Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Koje ulje koristite? Savjet, prijedlog?

Član
RS TURBO je napisao(la):
hehe a moj vrti do 6500rpm, a u bme-a 7200rpm i u mene je nisko turazna i u jednom i u drugog :lol: :lol: :lol: :lol: slike su jos malo tu :cool: pusti te kafanske na stranu, tvoj motor i moj motor su radjeni od potpuno istih materijala, glava aluminijska, klipovi alumijij plitki, klipnjace, blok gus, radilica, itd, tako da ne lupetaj :)

Od svega što napisah ti se nakačiš na moju zajebanciju:icon_biggrin: Da imam motor kao kod tebe mijenjao bih ulje isto na 5000 km. No ne bih djelio savjete kako je to dobro i za novije motore jer nije. Potpuno je bespotrebno. Za mene je rasprava završena;)
 
Član
to je dobro za sve motore samo normalno neces nasuti ulje od 15km Litar i promijeniti ga na 5000km nego na 10 000km jer uvijek sto oni propisu to prepolis :cool: na ovom mom ulju sto ja sipam pse 10 000km i ja uvijek prepolim kilometrazu sto "oni" napisu :D a slike sam uslikao pa ako hoces vidjeti mogu ti na pp poslati :D i naravno obavezno svako mijenjanje ulja i filter ulja a one livade sto vicu na svako drugo filter mijenjati je jako lose... pogotovo ko tuce velike kilometraze :)
Da zaboravih reci @ZELA GTI kostao si me 5km dihtunga kartera :lol: :lol:
 
Član
Evo ovo su stubline u Bimmera :cool: risa stubline sekunde nemaju a toliko presle km, meni je bilo zao sto sam ga i rastavio ali de :icon_confused:
sam1577.jpg

A ovo je moj motor iznutra, i eto vidi se i sito od uljne pumpe i unutarnji dio kako je cisto i sve i nigdje truna taloga nema, a ja sam motora radio koje su imali taloga i skorenih dijelova od ulja zbog "cestog" mijenjanja ulja i na klipnjacama i na i u situ uljne pumpe unutra da sam samo motor znao cistiti i prati dan i po, a radilo se o autima koja su 2000 godina, bilo je i nekih iz 90-ih a bilo je i mladjih od 2000 godine :D a ne stare kante kao u mene :D
sam1586c.jpg


Tek sam sad vidio skalpela hrdjavog :lol: :lol:
 
Član
:lol: :lol: i nebilo crno, vec je napravilo 5400km, tad sam ga mijenjao inace bi klinac skidao karter :lol:
 

Fap

Član
e raja ajmo savjet, koje ulje preporucujete za alfu romeo 2.0 bemzin TS 2001 godiste
 

Fap

Član
ima spisak sa 10 proizvodjaca pored motora sto pise vecina se kod nas ni ne prodaje osim selenie.
A presla je nekih 200 000 nisam bas precizan
 
Član
ako je presla 200 000km i ako ti pise 5w-40, sad mozes komotno sipati 10w-40 ljeti ili stalno od sada jer ima fine kilometraze a i sad ce vrucine i ulje se na radnoj tem malo i razrijedi, tako da ce ti ovo ulje taman biti. Sto se tice proizvodjaca mozes castrol ali samo ako je original, kod nas su vecinom kopije.
 

Fap

Član
a vidi sad alfu stari vozi i on kaze da mu na oko hiljadu dvije potrosi litar ulja a auto ne bali. Do cega to moze biti ?
 
Član
koje je ulje u alfi? dali dimi nazad plav dim pri paljenju i u voznji?

koje je ulje u alfi? dali dimi nazad plav dim pri paljenju i u voznji?
 

7OZ

Član
E poz evo jucer mjenjao ulje,nasuo Total Quartz 7000; 10W40; 5l=60km , prije sam sipao ona Ina Delta ulja također se pokazalo super s tim da sam ih svakih 8.000 mjenjao.
Pa ako je ko imao kakvog iskustva sa Total uljima valja li ista?
Primjetio sam da je motor za nijansu tiši :D a moze biti i da umišljam :lol:
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
ako je presla 200 000km i ako ti pise 5w-40, sad mozes komotno sipati 10w-40 ljeti ili stalno od sada jer ima fine kilometraze a i sad ce vrucine i ulje se na radnoj tem malo i razrijedi, tako da ce ti ovo ulje taman biti. Sto se tice proizvodjaca mozes castrol ali samo ako je original, kod nas su vecinom kopije.

Nemojte slušati ovakve savjete;)
 
Top