Iskustva-Zimske gume

Iskustva-Zimske gume

Član
GOLF TZ je napisao(la):
zbog ovog snijega jucer uzeo Hankook nove sve 4... jel imao ko iskustva ??? mislim da se nisam zajebao :D

Vozim ja na sve 4 nove hankook, gume su sasvim dobre, sto se mene tice best buy. Odnos cijene i kvalitete odlican. Po suhom malo se cuju, ne previse. Po mokrom se super ponasaju, a po snijegu se ponasaju dobro dok nema naglih pokreta. Uz brdo krece bez problema, stanem fino i lagano krenem isto nista :D U skretanjima po mokrom i suhom sasvim fino, po snijegu malo slabije. :icon_smile:

Hankook i*cept RS

vdcjse9b66x2x9pe0sl0.jpg
 
Član
Limpi je napisao(la):
cvileruu, koja sava, eskimo s3+ ili ?

ma jasta... klasika :icon_smile:

@corrado, ma bitno da su po mokrom i snijegu dobre... cim proljece i lijepo vrijeme na njeg ide goodyear eagle f1 asymetric :D
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
Limpi je napisao(la):
cvileruu, koja sava, eskimo s3+ ili ?

ma jasta... klasika :icon_smile:

@corrado, ma bitno da su po mokrom i snijegu dobre... cim proljece i lijepo vrijeme na njeg ide goodyear eagle f1 asymetric :D

a zato i pitam, zmam kakva je "standardna", eskimo s3, samo sto cupa dobro po snijegu, al kisa kriticna, bocno drzanje i suho isto, mora se bas po ogranicenjima :icon_smile:

dok recimo eskimo hp, koji sam uzeo na preporuku od jarana, zasad vrlo dobar. mekan, sara slicna gy-u, a po kisi nije sada kriticna... po snijegu koliko je dosad bilo, lakse krecem nego sa starom fobijol i gy ultragripom, doduse auta su drugacija pa nije bas ni za poredit... al pozitivno iznenaden gumom, da kucnem :lol:
 
Član
Limpi je napisao(la):
dok recimo eskimo hp, koji sam uzeo na preporuku od jarana, zasad vrlo dobar. mekan, sara slicna gy-u, a po kisi nije sada kriticna... po snijegu koliko je dosad bilo, lakse krecem nego sa starom fobijol i gy ultragripom, doduse auta su drugacija pa nije bas ni za poredit... al pozitivno iznenaden gumom, da kucnem :lol:

nezz nisam upoznat sa hp-om... 10 maraka razlika izmedju save i hankooka... inace u planu je bio dunlop al Mirso, radi u Interautu, preporucio mi ovu i kupim je... meni su realno vaznije ljetne gume jer se brzo i vozi... kad snijeg napada svi su oprezni i polahko se ide... samo bitno da je guma nova, da ima dosta sare...

Sava me je znala izdati par puta prilikom kretanja ali u voznji nikad s njom nije bilo belaja...
 
BHT Ovisnik
sada jedno pitanje,ovi indexi brzine gume,ako je index T npr. to je do 190,ili index H do 210km/h,da li je mnogo opasno doseci brzine od oko 230km/h ,normalno ne drzanja konstantno,ali npr. nekih kilometar-dva...jel opasno kako ? jer ljetne vecinom imaju veci index
 
Član
CoL3 je napisao(la):
sada jedno pitanje,ovi indexi brzine gume,ako je index T npr. to je do 190,ili index H do 210km/h,da li je mnogo opasno doseci brzine od oko 230km/h ,normalno ne drzanja konstantno,ali npr. nekih kilometar-dva...jel opasno kako ? jer ljetne vecinom imaju veci index

znam jednog momka koji radi posao koji nekad zahtjeva vece brzine... kaze da nekoliko puta dok mu je tigar bio na autu, koji je imao index do 160 ili 180 na sat znali su ici autoputem kroz hrvatsku i po 2 sata 200 km/h bez prestanka... nikad nije nista bilo ali on kaze da su uvijek se Bogu molili na tim brzinama...
 
BHT Ovisnik
sve su mi indexa 190,iako je ovaj semperit kao sportska voznja u zimskim uvijetima,tom se politikom vode... vecina zimskih je takva,pa me zanima tako da li se u nekim situacijama,ne redovnim i svakodnevnim, moze ista dogoditi
 
Član
Proizvodjač garantuje ispravnost gume na 190kmh (ako je indeks T) u trajanju od 10 minuta...sve brže ili vremenski duže nema garancije, i može sve da se dogodi.
 
Član
prezadovoljan Hankookom sad za sad... ddobro drzi, ne cuju se, fino se ponasa na snijegu i ledu...moje preporuke svima ...
 
Član
Vidim odlične ocjene Hankook-a. Drago mi je čut/pročitat. Gdje ste kupili ako se može znat? Ja se lomim izmedju 225-50-17 i 215-55-17?
 
Član
mirso je napisao(la):
Vidim odlične ocjene Hankook-a. Drago mi je čut/pročitat. Gdje ste kupili ako se može znat? Ja se lomim izmedju 225-50-17 i 215-55-17?

Zavisi koliko Jota ti je felge, a u svakom slučaju bi uzeo uže kao zimske ;)
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
mirso je napisao(la):
Vidim odlične ocjene Hankook-a. Drago mi je čut/pročitat. Gdje ste kupili ako se može znat? Ja se lomim izmedju 225-50-17 i 215-55-17?

Zavisi koliko Jota ti je felge, a u svakom slučaju bi uzeo uže kao zimske ;)

Stock guma je 245-45-18, a i felge trebam da kupim pa ću gledat da bude 8J. I ja sam konto više na užu da idem...
 
Član
Evo neka moja iskustva:
Miselin Pilot Alpin- vrh gume
Hankok neke m+s - smece zivo
Sava S3 - srednja zalost
Danlop Sport (zimi nazad) - ludnica na putu, ne znas kud ides :D
 
Top