Iphone 3gs savjet !!

Iphone 3gs savjet !!

Član
vjeruj mi da je ista situacije i sa samsungom, vecina telefona koja se ovdje u BiH prodaje je skinuta sa neke mreze a prodaju ih po cijenama ko da su iz prodavnice sim free...
 
Ma evo gledao sam i neke samsunge tipa i9000 i nije los telefon, pa mi i neki govore bas to da je ista situacija.
A sad kad je skinut sa neke mreze (rijec je o iphonu) da li cu imati neke probleme tokom koristenja uredjaja.
Nema veze sto nije sim free samo nek radi kako treba, i nemislim nista updatevoat softver, samo da ce radit kako treba?
 
Član
GaRGa je napisao(la):
vjeruj mi da je ista situacije i sa samsungom, vecina telefona koja se ovdje u BiH prodaje je skinuta sa neke mreze a prodaju ih po cijenama ko da su iz prodavnice sim free...

Na osnovu cega si ti utvrdio da "skinuti" sa mreze rade losije od sim-free telefona ?

Imao sam i fabricki otkljucanih a i ovih sa gevey-em i x-sim-om i ja ne vidim razliku u radu (osim sto ove "sa mreze" moras paziti da ne upadate-ujus direktno preku iTunes-a) ?
 
Član
DiAbLo je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
vjeruj mi da je ista situacije i sa samsungom, vecina telefona koja se ovdje u BiH prodaje je skinuta sa neke mreze a prodaju ih po cijenama ko da su iz prodavnice sim free...

Na osnovu cega si ti utvrdio da "skinuti" sa mreze rade losije od sim-free telefona ?

Imao sam i fabricki otkljucanih a i ovih sa gevey-em i x-sim-om i ja ne vidim razliku u radu (osim sto ove "sa mreze" moras paziti da ne upadate-ujus direktno preku iTunes-a) ?



daj ba grevey je smece, nekad po 15 puta moras 121 zvat da ti se upali telefon, najvise ih je zbog toga razbijeno od zid...

drugo zavisi sa koje je mreze skinut jer nisu sve mreze iste, pogotovu u Americi tako da ti ni fizicki nisu isti telefoni
 
Član
Одг: Iphone 3gs savjet !!

Druže slobodno uzmi iphon al samo sin free fabrički i nikakvih problema nećeš imat.



dado gti je napisao(la):
Druže slobodno uzmi iphon al samo sin free fabrički i nikakvih problema nećeš imat.moj savjet.:)




poslato sa iphon 5
 
Evo odo sutra pogledat ovaj od 32 gb, momak tvrdi da je sve ok pa mozda i uzmem, pa cu napisat jel sve "uredno"
Inače hvala svima na informacijama puno su mi značile;)
 
Član
To ti je lutrija,imo sam 2 četvorke obe prodo,obe su imale problema sa otključavanjem i navedenim problemima,
za jednu otključavanje bilo oko 200km i opet bez grancija da će sve biti ok,prodo ga kolegi on je sebi sredio al je onda
izgubi pa ne znam kako se dalje ponašalo,jedan je komšija nedavno uzeo polovan 3g 32gb bjeli radio sve ok i odjednom
na ekranu izašlo da se spoji na itunes ništa mu ne možeš samo tako stoji,nosio je nekim majstorima oni sjebu još više sad
ne radi nikako,ako imaš nekog dobrog majstora da ti pogleda mobitel ili da kakav savjet to bi se moglo rješiti možda sve
al kod nas ovdje niko ne zna oko njiha ja sam se zato rješio svoji na vrijeme
 
GaRGa je napisao(la):
ovi sa 05.13.04 basebandom nisu fabricki otkljucani nego su bili brikovani pa im se kasnije spustio baseband
http://www.redmondpie.com/how-to-downgrade-iphone-3gs-3g-06.15.00-to-05.13.04-baseband-for-unlock-and-working-gps/

ja ih nebi uzimao nadji neki sa baseband 05.16.05 to je fabricki otkljucan 100%


kod mene je na 3gs 06.15.00 ak je to to, sta to znaci? kako je otkljucan? a jailbreakovan je.
 
Član
Kako da saznam dali je iphone fabrički otključan ili preko tih čipova i sličnig budalaština? I ja planiram da kupim 4g ili 4s, koštaju poprilično puno pa nebi volio da se zaje... :icon_rolleyes: Inače iphone nikad nisam koristio tako da je to za mene špansko selo
 
Evo javljam se sa dobrim vijestima heh
kupio ovaj 3gs 32 gb, koji nije sim free, jailbrekovan verzija 6.15 , veoma brz telefon i nemam niti jedne zamjerke.
Nisam se pokajo, s obzirom koliko je telefon ocuvan vrijedio je svake marke.
Inace hvala svima st se ukljucili u temu i pomogli da odabarem telefon jer zaista oko iphona nisam nista znao.
Hvala momci puno;);)
 
Član
GaRGa je napisao(la):
DiAbLo je napisao(la):
GaRGa je napisao(la):
vjeruj mi da je ista situacije i sa samsungom, vecina telefona koja se ovdje u BiH prodaje je skinuta sa neke mreze a prodaju ih po cijenama ko da su iz prodavnice sim free...

Na osnovu cega si ti utvrdio da "skinuti" sa mreze rade losije od sim-free telefona ?

Imao sam i fabricki otkljucanih a i ovih sa gevey-em i x-sim-om i ja ne vidim razliku u radu (osim sto ove "sa mreze" moras paziti da ne upadate-ujus direktno preku iTunes-a) ?



daj ba grevey je smece, nekad po 15 puta moras 121 zvat da ti se upali telefon, najvise ih je zbog toga razbijeno od zid...

drugo zavisi sa koje je mreze skinut jer nisu sve mreze iste, pogotovu u Americi tako da ti ni fizicki nisu isti telefoni

Moj gevey je samo prvi put trazio 112 i nikad vise. A x-sim ne trazi nikakvo pozivanje nego samo PIN Code.

Nego reci mi koja je "fizicka" razlika između simfree iPhone i nekog otkljucanog ?
 
Član
ovi skinuti sa mreze imaju Grevey za 4-ku ili X sim za 4s ne mozes tek tako ubaciti karticu svoju i da radi telefon

ovi sa 06.15 cestitam kupili ste brickovan telefon

iance sa programom itools mozete sve vidjeti sto vas interesuje

http://download.cnet.com/iTools/3000-2248_4-75629761.html

evo kako izlgeda
dvjbtg.jpg
 
Član
GaRGa je napisao(la):
ovi skinuti sa mreze imaju Grevey za 4-ku ili X sim za 4s ne mozes tek tako ubaciti karticu svoju i da radi telefon

ovi sa 06.15 cestitam kupili ste brickovan telefon

iance sa programom itools mozete sve vidjeti sto vas interesuje

http://download.cnet.com/iTools/3000-2248_4-75629761.html

evo kako izlgeda
dvjbtg.jpg

Sa 6.15 se lako može spustiti bb na 5.13 i to nije brickovan telefon uopšte. Uostalom nije šljamsung kao što ti kazeš da ga tako lako brickuje.

A X-sim je izmislio otključavanje za gevey kartice, nikakva procedura nije potrebna, može se paliti i gasiti telefon kad hoćeš i podržava i bb od iOS6.

Fabrički otključan je u svakom slučaju bolji od X-sima ili geveya ali ne toliko koliko ti misliš.
 
Top