Honda Civic savjet?

Honda Civic savjet?

Član
Zanima me kakvo je to auto u biti...Honda Civic ed7 d16a9 na sta treba obratiti paznju prilikom kupnje,trebao bih sutra da odem pogledati jednoga pa malo pomoci ne bi bilo na odmet....Znam samo da mi se svidja i da oduvijek zudim za japancom i evo mi prilike ako sve prodje u redu pa me zanima par savijeta...Svaka pomoc dobro dosla...Hvala unaprijed
 
Član
Auto izuzetno stabilno, pozadi nezavisno vjesanje, ima kamaru selena i kugli tako da ti najvise para moze otici i na limariju koja joj nije jaca strana :D Motor je odlican, odlicno ide, naravno ako je nije ubijan nesto posebno motor i ako je odrzavano, dohc 130 konja i ide do 100 za oko 7,5 s, auto ko auto je odlicno rjeseno u mnogim stvarima , samo eto taj je lim malo je*be, ostalo je odlicno, vozacko auto za uzivanje pogotovo sa tim motorom.
 
Član
Eee auto kupljeno....par problema....
Kad sam je dovozio kuci temperatura motora se nije pomakela...Nakon par sati nece da upali samo se cuje cvok cvok...kontam anleser....Upalim auto na guranje...Temperatura motora krene da seta skoro do kraja pa se nakon 1-2 min vrati na normalu...gledam motor ne kuha i nije previse vruc...Kad ugasim auto ventilator radi kao lud po 3-4 minute...crijeva i jesu i nisu tvrda od vode....Jeli moguce termostat??
Brzine rastelovane...mijenjac ima i previse lufta grelji...
Step motor ima manji problema....Kad saltam brzine recimo idem drugom 40 kmh i na neki 3k obrtaja stisnem kvacilo i presaltam u trecu kad je kvacilo stisnuto auto samo doda malo gasa...radi sam revmatch..Malo me to nervira...Lezaj malo u defektu...Brine me samo ovaj termostat a i nisam siguran jeli do njega jer je auto sasvim regularno bilo od Viteza do Uskoplja
 
Član
Ma nisam peh nego me vole da je**u sitnice :D Ma ocekivao sam neke sitne kvarove jer auto te snage nije ni mazeno ni pazeno...Predstavljam uskoro dok rijesim ovo sa temperaturom..
 
Član
Sretno roki,ma samo gas,japanac je to,napravice se on sam od sebe:-D šalu na stranu,et sad bar imas podlogu finu,lagano sad usminkaj i kuliraj,poz

Sent from my ST18i using Tapatalk 2
 
Član
Zadovoljan jesam ali ne bi bilo to to da nema sitnica xD
Auto ide odlicno grmi tutnji puca imam osjecaj kao da me na svakome dijelu ceste zeli da ubije lol..Jebeno mi je falio taj karting osjecaj u voznj xD
Pa eto ako jos ima neko par savjeta za ove gore simptome sto sam naveo valjala bi mi malo pomoc....
 
Član
Auto nije "toliko" razvaljeno...Imam da ulozim max 200-250 KM da bude 100% regularna za ceste...Sutra cu da pogledam dobro sve senzore temperature i da odzracim sistem cijeli i ako nista mijenjam cep gdje se lijeva tekucina znam da ima i tu neki mini termostat.Majstor nek se pozabavi polugama mijenjaca a za tu zajebanciju sto ruka sama kroz brzine pogledacemo poslje staje...Nje mozak odlucio nego nesto drugo sto pokusavam da ubijem u sebi ali tesko ide...Uskoro presented :D
 

EE9

Član
Čestitke na kupovini....sretno s Civic-om i pamet u glavu! ;)
Vezano za variranje temperature....99% je termostat u pitanju jer kad je sve ispravno u sistemu za hlađenje, kod Honde je kazaljka temperature uvijek na "idealnoj" poziciji, malo ispod sredine! Kad već spominješ čep hladnjaka, provjeri da li je kod tebe verzija od 0.9 ili 1.1 bar-a...ne sjećam se više...proguglaj malo...
 
Član
Bilo je falilo vode to nisam pogledao...Kad sam nasuo testirao sam kazaljka ne mrda sa pozicije brdo strmo stoji na istome mijestu malo ispod sredine...Saug radi tako da cisto sumnjam da cu da diram ista oko step motora...Malo me nerviralo kad kroz brzine do nekih 3k obrtaja stisnem naglo kvacilo ona sama odradi revmatch pa rukne kad presaltam nezz jel to tako treba da bude ali navikao sam se...Stekere od struje sam sve pregledao normalni su nisu oksidirali praticu malo temperaturu ako bude u redu to je to...Predstavljam bibi sutra ovdje moze lock :D
 
Član
Cijeli sistem ozracen i sve oprano..Nasuta nova tecnost...Kazaljka ne mrda a grijanje u autu opet radi punom parom :D Problem je bio u tome..
 
Top