Kadett 2.0 GSI 16V

Kadett 2.0 GSI 16V

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
AnDel je napisao(la):
uzmi novo crijevo i rijesi se zaebancija kako treba ;)
dovedi ga u bezpreijkorno stanje i imas super autic, ja ga ne smatram kadetom (posto su mi to bezveze kola) nego gsi-om, a to je druga prica :cool:

izgleda da cu morat jer je tesko doci do dijelova u pm rijetko koji se prodaje u dijelove,,i ako se prodaje vec je sve rasprodano:D
zracni filter morao kupiti od daewo nexie,,nigdje nema od njega :icon_rolleyes:

dzinn16v je napisao(la):
shurda je napisao(la):
danas sam malo osvjezio kadju sa zamjenom filtera i isao na dijagnostiku da vidim ima li kakvih gresaka,,,sto se tice struje nema nigdje greske,,ali majstor kaze da uvlaci zrak gdje netreba izmedju protokomera i one SFI kutije,,izlijepljeno je crijevo skroz ali nije kako treba uradjeno pa uvlaci..takodje pumpa provjerena dobro fercera;)
nudi mi tip iz hrvatske skoro novo to crijevo od SFI kutije do filtera za 50km pa sad neznam jel se isplati krpit ovo ili uzimati ovo za 50:icon_rolleyes:

Vrijedi to crijevo i vise...uzmi u obzir da je staro 20 godina gdje ces ga naci da je uredno...;)

hvala na savjetu druze;)
 
Član
shurda je napisao(la):
izgleda da cu morat jer je tesko doci do dijelova u pm rijetko koji se prodaje u dijelove,,i ako se prodaje vec je sve rasprodano:D
zracni filter morao kupiti od daewo nexie,,nigdje nema od njega :icon_rolleyes:

[/quote]
Je, bas je tesko naci djelove za GSIa i nove i polovne i sve je skupo.Npr za Golfa duju imas gewindi i na kiosku kod nas a za Kadeta ih je tesko naci i u Njemackoj.
 
GTI FAN je napisao(la):
shurda je napisao(la):
izgleda da cu morat jer je tesko doci do dijelova u pm rijetko koji se prodaje u dijelove,,i ako se prodaje vec je sve rasprodano:D
zracni filter morao kupiti od daewo nexie,,nigdje nema od njega :icon_rolleyes:
Je, bas je tesko naci djelove za GSIa i nove i polovne i sve je skupo.Npr za Golfa duju imas gewindi i na kiosku kod nas a za Kadeta ih je tesko naci i u Njemackoj.


[/quote]

Da...i kad ih nadjes 1000E su:D
 
Član
dzinn16v je napisao(la):
GTI FAN je napisao(la):
shurda je napisao(la):
izgleda da cu morat jer je tesko doci do dijelova u pm rijetko koji se prodaje u dijelove,,i ako se prodaje vec je sve rasprodano:D
zracni filter morao kupiti od daewo nexie,,nigdje nema od njega :icon_rolleyes:
Je, bas je tesko naci djelove za GSIa i nove i polovne i sve je skupo.Npr za Golfa duju imas gewindi i na kiosku kod nas a za Kadeta ih je tesko naci i u Njemackoj.

Da...i kad ih nadjes 1000E su:D


[/quote]
Da da ,E to je poseban problem i kad nadjes nesto uzasno je skupo ;)
 
Član
GTI FAN je napisao(la):
shurda je napisao(la):
izgleda da cu morat jer je tesko doci do dijelova u pm rijetko koji se prodaje u dijelove,,i ako se prodaje vec je sve rasprodano:D
zracni filter morao kupiti od daewo nexie,,nigdje nema od njega :icon_rolleyes:
Je, bas je tesko naci djelove za GSIa i nove i polovne i sve je skupo.Npr za Golfa duju imas gewindi i na kiosku kod nas a za Kadeta ih je tesko naci i u Njemackoj.


[/quote]

pa sam primjer ti je ovo crijevo jbg 50km,,kao sto dzin kaze nije ni toliko skupo kolko ga je rijetkost naci u ispravnom stanju,,sve krpljeno:icon_eek:
 
nek si vise rijesio i te rubove, ruzno je bilo onako zameljano:lol::lol:
i kupi to crijevo pa da te vise ne deru na pisti:D
 
Član
GreenDevil je napisao(la):
nek si vise rijesio i te rubove, ruzno je bilo onako zameljano:lol::lol:
i kupi to crijevo pa da te vise ne deru na pisti:D

ma nema rubovi su sila:lol:
ma daj boze da je do tog crijeva dao bi ja i 100km da hoce ic kako treba,,il je motor pri kraju il su karike il je nesto trece ima hiljadu stvari do kojih mooze bit al haj znaj :icon_mad::icon_biggrin:
 
Član
shurda je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
nek si vise rijesio i te rubove, ruzno je bilo onako zameljano:lol::lol:
i kupi to crijevo pa da te vise ne deru na pisti:D

ma nema rubovi su sila:lol:
ma daj boze da je do tog crijeva dao bi ja i 100km da hoce ic kako treba,,il je motor pri kraju il su karike il je nesto trece ima hiljadu stvari do kojih mooze bit al haj znaj :icon_mad::icon_biggrin:

Onaj ko nije pokusavao baku staru preko 20 godina dovesti u staru tadasnju kondiciju nezna sta je muka ;)ima 100 sitnica do kojih je mozda a mozda nije problem ali ne odustaj shurda ;)
 
Član
upravu si druze al skroz,,mislim sto se tice motorizacije,,lim se moze dovesti ured ali motorizacija je vec tezi dio posla:icon_biggrin:probacu nesto napravit bez da otvaram motor ako se mogne sta napravit ako nista nebi bilo,,onda il generalka ili drugi motor sigurno nece biti ispod ove konjaze:icon_biggrin::icon_biggrin:
 
Član
ekrem_ je napisao(la):
pa skini svoje crijevo i trazi po otpadu , naces za 20 km je ne mora bit bas od gsi !

ma znam to ali ovo crijevo je kao od plastike nije ono obicno


Uploaded with ImageShack.us

sad je ono izlijepljeno tu kod ove sfi kutije na ulazu i uvlaci zrak a nebi trebao
jel ima na obicnom 8v gsi-u ovakvo crijevo :icon_rolleyes:
 
Član
takva su crijeva na novijim autima, ili nadji istog promjera, il odi kod nekog ko vari plastiku pa bar zavari kako treba to ti je jefitno, tako lijepljeno normalno da pusta zrak ;)
 
Član
ja sam imao daewoo nexiu 1.5 16 V GTX i dijelove sam nabavljao u Edelexu, pa pogledaj kod njih za to crijevo mozda ima kakvo da se za tvoj problem moze iskorititi..

cini mi se da je dosta slicno pod haubom (sto se tice razmjestaja) potrazit cu sliku gdje pa vidi ima li slicnosti..

nije slika od moje ali ovakva je bila
143596_1.jpg
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top