golf3 pitanje

golf3 pitanje

Član
Raspitao sam se malo i kod mog jarana je na golfu temperatura 84-87 stepeni, a golf je u perfektnom stanju tako da moze posluzit kao orijentir. Nista onda red je da i ja mijenjam termostat, a ovaj od 35 KM cu ostavit kao uspomenu na "kvalitet" :D
I bolje ti je. Ja sam prosle godine kupio neki jeftiniji i nakon par mjeseci morao opet da mijenjam :D
Dodje vrijeme i nece da dostigne radnu temperaturu da si kolac. Prerano otvori i tecnost samo kruzi a sva mi stakla zamagle jer je grijanje lose. Najbolje je kupiti orginal ako se moze naci.
 
Član
Ja ne znam sto imate problema sa zamjenskim termostatima, ja zamjenski stavio prije 2 i po godine i presao je preko 40000km i dan danas i ljeti i zimi je temperatura na pola i dostize je za par minuta...
 
Ja ne znam sto imate problema sa zamjenskim termostatima, ja zamjenski stavio prije 2 i po godine i presao je preko 40000km i dan danas i ljeti i zimi je temperatura na pola i dostize je za par minuta...
Potrefio te dobar ... ja sam 3 zaredom mijenjao iz autodijelova i niti jedan nije otvarao na vrijeme .... na kraju odustao od zamjene ... nisu kvalitetni ni tacni pa to sve zbrda zdola .. od sada samo orginalne dijelove trazim, pa makar to trajalo ili kostalo, dosta mi je vise kineske robe....
 
Član
Cuj zimi 90 stepeni, pa sta ce biti preko ljeta. Evo primjera sto se tice termostata kod mene na fordu otisao termostat i stavljen je novi medutim desavalo se upravo to da drzi temperaturu visoko i nije to lose preko zime medutim kad je ljeto brda ga ubijaju cak je jednom prokuhao... Nakon toga je zamijenjen opet termostat i no problem :D.Kod mene je na pasatu preko zime 70-75 i preko ljeta drzi tako s tim da voznja pod opterecenjem podize temperaturu svima. A lampica od grijaca zna na hladnom startu da blica i u vecini slucajeva to nije nikakav problem, ali rijetko crkne i grijac. :D
Vozi tako koju godinu na 70 pa ćeš vidjeti ljepote kad ti sta crkne.

Imao loše iskustvo sve zbog j* termostata
 
Član
Presaltaj malo vidi da sam napisao da moram zamijenit termostat. Kod mene mora biti sve perfektno i kad je ostalo uredu mora i termostat biti.Mozda moje auto ima 20 i kusur godina, ali je ispravniji od vecine novih... Znam iz iskustva da neki skuckaju pare za auto a kad dode vrijeme servisa boze moj pomozi nek izdrzi jos malo :D
 
Presaltaj malo vidi da sam napisao da moram zamijenit termostat. Kod mene mora biti sve perfektno i kad je ostalo uredu mora i termostat biti.Mozda moje auto ima 20 i kusur godina, ali je ispravniji od vecine novih... Znam iz iskustva da neki skuckaju pare za auto a kad dode vrijeme servisa boze moj pomozi nek izdrzi jos malo :D
Upravo tako ... sto se temp vode tice, ona je jako bitna u funkcionisanju motora ... vrlo je bitno da motor sto prije dostigne radnu temp da bi ispravno radio... osim sto hladi cilindre i glavu motora od pregrijavanja, hladi i ulje jer temp vode je na 90C, temp ulja je uvijek nesto veca pa se i preko vode hladi ulje osim kod turbo motora koji zbog turbine imaju dodatno pregrijavanje ulja i oni imaju hladnjak ulja... ako je temp vode niska, onda se i ulje sporije grije sto dovodi do brzeg habanja pokretnih dijelova motora ... kod niske temp vode moguce je da se i u kanale vode nakupi taloga jer vrela voda to efikasno cisti itd. u velike vecine starije generacije auta je termostat neispravan tacnije ne otvara tacno pa se tu svega nakupi kroz neko vrijeme i ode sve u helac a sve zbog 20-30+ KM koji bi dali za dobar termostat...
 
Top