino da uklope i ako se nekad ukvase brzo se osuse.ovako vlaga izbija isopd tepiha ma koliko ga ti susio!lp
 
Član
Znam brate, imao isti slučaj na golfu 2 prije desetak godina, ali tada mi je prelilo unutra jer su se začepili odvodi beharom :), kad sam oprao auto i otvorio, unutra bilo vode do pragova...
Kad sam podigao tepih, ona spužva se sva raspala i morao sam je izbaciti, ali kod ovog nije toliko mokra, nego je više vlažna tako da kažem, gledaću čim se vrijeme popravi da je izbacim skroz, a ima on već gumene staze između tepiha i spužve, samo vjerovatno nisu ukrojene da pokriju skroz pa okolo prođe voda (vjerovatno s nogu)...

ps: Hvala Panajotisu na dijagnostici, eto svima kome treba javite se njemu jer čovjek zna svoj posao ;)
hvalio sam ga i nekad ljetos na nekoj temi i nije se pokvario :)
 
Član
Opet kontam kako airbag elektronika moze uticati na imobilizer :confused: . A sada gledam i sta si napisao pa kontam ima li golf 4 zaseban modul airbaga :confused: , nema.

Ti si izgleda nanio vodu na ovo
vw_golf_edc_rom_error_and_decode_copy6.jpg

a ovo bi bila glavna alektronika za sve u autu, pa i za ACU (aibag control unit), ali iz imobilizer i jos svasta nesta.


Ni meni se nije dalo da na vrijeme uocim razliku.
Mogu ti rec da si i dobro prosao jer nije jeftin ovaj dio ;)
To je to brate, jučer sam psovao VW-u sve po spisku, kakva im je logika staviti procesor kod nogu gdje se unosi voda, prska i šta sve ne, pa bar da su ga zašarafili negdje gore ispod table, ali ne, 'pametni' njemac je skontao da elektronika i voda očigledno idu zajedno :)
ali eto, dobro sam prošao, šta se moglo desiti...
 
Top