mercedes A klasa 160CDI 2.0 105 KS

mercedes A klasa 160CDI 2.0 105 KS

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Drug ja nemam nikakvu firmu a meni je vracen pdv a auto je kupljen u auto kuci. :icon_rolleyes:
 
Član
joooj, jeste zapetljali, meni se mecka pravo svidja, ja covjeku vjerujem i neznam razlog da se hvali necim sto nije njegovo
 
Član
MTR je napisao(la):
Tuning je napisao(la):
MTR je napisao(la):
zasto bi isao iz Dizeldorfa u Bonn po tablice , nidje veze .... A cujj nisam znao da vracaju pare nazad , kako to ???

Pa moja tetka zivi u Dizeldorfu a isli smo u Bon da ga kupimo.Moj otac je 100% RVI,pa su valjda radi toga vratili pdv,nemam pojma.:icon_rolleyes:

Jaro de ne lupaj gluposti , ovo sam napisao cisto radi toga da vidim jesil neki bombas , kakve veze ima RVI u Njemackoj sa povratom poreza ???????? Svi koji kupe bilo sta u Njemackoj - njima se PDV ne racuna ako je za izvoz , menscini da sam taj auto vidio na mobile.de , i nije te mogao izaci 20000 milja KM jer su gore pez poreza 11-13000 milja EUR . Koji je kod tebe kurs EUR-KM

P.S. ne lozi raju bezze , a ako je stvarno tvoj de se svega ti uslikaj s njim

vracaju ti 15% tzv. njihov mwst, porez neznam puni izraz kako se pise na njemackom, uglavnom ako je auto vozano u njemackoj ako je bio placen na njega porez prilikom dizanja zoll tablica odnosno tablica za izvoz vracaju ti 15 posto poreza, 19 posto im je ulazni a 15% izlazni porez, tako je bar bilo 2007. kad mi je prijatelj uvukao x5, cijena je bila 32000 eura njemu vratili 4800 eura odnosno 15 posto... tako mi je bar drug pricao, ako je nesto dezinformacija sorry, al mislim da momak nije imao razloga da mi laze btw. imao je i papire i pisalo je tacno ovako kako sam ja napisao...
 
Član
samko je napisao(la):
joooj, jeste zapetljali, meni se mecka pravo svidja, ja covjeku vjerujem i neznam razlog da se hvali necim sto nije njegovo

Upravu si drug.Momak koji je kupio od mene xenone vidio je Mecku,momak radi na dostavi u piceriji Dandi cini mi se! ;)
 
Član
a ovo za RVI moze jedino imat veze tako da ovdje nisi platio porez i carinu odnosno da ti otac ima povlasticu ako je RVI...
 
Tuning je napisao(la):
Drug ja nemam nikakvu firmu a meni je vracen pdv a auto je kupljen u auto kuci. :icon_rolleyes:
Nisam mislio da ti imas firmu vec odakle si auto kupio, znaci ako je auto vec bilo registrovano na tu autokucu u kojoj si kupio!!
 
velika je politika oko tih vracanja poreza,uglavnom ne nude svi vracanje kao sto sam i reko vec samo neki,vecinom to tzv.dileri sto imaju po 200 auta onda neki i vracaju,al zato vam i kazem glledo sam reportazu bas za taj export auta iz njemacke.On auto neispravno,udareno ili nesto sl.ne smije prodati u njemackoj al zato smije prodat za export samo zato prilikom kupovine ne gledati na auta koja su iskjlucivo za export.Najbolje privatnik,prvi vlasnik,servisna knjigai to je to.Tako sam ja uradio i sve je ok a nije mi vracan porez.....
 
Član
Ja od auta imam servisnu knjigu i ostale papire,drugi sam vlasnik.Auto je kao nov,nema ni parnicu na sebi :icon_smile:
 
Član
Fin auto,samo je preplaćen ako je na povlasticu i u Njemačkoj vraćen mehrwertsteuer.Na to para(20000KM) uz povlasticu se uzma C220CDI 2006 g.p. koja je ipak puno ozbiljnije auto od A klase.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top