Golf V 1.9 TDI nemože upaliti

Golf V 1.9 TDI nemože upaliti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Jutros mi auto nije nikak htio upaliti, i kad zavergla kao da instrument tabli gubi struju,maloprije odem i kupim novi akumulator 180 Km, i auto upali odmah ali javlja grešku, upali se žuta lampica u obliku volana, i ja krenem voziti i opet se ugasi, i sad opet neće da upali nikako a i dalje javlja grešku
MOLIM POMOĆ:icon_sad::icon_confused:

Itko išta????

Itko išta????
 
Član
ta lampica ti je od letve volana, samo krenes napred ili nazad namotas pun lijevi pa desni i ona ce se ponistiti...
a sto ti nece ponovo upaliti? sa novim akumulatorom?
 
Član
Meni je juce zaledila pumpa u rezervoaru,nesto u njoj tacnije! Ali cula se bas kako zuji i kad je skinuo majstor crijevo od dovoda sa filtera das kontakt al nigdje nafte! :lol: A i meni je auto upalio prvi put,krenem par metara on se samo ugasio i to je to bilo! Jutros je upalio bez problema,ali sam nasuo juce neki aditiv! Kvalitet euro5 koji sipam,pocrkali!
 
Član
Koji si točno aditiv nasuo?
Da ga kupim sutra ujutro i naspem i ostavim auto da malo odstoji pa onda da probam?:icon_confused:

Koji si točno aditiv nasuo?
Da ga kupim sutra ujutro i naspem i ostavim auto da malo odstoji pa onda da probam?:icon_confused:
 
Član
Kupim ga sutra, i naspem pa javim što je bilo.
Nadam se da je samo problem s gorivom....:icon_confused:
Da nije nešto ozbiljnije,skuplje itd...

Pozdrav

Hvala puno

Kupim ga sutra, i naspem pa javim što je bilo.
Nadam se da je samo problem s gorivom....:icon_confused:
Da nije nešto ozbiljnije,skuplje itd...

Pozdrav

Hvala puno

ADITIV usut, malo verglano, nadam se da će ujutro biti sve ok.:icon_rolleyes:

ADITIV usut, malo verglano, nadam se da će ujutro biti sve ok.:icon_rolleyes:
 
Član
Meni je majstor vadio pumpu pa sam ja kasnije nasuo aditiv i sve ok bilo! A i ja sam verglao pokusavajuci da upalim pa mi je ako izvukao dobro bio,poceo paliti sve redom greske,al sad sve ok! Nadam se da nije nista ozbiljnije i kod tebe neka ga malo sa tim aditiviom pa probaj opet sutra! ;)
 
Član
Ma to i mene zaj..., pale se stalno neke blessave lampice koje nemaju veze s ovim ičim, ali nadam se da će se sve poništiti kad odem na dijagnostiku.
Uglavnom javim ujutro.
Hvala Bravo 16

Javim ujutro, držte fige:icon_smile:

Ma to i mene zaj..., pale se stalno neke blessave lampice koje nemaju veze s ovim ičim, ali nadam se da će se sve poništiti kad odem na dijagnostiku.
Uglavnom javim ujutro.
Hvala Bravo 16

Javim ujutro, držte fige:icon_smile:
 
Član
Opet je upalio, ali se nakon 20 sek ugasio, kao da se gasi klip po klip.
Mora mi netko doćo za dijagnostiku.
Ja ću još probati pro,ijeniti filter goriva, i to je sve što sam mogu.
Neznam šta....
:icon_cry:
 
Član
izvuci filter nafte, i ispod njega odvrni onaj bijeli cep, da vidis da li ide nafta iz filtera
 
Član
nije u petice standardni filter... vec ulozak
drug idi na dijagnostiku pa vidi jel sta ecu zabiljezio, ovako je sve nagadjanje...
 
Član
A jbg ima jedan što ima dijagnostiku ali nije blizu mene,zovem ga a nejavlja se, a da plaćam vučnu službu do njega...:icon_confused:

Nemam pojma, vidjet ćemo nakon što zamijenim filter kak će s ponašati, pa da ga bar uspijem odvesti do njega pa nek se onda ugasi koliko hoće:lol:
 
Član
Zaledila ti je nafta prijatelju!!!! Oko pumpe se stvorio parafin, i on je zaledio. Moras auto ubaciti u neku topliju prostoriju (garazu) da ti odstoji jedan dan, i upalices normalno. Ove stvari sa aditivom su sranje, bacamo pare. Sad cu da vam ispricam sta smo uradili ovde kod mene.

U tri flase smo nasuli razlicite vrste goriva. U jednu EVRO DIZEL, u drugu DIZEL D2 a u trecu LOZ ULJE. Sve tri flase ostavimo na istom mestu da prenoce, i ujutru neocekivana situacija EVRO DIZEL zaledio, DIZEL D2 zaledio, a LOZ ULJE kao da sam ga sad nasuo.... U obe vrste DIZELA se sizdvojio parafin i smrzlo sve, LOZ ulje, normalno. Sledece vece u flasu LOZ ULJA sipamo ADITIV i ostavimo je da prenoci a pored stavimo flasu u kojoj je samo LOZ ULJE... Ujutru situacija sledeca:
LOZ ULJE u koji smo nasuli ADITIVA je u sebi stvorio parafin i skoro smrzao, ali je u stanju kao med, a ova druga flasa u kojoj je samo loz ulje NORMALNA.

Nego... Uteraj ti auto u garazu i slobodno mu naspi 15-20% benzina na tu kolicinu dizela koju imas u rezevoaru, i onda ljuljaj auto jako da bi se to promesalo kako valja i da benzin malo razredi taj parafin sto ti se stvorio. Valjalo bi da izbacis naftu koja ti je u filteru, pa ce posle pumpa ubaciti grugu koja je pomesana sa benzinom. NE BRINI ovolika kolicina benzina ti nece nimalo naskoditi motoru, moze samo da poboljsa situaciju dizni.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top