GOLF V GTI ILI OPEL CORSA OPC

GOLF V GTI ILI OPEL CORSA OPC

Član
adi6 je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
Svi lupaju pa da i ja: Ja bih G60
http://youtu.be/js-VWBs_WL4

lijepo lupanje :) i ne lupaju bas svi neki stvarno zele pomoci, lijep golf na clipu lijepa i corsa samo sto je razlika u godinama ogromna i u opremi to je jedini razlog zasto bi ovaj klip nazvao lupanjem i kad bi birao izmedju ova dva auta mislim da je 90 % ljubitelja auta na strani opela pa cak i dosta ljubitelja gti-a bi uzeli opela, mladje auto, manje kvarova, ljepsa opustenija voznja uz svu opremu, bolja cjena kad je bude i prodavao ali eto svako ima svoje misljenje neko voli crni neko plave jbg. takvi smo.

Razumijem, ali naumpao mi odmah ovaj klip, a vidim da ima lupanja pa necu biti jedini :cool:
 
Član
_vwfan_ je napisao(la):
adi6 je napisao(la):
_vwfan_ je napisao(la):
Svi lupaju pa da i ja: Ja bih G60
http://youtu.be/js-VWBs_WL4

lijepo lupanje :) i ne lupaju bas svi neki stvarno zele pomoci, lijep golf na clipu lijepa i corsa samo sto je razlika u godinama ogromna i u opremi to je jedini razlog zasto bi ovaj klip nazvao lupanjem i kad bi birao izmedju ova dva auta mislim da je 90 % ljubitelja auta na strani opela pa cak i dosta ljubitelja gti-a bi uzeli opela, mladje auto, manje kvarova, ljepsa opustenija voznja uz svu opremu, bolja cjena kad je bude i prodavao ali eto svako ima svoje misljenje neko voli crni neko plave jbg. takvi smo.

Razumijem, ali naumpao mi odmah ovaj klip, a vidim da ima lupanja pa necu biti jedini :cool:

heheheeh ma neka si brate kad mogu drugi sto kazes mozes i ti a i lijep clip lijepo ga je bilo ponovo pregledati.
 
BHT Ovisnik
tu su negdje, GTI mozda ima malo bolje performanse,ali ih ima na svakom koraku dok je OPC mnogo ljepsa i nesvakidasnja,mnogo veca pojava na cesti,barem meni osobno,jedino sto je corsa manja s prostorom... zavisi sta trazis, meni ne odgovara niti jedno mojim potrebama (volim veliko i jako) al da mogu da biram vjerovatno bih gledao OPC zbog pojave:icon_biggrin:
 
Super Moderator
Sve su to super auta al pitanje koliko su funkcionalna i za sta ti trebaju.. Megan je skup pa me cudi sto ti predlazu taj auto.. Astra je bolja opcija od corse. Focus st po meni bi bio najbolji izbor zbog motora i najboljeg vjesanja u klasi, malo je skuplji cini mi se i nema ih puno to je jedino problem
Al iskreno za te pare to su sve nefunkcionalna auta.. Moze se uzeti dobro dobar A4 B7 3.0TDI quattro ili jos bolje 3.2fsi.. Cak se i A6 C6 nadje za te pare a to su daleko bolja auta od navedenih.. To sam samo kao primjer naveo nisam ja fan ovog fan onog al eto tako stvari stoje
 
Član
Little Dragon je napisao(la):
Ko god ima malo ukusa o autima reci ce da je OPC ljepsi u svakom pogledu , e sad ako si neki sumaher da ti je bitno sta taj auto moze dok glumis kamikazu onda valjda uzmes GTI-a koji opet za dlaku bjezi OPC-u ako opste bjezi ne ulazi mi se u tu raspravu znam da je OPC malo zlo i nikad mi nije palo ma pamet da poredim ono "kinder jaje" od auta s njom :cool:

Dragon je slikama sve pokazao, iz ovoga jasno je zakljuciti. GOLF Naravno.. Ma mozemo pricati do sutra ali izabrat ce sto se njemu svidja i ha ja.
 
Član
Nisam fan ni ople ni golfa...ali bezze je sad da svako favorizira svoju marku ili nes slicno kad svi znamo da su oba auta ok ;)

- golf ima tradiciju,istina svaki izgleda isto al nisu to brljacka auta
- oplo izgleda super i dosta je unikatniji,cini mi se nekako i zabavniji

Po meni,sta god da izaberes tesko ces pogrijesiti,dobro su gore rekli,probaj,vidi sta ti vise pase i gas :123:
 
Član
Golf je u svakom pogledu kompletniji i ozbiljniji sportaš , ima bolji motor sa više potencijala , u Golfu je tek' entry level' sa mogćnosti podizanja snage , dok je Corsa na maximumu , Golf ima bolji mijenjač i bolji ovjes , prostraniji...

Uopšte nisam VW fan , čak naprotiv , ali jedini plus za Corsu je da izgleda agresivnije i pošto ih nema puno , veća je atrakcija...
 
Član
po meni nisu ista klasa tako da mi je malo nelogicno da raspravljam o tome. mislim da kao sto neko pre mene rece da je golfov konkurent opel astra a corsi polo. mada moj glas ide corsi ne sto sam fan opela vec zbog promena koji malo odstupaju iz generacije u generaciju a ne kao kod golfa svaki isti kao jaje jajetu.
 
ovakve teme i jesu narusile ugledu foruma :icon_mad:

Gdje su vam ti GTI Golfovi,kad su toliko isfurani,hajde predstavite da ih i ja vidim :icon_mad:

nije 5 ljudi sjelo u jedno i drugo auto,a nesto bi da preporuce :lol:

attachment.php
 
Auuuuuuu koliko stručnjaka u pi... mat..... :icon_eek: :icon_eek: :D


Kao prvo, nitko čovjeku nije rekao da ova dva auta uopće nisu ista klasa

Corsa OPC vs Polo GTI

Astra OPC vs Golf GTI


Ako ne znate bar proguglajte malo.

i opet hiljadu komentara zbog iskustva sa Kadettom E i Golfom 2 :D
 
Član
gospodo, ako ste vozali corsu opc i golf v gti onda ste kompetentni pricati...
ovako samo naglabate...
mnogi nisu ni sjeli u dotična auta, a daju savjete...
vozio sam gti-a peticu, zvijer od auta, samo poslije mog bmw-a izgleda ko konzerva (mislim na veličinu)
ali ide ko lud :D

provozaj oba auta, pa koje ti se više svidi to uzmi ;)
 
Član
Druze kosto kaze salchin otidji negdje uzmi auta probaj i vidjeces koje ti bude vise pasalo to i uzmi.nemas sta pitat po forumu slaba vajda ti je ovde uvjek ce neko rec ovaj neko onaj.sretno u odabiru


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Član
Porschefan je napisao(la):
Auuuuuuu koliko stručnjaka u pi... mat..... :icon_eek: :icon_eek: :D


Kao prvo, nitko čovjeku nije rekao da ova dva auta uopće nisu ista klasa

Corsa OPC vs Polo GTI

Astra OPC vs Golf GTI


Ako ne znate bar proguglajte malo.

i opet hiljadu komentara zbog iskustva sa Kadettom E i Golfom 2 :D

slazem se 100%. i uz to mislim da su ovakve teme totalno besmislene. jer na kraju krajeva niko nece kupiti auto zato sto je neko na forumu rekao da je to bolje, nego ce gledati sta mu se vise svidja. auta su potpuno razlicite klase, i on sam treba da skonta koje mu auto vise odgovara i da li mu je razlicitost klase uopste bitna. odes probas jedno, drugo vidis sta ti vise lezi, sta je u boljem stanju, cijena ovo ono i odlucis se. druga bi bila stvar da kupujes novo iz salona, pa da ne trebas uzimati u obzir stanje auta koje ces uzimati.

izvini druze, ali ako ces ti kupiti neko od ovih auta na osnovu toga sta ti kaze neko sa foruma, onda ga nemoj ni kupovati. druga stvar je kad neko pita nesto konkretno npr u vezi motora i sl, ali ovako koje auto uzeti od ponudjenih - SMIJESNO ;)
 
Top