Letva volana/savjet

Letva volana/savjet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Spone ću svakako mijenjati kad se skine letva... Mislim da su i one odradile svoje... krajnice mi je gledao majstor kad je mijenjao kugle i ustanovio da su ok...

E sad ova piksna na letvi, što aldin kaže, ja mislim da je ona otišla 100%....

Što bezze davati 160KM ako se može riješiti problem zamjenom samo te piksne i spona....

Npr. vozio sam golfa od jarana i isto mu lupalo kao kod mene....

Mijenjao sve redom, muku mučio i na kraju zamijenio letvu volana i sad sve ok, ne možeš poznat auto :D dobro je da bar znam šta mi lupa.... obično tako kad lupa svi odma mijenjaju kugle, krajnice, spone, selene, čak i amortizere i opruge i kad ne riješe problem onda tek dođe na red letva volana...
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Spone ću svakako mijenjati kad se skine letva... Mislim da su i one odradile svoje... krajnice mi je gledao majstor kad je mijenjao kugle i ustanovio da su ok...

E sad ova piksna na letvi, što aldin kaže, ja mislim da je ona otišla 100%....

Što bezze davati 160KM ako se može riješiti problem zamjenom samo te piksne i spona....

Npr. vozio sam golfa od jarana i isto mu lupalo kao kod mene....

Mijenjao sve redom, muku mučio i na kraju zamijenio letvu volana i sad sve ok, ne možeš poznat auto :D dobro je da bar znam šta mi lupa.... obično tako kad lupa svi odma mijenjaju kugle, krajnice, spone, selene, čak i amortizere i opruge i kad ne riješe problem onda tek dođe na red letva volana...
To se desava kad ljudi misle da sve znaju, i sami zakljuce sta im je otislo,pa ti dode i kaze promjeni mi amortizer,a njemu kugla lupa...
 
ErRoR je napisao(la):
Ta nova za 160 maca sigurno nije vidjela orginala Francuz je to,a ta sa otpada ako je dobra + dobijas spone i krajnice i ako su one u dure, onda ti je to bagatela... A ovako backanjem oko piksne i ostalog te moze doci skuplja pita neg tevsija pa ti sam skontaj sta ti je dobro,al nakon toga obavezna geometrija tockova....

i djete zna da je bolje ugraditi nov i orginalan dio,ali covjek je pitao kako da prodje jeftinije a da ima ispravnu letvu,posto misli prodati vozilo...
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Ta nova za 160 maca sigurno nije vidjela orginala Francuz je to,a ta sa otpada ako je dobra + dobijas spone i krajnice i ako su one u dure, onda ti je to bagatela... A ovako backanjem oko piksne i ostalog te moze doci skuplja pita neg tevsija pa ti sam skontaj sta ti je dobro,al nakon toga obavezna geometrija tockova....

i djete zna da je bolje ugraditi nov i orginalan dio,ali covjek je pitao kako da prodje jeftinije a da ima ispravnu letvu,posto misli prodati vozilo...
Sta hoces reci da je bolji nov neorginalni dio od polovnog orginalnog koji je u dobrom stanju? Jaro ne znam koliko se bavis mehanikom i ostalim, al ako si imao priliku za razne modele auta kupovat neorginalne dijeove kojih ima bagatela koji imaju po centimetre odstupanja a ne milimetre i znatno slabiju kvalitetu izrade, te dosta slabiji materijal od orginalnog dijela, onda fakat ne znam o cemu pricas!!!
 
ErRoR je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Ta nova za 160 maca sigurno nije vidjela orginala Francuz je to,a ta sa otpada ako je dobra + dobijas spone i krajnice i ako su one u dure, onda ti je to bagatela... A ovako backanjem oko piksne i ostalog te moze doci skuplja pita neg tevsija pa ti sam skontaj sta ti je dobro,al nakon toga obavezna geometrija tockova....

i djete zna da je bolje ugraditi nov i orginalan dio,ali covjek je pitao kako da prodje jeftinije a da ima ispravnu letvu,posto misli prodati vozilo...
Sta hoces reci da je bolji nov neorginalni dio od polovnog orginalnog koji je u dobrom stanju? Jaro ne znam koliko se bavis mehanikom i ostalim, al ako si imao priliku za razne modele auta kupovat neorginalne dijeove kojih ima bagatela koji imaju po centimetre odstupanja a ne milimetre i znatno slabiju kvalitetu izrade, te dosta slabiji materijal od orginalnog dijela, onda fakat ne znam o cemu pricas!!!

kazu citaj kako pise "nov i orginalan dio", a on posto prodaje auto hoce da napravi da nelupa,tj.samo da zamjeni piksnu u letvi,kontas jaro,a jos nisam naisao na dio (mehanicki ne limarija itd) koji imaju po "centimetre odstupanja" ...reci gdje kpujes te djelove da zaobilazim te trgovine
 
Član
AldinShpura je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
AldinShpura je napisao(la):
ErRoR je napisao(la):
Ta nova za 160 maca sigurno nije vidjela orginala Francuz je to,a ta sa otpada ako je dobra + dobijas spone i krajnice i ako su one u dure, onda ti je to bagatela... A ovako backanjem oko piksne i ostalog te moze doci skuplja pita neg tevsija pa ti sam skontaj sta ti je dobro,al nakon toga obavezna geometrija tockova....

i djete zna da je bolje ugraditi nov i orginalan dio,ali covjek je pitao kako da prodje jeftinije a da ima ispravnu letvu,posto misli prodati vozilo...
Sta hoces reci da je bolji nov neorginalni dio od polovnog orginalnog koji je u dobrom stanju? Jaro ne znam koliko se bavis mehanikom i ostalim, al ako si imao priliku za razne modele auta kupovat neorginalne dijeove kojih ima bagatela koji imaju po centimetre odstupanja a ne milimetre i znatno slabiju kvalitetu izrade, te dosta slabiji materijal od orginalnog dijela, onda fakat ne znam o cemu pricas!!!

kazu citaj kako pise "nov i orginalan dio", a on posto prodaje auto hoce da napravi da nelupa,tj.samo da zamjeni piksnu u letvi,kontas jaro,a jos nisam naisao na dio (mehanicki ne limarija itd) koji imaju po "centimetre odstupanja" ...reci gdje kpujes te djelove da zaobilazim te trgovine
Polako ima vremena naletjet ces,pa ces se sjetiti sta je error pricao ;)... Danas sam na kugli od pasata mk3 nasao ostupanje od 0,4mm, dok lik nije otisao i kupio polovnu na otpadu koja je bez problema upala u kuciste lezaja.... To ti samo primjer navodim od xx situacija koje sam dozivio sa tim "orginalnim" dijelovima po bagatelnim cijenama...
 
ma ok to...naletio si na fush fusheva :lol: ali :icon_exclaim: covjek je znaci pitao sta mu je problem,kako da rijesi a da neulaze radi skore prodaje vozila,po onome sto je opisao letva je dobila luft u pisni (uzeci u obzir da lupka na desnoj strani i da je pukla mandzetna na istoj) i dobio je odgovore,sad zna sta mu je ciniti,ugraditi novu letvu (dali orginal ili neorginal) zatim polovnu s otpada ili samo piksnu u letvi....
 
Član
Ma kakva nova letva, nisam lud :D Što bezze bacati pare ako nije potrebno... Juče sam baš gledau tu desnu stranu... Fino skinuo točak, mandžetnu sa spone i lagano provjerio... Luft je na izlazu letve tj. tamo gdje je piksna... Lufta ima kad mrdam lijevo - desno, gore dole... I tačno taj luft mi stvara to neugodno lupkanje...

Mislim da će problem biti riješen kad aldin zamijeni tu piksnu!!!

I svaka čast na diagnozi, nije ni vidio auto a za osnovu simptoma je znao o čemu se radi....
Bio sam kod 2 majstora isključivo radi tog lupanja... Ovaj moj majstor na sedreniku mi je reko da trebam mijenjati selene, kugle i krajnice.... ja zamijenio samo kugle jer su jedino one bile loše... Ovaj drugi majstor, na stupu me ubijedio da su otišli ležajevi amortizera... još sjeo u auto, probao ga i kaže 1000% da je to kvar... kad je sve zamijenio, uzeo lovu htio sam mu ih od glavu opucat... opet lupalo naravno....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top