Letva volana/savjet

Letva volana/savjet

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Treba mi savjet ovih malo iskusnijih...

Letva volana na twingu mi lupa već duže vrijeme pa hoću da je zamijenim...

Našao sam na otpadu polovnu, komplet sa sponama i krajnicama za 100KM... Onako vizuelno izgleda ko nova, nema lufta, krajnice i spone dobre...
Novu sam našao jedino u Motorexu po cijeni od 160KM + spone 30KM i krajnice 30KM.... to je sve oko 220KM :icon_eek: kad dodam još majstora na sve to, ima da me nema :icon_cry:

E sada me zanima dali je pametno uzeti ovo na otpadu ili ići u motorex i kupiti sve novo????
Koliko otprilike košta zamjena letve volana (mehanička je)???

Napomena: auto je kod mene još do proljeća i ide na prodaju!!!

Unaprijed hvala na pomoći!!!!
 
Član
novo je novo, ali ako nisi s parama uzmi polovnu pa ti moza i potraje sta znas, odakle si? preporucujem ti clana foruma "AldinShpura" njemu se okaci za vrat da ti to on rijesi, jeftini je nego iko.. pozz
 
Član
Iz sarajeva sam, stari grad.... on je čini mi se negdje u hadžićima... svakako moram raditi i špuru pa ću se obratiti njemu :D

HVALA!!!
 
Član
cemu upadat u troskove ako ces za par mjeseci mijenjat auto?kupi polovnu,povedi majstora nek je pregleda
 
ohooo eo meni para za fasade :lol: sala...ma jok to haveru..pusti otpade i novo ako mislis prodavati....eo bacio sam kljuceve ko vidovita Dzemila kasike i vidim ti problem u piksni letve volana koja kosta......za golf II 5KM a za tvoje max. 10 (nisam siguran) + da je ugradimo u letvu i rijesen problem...javni ako si za ... poz
 
Član
Evo da ti dam još nekoliko simptoma pa ti vidi jel letva volana...

Kad vozim auto malo brže imam osjećaj da blago šeta po cesti lijevo - desno.... Kad idem kaldrmom ili po neravninama auto samo što se ne raspadne, klepeće da mi mozak hoće iskočiti.... Ili kad naletim malo brže na onaj šaht na cesti imam osjećaj da se auto pomjeri malo u stranu.... Kad mrdam točak lijevo- desno tačno se osjeti luft.... Isto tako, ponekad osjetim i na volanu udare i sl... Na jednoj strani letve mi je pukla ona zaštitna guma pa sam odma shvatio da bi letva mogla biti problem a to mi je isto i majstor potvrdio...

Ako ovo može biti do piksne eto mene tebi.... bio bi ti zahvalan do groba ako bude to :))

Svakako moram štimat i špuru pa mogu doći da pogledaš!!!!
 
Super Moderator
drug ako je ta nova original onda uzmi novu a ako je neka lijeva tamo onda bolje tu polovnu
auto je kod tebe do proljeca i onda ide na prodaju al boga pitaj koliko ce ti trebat vremena da ga prodas ;)
uradi obavezno letvu jer se nije sa tim zezat ;)
 
zilla_ je napisao(la):
Evo da ti dam još nekoliko simptoma pa ti vidi jel letva volana...

Kad vozim auto malo brže imam osjećaj da blago šeta po cesti lijevo - desno.... Kad idem kaldrmom ili po neravninama auto samo što se ne raspadne, klepeće da mi mozak hoće iskočiti.... Ili kad naletim malo brže na onaj šaht na cesti imam osjećaj da se auto pomjeri malo u stranu.... Kad mrdam točak lijevo- desno tačno se osjeti luft.... Isto tako, ponekad osjetim i na volanu udare i sl... Na jednoj strani letve mi je pukla ona zaštitna guma pa sam odma shvatio da bi letva mogla biti problem a to mi je isto i majstor potvrdio...

Ako ovo može biti do piksne eto mene tebi.... bio bi ti zahvalan do groba ako bude to :))

Svakako moram štimat i špuru pa mogu doći da pogledaš!!!!
ako je pukla manzetna letve na desnoj strani veca je mogucnost da je piksna....dali vise "lupa" na desnoj ?
 
Član
manzetna je pukla baš na desnoj strani ali ja kako sam mogao da ocijenim lupa podjednako na obje strane :icon_question:
 
Član
Ta nova za 160 maca sigurno nije vidjela orginala Francuz je to,a ta sa otpada ako je dobra + dobijas spone i krajnice i ako su one u dure, onda ti je to bagatela... A ovako backanjem oko piksne i ostalog te moze doci skuplja pita neg tevsija pa ti sam skontaj sta ti je dobro,al nakon toga obavezna geometrija tockova....
 
Administrator
a moze biti i do spone na letvi volana, an meganu imao slican problem
Ajdine do koliko radite:icon_question:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top