Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
za starija auta manje vise ne treba pretjerano gledati na brend, i uzimati najskuplje ulje ako imate skromniji budzet,
sva danasnja ulja ili vecina zadovoljavaju i vise standarde od onih koji su postojali u vrijeme proizvodnje tih automobila (10+ godina)
na novije generacije motora naravno da treba da se pridrzava fabrickih preporuka ili skupih brendova
 
Član
Ne moze to ulje! Ne odgovara za to vozilo, moguce da ce ti trositi vise i neces imati adekvatno podmazivanje motora!
Cime bi rijesio problem, jer mi motor trosi 2 litra ulja na 10 hiljada kilometara ... neki kazu da promjenim total jer je ono bas nekakvo rijetko .. pa imal ko kakvo rjesenje ??
 
Član
@forza, za tvoje auto (1.4 HDI), je ulje specifikacije 505.01 sae 5w-40 i tacka, to je fabrika preporucila i ako te bas zanima zasto, guglaj malo ili pitaj proizvodjaca, i RS TURBO ti je fino rekao ;) I NIJE BITAN BREND NEGO SPECIFIKACIJA. Ovo sto su ti gore pisano su sve same besmislice - po meni! Majstor ce ti preporuciti ono na cemu on ima vise zarade, a ne ono sto je najbolje, jer i da jestivo ulje naspes preci ce 3000 KM...
 
Član
@forza, za tvoje auto (1.4 HDI), je ulje specifikacije 505.01 sae 5w-40 i tacka, to je fabrika preporucila i ako te bas zanima zasto, guglaj malo ili pitaj proizvodjaca, i RS TURBO ti je fino rekao ;) I NIJE BITAN BREND NEGO SPECIFIKACIJA. Ovo sto su ti gore pisano su sve same besmislice - po meni! Majstor ce ti preporuciti ono na cemu on ima vise zarade, a ne ono sto je najbolje, jer i da jestivo ulje naspes preci ce 3000 KM...

Zašto da sipa ulje predviđeno za motore sa pumpa dizna sustavom ubrizgavanja?:woot:

Bilo koje čisto sintetičko ulje će zadovoljiti ovaj motor.
 
Član
Zašto da sipa ulje predviđeno za motore sa pumpa dizna sustavom ubrizgavanja?:woot:

Bilo koje čisto sintetičko ulje će zadovoljiti ovaj motor.
Moja greska. mislio sam na 505.00 ;) naravno sae 5w-40, sem ako ima DPF ili tzf. FAP filter, onda je ipak SAMO I ISKLJUCIVO sae 5w-30 specifikacije 507.00, inace....:banghead:
 
Top