golf 4 tdi stao motor neznam sta je...

golf 4 tdi stao motor neznam sta je...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Drug, daj boze da nisu klipnjace otisle, ali ako nece da vergla 99% da jesu, i u tom slucaju moli boga da nisu i popucale i ostetile blok motora, jer kod mene je kod starog slicno bilo i mi rasklopili motor, skontali jedna klipnjaca pukla, ostale krive, uhvatili se za glavu, ali da bude jos gore napravila ta puknuta klipnjaca i pukotinu na bloku motora, i sta ces mjenjaj cio motor...
Nadam se da si ti bolje srece...
 
turbina ispravna mislim leptirice... nez sta dalje da radim cekam majstora

a na slici se vidi ulje svo sto je iscurilo iz interkulera...
 
Član
ArminM je napisao(la):
isto bilo mom drugu, isto passat u pitanju, pukao turbo po pola, nije ga mogao ugasit dok se sam ugasio nije:icon_mad:

Ulje sagorjeva kao i nafta, zato je cesto tesko ugasiti turbodizele kad ode turbo i ulje zavrsi gdje ne treba.

U tom slucaju zaustavis se sto prije, druga il treca brzina i trznes naglo nogu sa kvacila da se masina ugasi.

Ako cekas da izgori ulje i ugasi se sama od sebe, posto nema podmazivanja, mozes bacit masinu kasnije.
 
nije mi nigdje probilo na glavi motora dihtunzi su uredu a kad mi se to desilo ja sam ga ugasio nije radio kao sto ti kazes to je bilo u tvog jarana

kad masina strada ima bicikl prava ladza :D
 
znam da ti nije lako kad se nesto ovako desi al ako saznas do čega je bilo i sta se desilo napisi bas me zanima pozz
 
Član
runjo je napisao(la):
ako je izgubio snagu po meni da je nesto do intercoolera

Odkud plav dim? zasto ne vergla vise? da je ic otisao on bi palio i nebi imao snage i izbacivao bi crn dim nazad a ne plav dim. Plav dim znaci da se ulje sagorijeva u cilindrima. a sada sto nece da vergla tek treba vidjeti dali je napunio cilindre uljem, ali ovo ej sve bubanje u prazno dok se ne rastravi i ne vidi sta je tacno.
 
upravo tako nisam jos nista radio nema ovog majstora... a svo mi je ulje iscurilo nema pola litra mozda u karteru ulja sve na interculer izaslo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top