golf 4 tdi stao motor neznam sta je...

golf 4 tdi stao motor neznam sta je...

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
cuj reparacija za 3-4 stoje :lol: jes kad je sve ispravno samo lose pikse, a njemu komad propele uletio u motor :D pa koji ce mu reparirati takvu turbinu da mi je znati :lol: dok je vidi rece ooooo druze 5-6 stoje eura, ili ce reci haj ti brate kupi novu :lol:
 
moja turbina se nemoze napravit zato sto je totalno otisla.. i nemam ja tu sta za 2000 hiljade ide novo ulje turbina ruke majstora i jos da preceslja sav motor ima nekih sitnica na njemu ako sta sjebano da napravi i nisam ja hodo trazio novu turbinu on je sa svojim autom i svoje je gorivo trosio haa ja pik :p:lol::lol::lol:
 
kvalitetna reparacija zdrave turbine mislim na kućište dodje u užicama oko 1000 km kolega je radio ako ces da valja mora se i platit a dok ti taj nadje drugu i reparira i odradi ostale sitnice taman toliko i izadje jest skupo al to je to tako ja mislim mozda se i varam jest hebeno dat tu cifru al sta je tu je
 
Član
Kakva crna reparacija 1000KM,da se sve novo stavlja u staro kuciste dodje oko 300-350 evra a kolega mi je skoro uzimao novu u ARV-u bas za taj motor 74kw garett original,cijena 1280KM,imao je neki popust za kesh i dosla ga je 1100KM
 
Član
pa i ja koliko znam dodje oko 1200km nova :icon_confused: a polovna oko 800km, ali bom to je do njega koliko ce platiti :cool:
 
Ako je turbo s varijabilnom geometrijom lopatica, onda u Uzicama i ne smiju raditi remont, jer nemaju aparat za njenu ispravnu kalibraciju, te se u takvom slucaju uzima novi ;)
 
trizex je napisao(la):
Da razjasnim si samo, jel' on tebi postavlja bas NOV iz kutije turbo, ili s otpada polovan?

Bas se i ja nesto pitam.. ako je polovan (sto je vjerovatno) onda je to guljenje do koze... nek' ga pita, jel stavlja nov ili polovan turbo.. ako je nov, onda je cifra manje vise OK ;)
 
RS TURBO je napisao(la):
cuj reparacija za 3-4 stoje :lol: jes kad je sve ispravno samo lose pikse, a njemu komad propele uletio u motor :D pa koji ce mu reparirati takvu turbinu da mi je znati :lol: dok je vidi rece ooooo druze 5-6 stoje eura, ili ce reci haj ti brate kupi novu :lol:

jesi ti čuo za turbo servis Užice ? hajde malo google koristi ...pa 1800 Km je cetvrtina vrijednosti tog golfa četvorke , bez uvrede za 2000 možeš kupit dvičinu i vozat se do beskraja lol ,ali eto dok je ovaca bit će i vune za šišanje
 
Član
:lol: cvaju :lol: ovaj samo roka bombe po forumu :lol:

cijena novog turba je oko 1200km a polovnog oko 7-800km bilo to cijena cetvrtine ili polovine cijene auta, to mu je cijena pa ko voli nek izvoli.
 
Član
uh 2 milje:icon_sad:,

fakat bi me bilo strah vozati vw TDI-a....extra su dok idu....malo malo pa nekom crkne turbo, pa onda nesto nece da vuce, pa ide u safe mode, pa dimi itd.....

bilo bi lijepo kad bi neko sabro sve ove teme u vezi ovih kvarova;) mene mrzi
 
haso je napisao(la):
uh 2 milje:icon_sad:,

fakat bi me bilo strah vozati vw TDI-a....extra su dok idu....malo malo pa nekom crkne turbo, pa onda nesto nece da vuce, pa ide u safe mode, pa dimi itd.....

bilo bi lijepo kad bi neko sabro sve ove teme u vezi ovih kvarova;) mene mrzi
pa gdje neće crkavati kad je svaki prešao pola miliona kilometara , doduše na satu je obično oko 130 -180 hiljada
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top