Kako naplatiti osiguranje za stakla???

Kako naplatiti osiguranje za stakla???

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
U augustu sam registrovao auto u kroacija osiguranju i doplatio dodatni kasko za autostakla. U medjuvremenu mi se kao niodkuda pojavila linija u uglu sajbe a zatim jos jedna, i lagano se sad sire...
Eh sad me zanima sta treba da uradim, da mi ne kazu da sam je jos namjerno razbio, jer zelim da naplatim ovu sofersajbu.
Volio bi da cujem savjet od nekoga ko je vec radi sa ovakvim slucajem, jer cuo sam dosta nagadjanja i na ulici, te ne treba nista, samo idi u osiguranje i oni ce slikat, te otidji u policiju i reci da ti je neko razbio, ili da zapisem reg oznaku nekog kamiona i kazem policiji da mi je kamencic spao sa njega.
ne znam u sta da vjerujem.... :icon_mad:
hvala unaprijed na pomoci;)
 
Član
Pa da, ona je pukla a ti si se osigurao za taj vid stete.
Sta bi oni samo da uzmu pare, i onda ti trebas da se ustrucavas, imas pravo na to, iskoristi ga!
 
Član
djogi86 je napisao(la):
Pa da, ona je pukla a ti si se osigurao za taj vid stete.
Sta bi oni samo da uzmu pare, i onda ti trebas da se ustrucavas, imas pravo na to, iskoristi ga!

upravo zbog toga i pitam jeli neko ovdje to vec radio, da se ne provalim, pa na kraju me jos lopovom nazovu i ne izganjam nista...
 
Član
Ma nemas se ti sta provaljivat , odes i kazes probudio se jedno jutro posao na posao il fax sta bilo i jednostavno tako , vidio auta sa napuknutom razbijenom sajbom . . . ako treba prijavit policiji pa naplatit uradis to , uglavnom oni ce ti rec mozel bez toga a moze najvjerovatnije ;)
 
Član
0g1 je napisao(la):
Ma nemas se ti sta provaljivat , odes i kazes probudio se jedno jutro posao na posao il fax sta bilo i jednostavno tako , vidio auta sa napuknutom razbijenom sajbom . . . ako treba prijavit policiji pa naplatit uradis to , uglavnom oni ce ti rec mozel bez toga a moze najvjerovatnije ;)

Što ne pitaš, što sk*š moj Talijan :p

Ako garažiraš auto, ostavi ga jednu noć na javnom parkingu, tj. vanjskom ispred kuće/zgrade i kad se probudiš fino prošetaj do osiguranja i reci ti se probudio prije pola sata, šajba ti napuknuta... i dalje će ti oni reći jeli treba izvještaj policije ili ne... to zavisi kakve su okolnosti. Uglavnom samo se pravi englez i zdravo.

pozz. ;)
 
Član
buraz sto prvo ne provjeris u njihovom osiguranju,ili papirima koje si dobio za koji vid stete ti se isplacuje osiguranje,mislim pod kojim uslovima ako dodje do stete,mozda ces se samo izblamirat,prvo se dobro informisi,,a na kraju krajeva plati nekom klinji nek ti razbije sajbu i to je to,,ha ya,il mozes i sam,pa onda zovi muriju i tako,heheh;););););)
 
Član
Mislim da pošto imaš tu doplatu za stakla da ne bi trebalo biti problema samo neznam da li prvo trebas ploiciju zvati da napravi zapisnik ili ides tako direkt u osiguranje ako moraš zvati policiju parkiraš negdje i zovneš ih reci pukla šajba nije bila maloprije...
 
Član
u biti najbolje bi bilo onda ostavit auto da negdje prenoci i sutra zvat policiju i rec da je pukla? pa poslije ako treba zapisnik odnjeti u osiguranje, ako ne onda nikom nista, nek rade svoj posao. cudi me samo da mi to ne moze niko iz licnog iskustva reci sta da radim:icon_rolleyes:
 
Član
ITALY je napisao(la):
u biti najbolje bi bilo onda ostavit auto da negdje prenoci i sutra zvat policiju i rec da je pukla? pa poslije ako treba zapisnik odnjeti u osiguranje, ako ne onda nikom nista, nek rade svoj posao. cudi me samo da mi to ne moze niko iz licnog iskustva reci sta da radim:icon_rolleyes:
A sta ti se probudis prosetas do parkinga kad tamo nema ni stakala a ni auta :lol: :lol:
 
Član
Odes u osiguranje i fino kazes da ti je kamencic frcno kad si se vozio po magistrali.Onda ce ti oni sastavit zapisnik a ti ces napisat da je bilo tako i potpisat se oni imaju slike u evidenciji da je sajba bila ispravna prije.onda ce ti ponudit neku svotu novca da to popavis itd;):123:
 
Član
raymo je napisao(la):
Odes u osiguranje i fino kazes da ti je kamencic frcno kad si se vozio po magistrali.Onda ce ti oni sastavit zapisnik a ti ces napisat da je bilo tako i potpisat se oni imaju slike u evidenciji da je sajba bila ispravna prije.onda ce ti ponudit neku svotu novca da to popavis itd;):123:

zar ne sastavlja policija zapisnik? itreba li mi registracija kamiona sa kojeg mi je spao navodno kamencic?
 
Član
to samo jos kod nas policija sastavlja zapisnik:D ti rece da si kasko osigurao auto stakla prema tome nema se tu sta pricati kakso nadoknadjuje ucinjenu stetu bez obzira kako je nastala uostalom koga briga
zato i jeste kasko ;) pici u osiguranje po lovu i sretno;)
 
Član
Pa šta ti piše u polisi osiguranja ili bar kad si plaćao jesu li ti objasnili u kojim slučajevima isplaćuju štetu????Mislim da jedino ako namjerno sam napraviš štetu tad se ne isplaćuje naknada štete a u ostalim slučajevima bi trebala nazovi pa pitaj reci šta da radim pukla mi je šajba da li trebam zvati policiju ili da odmah kod vas dođem...
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top