Golf mk2 1.9TDI

Golf mk2 1.9TDI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
GolFanatiCars je napisao(la):
dobar tacho jos ako je VDO ubaci sijalicu u zadnju desnu rupu i ima da i gori rezerva :cool:

jest VDO, originalni,nema ove robe da kinezi prave, bar jos nisam vidio, a to za rezervu prvi put cujem, pogledacu dok se nakanim, malo prije postavljo led diode u sat i mrsko mi opet vadit
 
Danas nabavio kazaljke od Passata 3B i dvoumim se da ih ubacim u svoj taho, probo sam na stari taho ali su iglice tanje kod mog taha nego kod Passat-ovog, eh sad dali se zezat s tim ili da farbam svoje kazaljke
ovo su kazaljke od Passat-a
20032012012.jpg

By greendevil1987 at 2012-03-20

a ovo je moj TAHO
07032012003.jpg

By greendevil1987 at 2012-03-07
 

LSD

Član
ja to ne bi cackao....jer sam jednom tako sjebao taho nikad vise nije kao sto je bilo :D
 
LSD je napisao(la):
ja to ne bi cackao....jer sam jednom tako sjebao taho nikad vise nije kao sto je bilo :D

ma sjebo sam ja kamaru satova od mk2, njih je teze nac sa obrtomjerom, a od TDI-a ima na svakom otpadu
kazaljke od goriva i temp su malo manje od mojih ali ebe sto ne nalijezu kazaljke pa sad razbijam glavu dali da sta sjebem il da ne diram:lol::lol::lol:
 
GreenDevil je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
dobar tacho jos ako je VDO ubaci sijalicu u zadnju desnu rupu i ima da i gori rezerva :cool:

jest VDO, originalni,nema ove robe da kinezi prave, bar jos nisam vidio, a to za rezervu prvi put cujem, pogledacu dok se nakanim, malo prije postavljo led diode u sat i mrsko mi opet vadit

provjereno radi ;) ja drugu radio sa smd trkama osvjeteljenje na takvom satu kao kod tebe i ubacio sijalicu a posto je imao goriva izvadi pumpu i plovak pomjerio i svijetlila, samo sad mu je motometer tacho pa nema toga u onom VDO mu otisao obrtomjer

ja bih kazaljke ofarbao u crveno fluroscentnom bojom u spreju ako ima :D

p.s kakva ti je procedura vratit kilometrazu na satu ako moze na PP ;)
 
GolFanatiCars je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
dobar tacho jos ako je VDO ubaci sijalicu u zadnju desnu rupu i ima da i gori rezerva :cool:

jest VDO, originalni,nema ove robe da kinezi prave, bar jos nisam vidio, a to za rezervu prvi put cujem, pogledacu dok se nakanim, malo prije postavljo led diode u sat i mrsko mi opet vadit

provjereno radi ;) ja drugu radio sa smd trkama osvjeteljenje na takvom satu kao kod tebe i ubacio sijalicu a posto je imao goriva izvadi pumpu i plovak pomjerio i svijetlila, samo sad mu je motometer tacho pa nema toga u onom VDO mu otisao obrtomjer

ja bih kazaljke ofarbao u crveno fluroscentnom bojom u spreju ako ima :D

p.s kakva ti je procedura vratit kilometrazu na satu ako moze na PP ;)

i ja sam radio osvjetljenje SMD diodama, a mrsko mi opet vadit sat da uradim tu lampicu za rezervu, jos mi i ona treba gorit non-stop :lol::lol:
vracanje kilometraze ide preko dijagnostike, ja jos nisam uradio ali sam zapisao pa cu kad stignem vratiti po starom stau jer imam servisnu knjizicu i upisujem redovne servise i ne brine mene sto je motor preso skoro 300000km, meni je bitno da je sve ispravno;)
 
GreenDevil je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
GreenDevil je napisao(la):
GolFanatiCars je napisao(la):
dobar tacho jos ako je VDO ubaci sijalicu u zadnju desnu rupu i ima da i gori rezerva :cool:

jest VDO, originalni,nema ove robe da kinezi prave, bar jos nisam vidio, a to za rezervu prvi put cujem, pogledacu dok se nakanim, malo prije postavljo led diode u sat i mrsko mi opet vadit

provjereno radi ;) ja drugu radio sa smd trkama osvjeteljenje na takvom satu kao kod tebe i ubacio sijalicu a posto je imao goriva izvadi pumpu i plovak pomjerio i svijetlila, samo sad mu je motometer tacho pa nema toga u onom VDO mu otisao obrtomjer

ja bih kazaljke ofarbao u crveno fluroscentnom bojom u spreju ako ima :D

p.s kakva ti je procedura vratit kilometrazu na satu ako moze na PP ;)

i ja sam radio osvjetljenje SMD diodama, a mrsko mi opet vadit sat da uradim tu lampicu za rezervu, jos mi i ona treba gorit non-stop :lol::lol:
vracanje kilometraze ide preko dijagnostike, ja jos nisam uradio ali sam zapisao pa cu kad stignem vratiti po starom stau jer imam servisnu knjizicu i upisujem redovne servise i ne brine mene sto je motor preso skoro 300000km, meni je bitno da je sve ispravno;)

ma i ja zamijenio sat zbog temperature misleci da mi sat laze temp motora medjutim nesto je na struji valjda a i zbog obrtomjera pa mi sad ima vise na satu nego pravih al sta me briga :D trip mi je jos uvijek od kako sam ga stavio
 
ja sam sat zamijenio zbog izgleda i sto je onaj stari model pa kad das kontakt kazaljke od temp i goriva idu sporo kao kod mk2 i to me nerviralo :D
 
GreenDevil je napisao(la):
ja sam sat zamijenio zbog izgleda i sto je onaj stari model pa kad das kontakt kazaljke od temp i goriva idu sporo kao kod mk2 i to me nerviralo :D

de suti u mene opet stari sat :D al je sad 220 km/h i tacan RPM raspored trazio ja novi al nema reko hajd moze i taj
 
GolFanatiCars je napisao(la):
predobro su se kazaljke uklopile s ostakom :cool: samo da su male iste duzine ko prve :)

imam jos jedan par velikih pa cu ih nekad skratit, zasad nek bude ovako;)
i ovo mi je zivce pojelo, jedva sam kalibriro kazaljke:icon_mad:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top