Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

MTR

Član
bucky_mb@yahoo je napisao(la):
vase misljenje o tecnosti za skidanje garezi i taloga u motoru,,
ukratko naspe se nekih pola litra u motor, ostavi na leru da radi
auto pola sata, zatim sipa novo ulje,, je li ko radio, kakva su iskustva,,
kako se zove ta tecnost.
ja prelazim na mobil,, mtr kako prepoznati originalno pakovanje,, zemlja porijekla
francuska, uvoznik taj i taj i sl,,

uslikat cu ti pa zaljepit ovdje ;)
 
Član
Da ali bolje je meni sipati ulje A klase od nekog slabijeg proizvodjaca nego C klasu od poznatijeg proizvodjaca. Opet svako ima svoje misljenje i svoje kako radi i mozemo govoriti do sutra sta, kako, ko, gdje :lol:
Kako god ulja je bitno da ne fali u motoru :D ako fali hebaji ga i da je 100km litra :lol: sipaj i mijenjaj cesce ulje i filter ulja i nemas se sta sikirati a sad do ljudi je ko ce sta sipati i na koliko ce mijenjati :D Ja sipam i mijenjam svakih 5000km ulje i filter i motor mi je cist i ulje sto mi je bitno, nema garezi i taloga, sto je najbitnije ulje trosi po specifikacijama koja su propisana a to je oko 0.5L na 5000km :D
 
Super Moderator
vladica85 je napisao(la):
Bjezi od Castrola ko djavo od krsta :icon_biggrin:

A zasto?? Bitno je da je u pakovanju od litar
Ja boga mi sipam 5w30 castrol u onoj zlatnoj boci...da je bilo 0w30 uzeo bi al nije bilo jbg...i super mi se pokazalo
 
Član
Da ne otvaram novu temu, znate li na kojim pumpama mogu izvuci jedno decu ulja iz motora. Majstor kod kojeg sam skoro bio mi je izgleda dosipao ulje iako on to negira, ali sad vidim da mi je ulje na maksimumu iako nema sanse jer znam koliko je nasuto na servisu i moglo mi je samo faliti do sad.... nego cuo sam da na nekim benzinskim imaju kao neku spricaljku sa kojom izvuku ulje
edit: veze nemam odakle ove slike u mom komentaru :-( jel ovo neki bug kad se pise preko tapatalka ?

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Član
:lol::lol::lol: najjaci :D gle slika :lol::lol::lol:
Ako ti je kad ujutro pogledas ili kad odradi auto i nakon 10min provjeris ulje i bude na max, ne diraj nista samo vozi :) ako je tada preko onda moras malo izvuci.
 
Član
Ne znam meni kad ga vozim i odmah provjerim bude i preko te mjere, doduse sto je strcalo nije ovako postojano kao do crte. A kad ujutro gledam prije paljenja na crti bude normalno. Mislim da je to sve za ljude :D
 
Član
:icon_eek:

Šta ćeš vaditi ulje, može ga biti litar viška, nema apsolutno nikakve štete za motor. (Jedino za katalizator i lambda sondu:D)
 
Član
Znaci "samo" katalizator i lambda sonda, bjezi zela ne zajebaji :D
Ma prije mi je uvijek bilo na sredini pa sam se sad malo :icon_eek:
 
Član
sorry na offu,ali baš me zanima,šta ako ima viška ulja,npr.još malo više nego na ovim slikama...šta se može dogoditi???
 
Kenan28 je napisao(la):
Znaci "samo" katalizator i lambda sonda, bjezi zela ne zajebaji :D
Ma prije mi je uvijek bilo na sredini pa sam se sad malo :icon_eek:

To što pišeš da ti inače biva na sredini sigurno nije uredu, već je najbolje da uvijek bude na maximumu il što bliže maximumu.
 
Član
Re: RE: Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Gazija2001 je napisao(la):
To uopće nije razlog za uzbunu. To je taman tu na mximumu, i nema veze i kad malo pređe.

Ok, sad mi je vec lakse ;-) hvala
Edit: eno ga opet ove slike :) haha
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
Kenan28 je napisao(la):
Znaci "samo" katalizator i lambda sonda, bjezi zela ne zajebaji :D
Ma prije mi je uvijek bilo na sredini pa sam se sad malo :icon_eek:

To što pišeš da ti inače biva na sredini sigurno nije uredu, već je najbolje da uvijek bude na maximumu il što bliže maximumu.

Nije točno. Ljeti je dobro, zimi ne
 
Top