Kompresor od dizela na benzin ?

Kompresor od dizela na benzin ?

Član
To pitaj one koje su spomenuli turbinu gospodine :) sta ste me sasuli sa turbinom lijepo sam pitao mozeli kompresor od dizela na benzin da se ugradi, prijatelj pravi auto za race, nekontam sta me vise tusite sa turbinom, ne interesuje me turbina, gdje sam je spomenuo u opste ? Dobio sam odgovor od korisnika Corrado_92 neznam u cemu je problem vise ?
Sa kojeg dizel motora planiraš skinuti kompresor? Ja ne znam za dizel motor sa kompresorom. Ako griješim, moje isprike unaprijed. Al sve mi se nešto čini da ne znaš ni šta pitaš
 
Član
I meni se cini Zela da je on pomijesao kruske i jabuke, ja jos nisam naletio na dizela koji ima kompresor a to se podrazumjeva i na japanske dizele koji su vecinom bili obicni dizeli ili turbo dizeli stare i novije generacije...
Neka me ispravi ako grijesim...
 
BHT Ovisnik
navodno je mazda 6... mada su to sve turbo motori, kolko znam vecinom merc benzinci su kompresore koristili...
ali mozda covjek misli na kompresor klime pa se nije izrazio ?
 
Mazada 626 Comprex dizel, to je nekakav patent gdje se kompresor ponaša kao turbo. Razvijao je 70-80 KS, to postaviti na VR6 je u najmanju ruku čudan projekt. Ali tko zna..... možda.... :D
 
Član
Mazada 626 Comprex dizel, to je nekakav patent gdje se kompresor ponaša kao turbo. Razvijao je 70-80 KS, to postaviti na VR6 je u najmanju ruku čudan projekt. Ali tko zna..... možda.... :D
Svaka cast Majstore, taj sam odgovor trazio.
I de mi reci svoje misljenje ovako zasto mislis da je cudan projekat :)
 
Član
Sa kojeg dizel motora planiraš skinuti kompresor? Ja ne znam za dizel motor sa kompresorom. Ako griješim, moje isprike unaprijed. Al sve mi se nešto čini da ne znaš ni šta pitaš
Znam ja sta pitam, sve sam naveo dobio sam odgovor, neznam drug sta tebi ovdje nije jasno al otom potom, pogledaj malo postove dobio sam odgovor, znaci pitao sam kompresor mozel se skinuti sa dizela i postaviti na benzin, pravimo auto za rejsa :) pozzz za tebe :)
 
Član
I meni se cini Zela da je on pomijesao kruske i jabuke, ja jos nisam naletio na dizela koji ima kompresor a to se podrazumjeva i na japanske dizele koji su vecinom bili obicni dizeli ili turbo dizeli stare i novije generacije...
Neka me ispravi ako grijesim...
Nisam ja nista pomjesao, pogledaj malo postove :D ima ih sto su razumjeli pa mi dali odgovor, pozzz
 
Član
navodno je mazda 6... mada su to sve turbo motori, kolko znam vecinom merc benzinci su kompresore koristili...
ali mozda covjek misli na kompresor klime pa se nije izrazio ?
Ma dobro sam se ja izrazio drug nije klima. Dobio sam odgovor eto malo procitajte postove i to je to, dobio sam odgovor da moze, i da cu dobiti 70 do 80 konja snage. Hvala tebi na trudu da mi pomognes :)
 
Moze se postaviti fizicki da je neznam od cega, samo racunanje remenice je prica za sebe, treba iskustva oko toga, jer sa tim odredjujes brzinu vrtnje kompresora i time pritisak koji ce nabijat u motor, onda kad to nastelujes ide mapiranje, a ako je motor stock onda 0.5 bara je mozda neki max koji ce motor podnijet na duze vrijeme.
 
Znam ja sta pitam, sve sam naveo dobio sam odgovor, neznam drug sta tebi ovdje nije jasno al otom potom, pogledaj malo postove dobio sam odgovor, znaci pitao sam kompresor mozel se skinuti sa dizela i postaviti na benzin, pravimo auto za rejsa :) pozzz za tebe :)
Ja jos uvijek ostajem pri misljenju da ce to (ako se i upasuje) trajat 10 minuta agresivne voznje :D
p.s svaka turbina je jaca i sposobnija od tog kompresora, izdrzljivija itd :) zato ako vec radite nesto za race-a , mozda bi trebali uvaziti DOBRONAMJERNE savjete kolega sa foruma :D (znaci drugar i ovi sto pitaju i sto im nije jasno za kompresor, svi u oni dobro namjerni samo zbunjeni jer malo je ko cuo za ovaj mazdin promasaj od motora jer 2.0 turbo=80 ks + jako kvarljiv :D )
inace ovaj kompresor ti daje max 0.8bar - sto ja mislim da na VR ti treba malo vise pritiska uopsteno 1.4-1.5 bar ako hoces da dobijes nesto vise (jer ako ti hoces vise od VR onda kontas i na jos neke dorade DIZNE, elektroniku itd) jer samo da ugradis kompresot nece to raditi nikako bez adekvatnih podesavanja :)
 
Član
Moze se postaviti fizicki da je neznam od cega, samo racunanje remenice je prica za sebe, treba iskustva oko toga, jer sa tim odredjujes brzinu vrtnje kompresora i time pritisak koji ce nabijat u motor, onda kad to nastelujes ide mapiranje, a ako je motor stock onda 0.5 bara je mozda neki max koji ce motor podnijet na duze vrijeme.
Mapiracemo mi to poslije i majstor ce to napraviti samo mi reci kako da znamo koliki ce pritisak biti ? mjenjalibi mi i dizne !
 
Mapiracemo mi to poslije i majstor ce to napraviti samo mi reci kako da znamo koliki ce pritisak biti ? mjenjalibi mi i dizne !
koliko sam ja cuo ovaj kompresor sa stock remenicom na sebi- nabije maximalno 0.8 bari....za ostalo ne znam
sad mijenjanjem remenice mozes to smanjiti ili povecati pritisak, recimo manja remenica=veci pritisak (jer se vise vrti)
a veca remenica=manji pritisak
sad znaci to se moze regulisat samo nek neko kaze do koliko VR (bez prerada na motoru) moze izdrzat pritiska :)
 
Nisam rekao da ćeš dobiti toliko snage nego da je taj dizel motor sa Comprex-om u Mazdi 626 imao cca toliko snage.
 
Top