Misljenje za ovaj model Passata b6

Misljenje za ovaj model Passata b6

Član
Imao sam ja Boru sa 113 hiljada na satu, bila udarena i dugo lezala dok se rijesio neki spor oko osiguranja :D

Meni nejasno sta sve mijenjam na autima koja su presla duplo manje od mog audija, a na njemu jos nista od toga ni blizu da ode, a kamo li da je otislo.
Uglavnom, trazi tog passata 1.9 tdi sa bar malo manje od 300 hiljada na satu i miran si.
2.0tdi bih zaobisao iz vise razloga, a na kraju i zato sto ces ga teze prodati.
 
Član
Ja nebi bjezao od 2.0 al da ima neku malo bolju opremu, a konkretno ovaj primjerak je prilicno klasican
 
Član
Znaci planiram ovakvog Passata da uzmem, pa me o njemu sve i zanima, dosta mi je ljudi reklo uzmi1.9 a neki kazu 2.0, pa sad neznam, gledao sam ovaj model iz 2008 god kao common rail http://www.olx.ba/artikal/12846540/passat-6-tdi-common-rail-112008g-model-2009g-cjena-je-fik/
Mene zanima kakvih vise ima ulaganja na 2.0 u odnosu na 1.9, ljudi koji imaju iskustva trebalo bi da znaju, i da li vjerovati ljudima da su uradjeni servisi na autu, posto se desavalo da neki ljudi uzmu auto povjeruju u takvo nesto i nakon kraceg vremena drekne zupcasti.... najlakse mu je udariti taj pecat za neke pare posebno kod nas u bih ima svacega. Znaci konkretno odnos 2.0 na 1.9 razlike sta je bolje losije skuplje jeftinije.... hvala momci.
 
Član
Nije nesto posebno udoban za voziti jer ima ovjes isti kao i golf 5, 6, al je zato taj ovjes jeftin za odrzavat, klasika sve, kugla selen krajnica stabilizator, nema alu ramena kao passat 5+, al zato trpi na udobnosti.
Veliki servis za 1.9 tdi je prilicno jeftin, jeftiniji nego za g4 sdi. Za 2.0tdi comonrail je skuplji za oko 150KM dijelova. Plivajuci zamajac standardna boljka modernih dizela, za 5 brzina jeftiniji oko 250Km nego za 6 brzina.
Ja da kupujem, uzeo bih 1.9tdi 105ks sa 5 brzina.
Ako ces uzimati auto za pouzdanom kilometrazom i garancijom onda zaobidji male svercere nego se baziraj na velike auto kuce ili auta koja su nova kupljen ovdje u BiH, znaci, od prvih vlasnika.
 
Puno furate to "prvi vlasnik", evo ja lično znam neke osobe koje su kupile nova auta, i bukvalno ih ubile u pojam za 4-5 godina vožnje. I kupiš ti auto od takvog, i tješiš se sa onim "ipak je auto od prvog vlasnika", a auto kalaja prve klase. Tako da nije baš pravilo, da ćete kupiti 100% uredno održavao auto od prvog vlasnika.

Što se tiče tog 2.0 TDI PD motora, mane sve poznate, ima na netu informacija i previše. Najbolje je auto odvesti u ovlašteni servis, platiš 50-70 KM, i lijepo ljudi pregledaju čitavo auto. A, ne ovako kod kakvih šanerskih majstora i po forumima.
 
Poslednja izmena:
Član
Evo ja sam prosle sedmice radio v servis na 1.9 tdi pd,dijelovi su tacno 550 km,,+ulje i filteri 100km,najbolje ti je auto na bolji servis pa da stetoskopom pregledaju motor,racunaj da recimo intermobil na set zupcastog daje garanciju na 60 000 a continental,na 1.9 je prvi v servis na 120000 drugi za 80-90000 ali nemozes se pouzdati ni na 80000 u bosni jer je slaba roba dijelova pa vidi sa kilometrima malo preracunas
 
Super Moderator
ovaj prvi link je skup, za te pare se bolji passat moze uzeti
2.0 ako kupis, fino majstoru nek rastavi dole gdje ulja pumpa i promijeni onaj imbus sto je vrti i prst u uho, bolje sprijecit nego lijecit. ostalo nece biti nekih vecih problema, taj modul uljne pumpe je najgori
 
Član
2008-a godina a model 2009-e :) kako moze biti auto 2008-a a model 2009-e :) Po meni malo pojaka cijena...
 
Član
Ti si druze ocigledno "zapeo" da kupis bas ovog passata. Isto kao da nema ni jedan drugi passat na piku. Ako je tako odes i kupis,to sto mi ovde pogledamo oglas i supljiramo slabo ima efekta. A motor jest CR. Poz...
 
Član
Ima moj jaran 2.0 CR, fino opremljen, al je karavan. Ako ti odgovara javi se PP pa da ti dam br. da se cujete posto ja ne znam detalje.
 
Član
Ni ja nisam nikad skontao zasto godina ta a model mladji za godinu , mada to postoji , ako je taj pasat 2007 godina, na 10 mjestu broja sasije mora bit broj 8 , ako vlasnik tvrdi da je model 2008.

Logicnije je da bude naprimjer godina 2007, model 2004
 
Top