Kompresor od dizela na benzin ?

Kompresor od dizela na benzin ?

Član
Pozdrav za sve forumase. Ovako imam pitanje za one koji se razumju u ovo :) Zanima me kao sto naslov kaze da li moze da se ugradi kompresor sa dizela na benzin, inace upitanju je kompresor od mazde 6 koja je 98 godiste

PS Edit : Inace upitanju je VR6 motor pozzz
 
Član
Komresor misliš baš na kompresor ili na turbinu? Ako je turbina u pitanju mislim da ne jer benzinac ima vrelije ispušne plinove.
 
Super Moderator
sad se mi trebamo sjebat znas, kao on nema sta ovdje trazit mi smo svi glupi ode on negdje dalje.. cekaj brate strpi se malo mozda neko zna. ako te neko nesto pita onda odgovori, jer nisi dao sve podatke. kakva je to mazda dizel sa kompresorom mene zanima nikad nisam cuo za to?
 
sad se mi trebamo sjebat znas, kao on nema sta ovdje trazit mi smo svi glupi ode on negdje dalje.. cekaj brate strpi se malo mozda neko zna. ako te neko nesto pita onda odgovori, jer nisi dao sve podatke. kakva je to mazda dizel sa kompresorom mene zanima nikad nisam cuo za to?
ono bha kad ti crkne kompresor odes da ga kupis, prva ulica desno kod semafora..u Japanu il gdje vec :D

malo šale , al ovaj nam novajlija tacno nestrpljiv i nesaburli co'Ek :D
logiČki mozes stavit taj kompresor, samo on nije predvidjen da duva na toliko obrtaja (jer benzin se vrti i do 7000 rpm
a taj kompresor je predvidjen i dizajniran za manje obrtaja (5000 max)
pa pored svih prepravki i pitanja kako ce to funkcionisat, moja pretpostavka je da ne bi bio dugog vijeka na Benzincu i vrlo brzo bi se razletio :)
 
Član
ono bha kad ti crkne kompresor odes da ga kupis, prva ulica desno kod semafora..u Japanu il gdje vec :D

malo šale , al ovaj nam novajlija tacno nestrpljiv i nesaburli co'Ek :D
logiČki mozes stavit taj kompresor, samo on nije predvidjen da duva na toliko obrtaja (jer benzin se vrti i do 7000 rpm
a taj kompresor je predvidjen i dizajniran za manje obrtaja (5000 max)
pa pored svih prepravki i pitanja kako ce to funkcionisat, moja pretpostavka je da ne bi bio dugog vijeka na Benzincu i vrlo brzo bi se razletio :)
E svaka cast drug, evo nekog ko zna heheh hvala ti :)
 
Član
Pitanje za autora teme: Da li uopće znaš razliku između kompresora i turbine?
To pitaj one koje su spomenuli turbinu gospodine :) sta ste me sasuli sa turbinom lijepo sam pitao mozeli kompresor od dizela na benzin da se ugradi, prijatelj pravi auto za race, nekontam sta me vise tusite sa turbinom, ne interesuje me turbina, gdje sam je spomenuo u opste ? Dobio sam odgovor od korisnika Corrado_92 neznam u cemu je problem vise ?
 
Top