Kazna za pogresno parkiranje u BBI

Kazna za pogresno parkiranje u BBI

Član
Hvala dragome Bogu, i policiji, NAPOKON!!!!!!!
http://www.infobar.ba/kategorije/BARometar/zanimljivostiBAR/2010/12/Kazne_za_pogresno_parkiranje_u_BBI.php
Nakon silnog primitivizma koji vidjam dole, ljudi koji blokiraju prolaze, i stvaraju guzve po pola sata, napokon!!!!
Ovdje treba staviti kaznu 100KM!!!
 
Član
Prije svega vidim da je ovo privatni parking..
I policija na privatnom parkingu NE moze da naplati kaznu..

Slicnu situaciju sam i ja prosle godine imao ispred Konzuma u Lukavcu..
Parking citav popunjen nema nikako mjesta i stanem sa zadnje strane vozila,jer se parkira u 3 reda...i opet komotno mozes proci pored mene...
I kad sam izasao stoji kazna,i slikam vozilo sa svih strana i ujutro u Mup do nacelnika policije...
I za 5 minuta rijeseno,poderana kazna i cao...Sad dal to moze funkcionista u svakom gradu neznam,al ja sam uspio da rijesim
 
Član
druze, ne mozes poredit konzum u lukavcu sa BBI koji ima 3 etaze sa 1000 parking mjesta... ovi primitivci sto se ovdje parkiraju, blokiraju pola centra, samo zbog toga sto im je mrsko parkirat se na -1 ili ne daj boze -2 pa da moraju malo prosetat... situacija se rjesava veoma jednostavno, samo su duzni da stave natpis na ulasku u garazu: Zabranjeno parkiranje van ocrtanih parking mjesta, i rjesena stvar, ili da stave znak upozorenja... dodji jednom petkom, ili subotom navece da vidis sta znaci cekat 40 minuta da izadjes iz garaze... dakle MJESTA IMA, samo ljudi odbijaju da se parkiraju 5m dalje od ulaza
 
Član
To je druga stvar sto svako od njih hoce da stane na sami ulaz u TC i onda blokira ostaloh 20 vozila...
Ali i TC bi trebao malo da oznaci neka mjesta....
Ovo sam pisao jer nisam znao kakve su garaze u TC :cool::cool:
 
Član
standardno za nas mentalitet, ono ako se ide autom u pekaru, na kafu i sl.... mora se parkirat 2eventualno 3 metra od ulaza, da svi znaju da si tu...
 
Član
Ovo su davno poceli pisati, i treba tako.
Parking jeste privatan ali vlasnik ima pravo da zove policiju ako se vozila parkiraju van parking mjesta i ometaju ostale
 

IGY

Član
konacno se sjetili
ja sam jednom ljetos cak vidio da su pisali opomene
mrsko papcima sici na -3 gdje uvijek ima mjesta
 
Član
ovdje nema pobijanja tako jer na -1 moze slikat ono da nema mjesta a na -2 i -3 uvijek ima mjesta i nisu to kazne ako ti zauzmes 2 mjesta gdje oznaceno vec samo ako parkiras gdje se krece autom
 
Član
Smatram da je od strane poslodavca, vlasnika ili upravnika trznog centra daleko bezbolnije napraviti raspored radnih mjesta security-a na riznične tačke parkinga na način regulisanja prometnog dijela parkinga.
I sam sam svjedok nepropisnog parkiranja te sam 20ak minuta cekao da izadjem iz parkinga ali i dalje sam pri stavu da je lakše koordinirati te kontrolirati parking samostalno nego dati uhljupima da pišu kazne u BBI umjesto po trotoarima i pored centrala, katedrale, tržnice itd.

E da, kazne se naplaćuju još od decembra, možda čak i ranije tako da ovo nije ''nova'' vijest. :p
 
Član
kakav bolan redar? pa da ti dodje celonja u novom audi,bmwu sta vec i kaze ti de momak napusi se kurca, ostavicu gdje hocu, sta bi ti? samo po dzepu, drugacije ne ide..
 
Top