Golf 4 TDI PD - Vibracije pri punom gasu

Golf 4 TDI PD - Vibracije pri punom gasu

Član
jao brate, ne znam gdje radis auto, al' sve te cijene gore sto si napisao su golemo iznad realne.
Tandem pumpa - ne mijenjas cijelu nego uzmes set za reparaciju - 55KM + ruke 40 KM = 90KM
Senzor temperature = 15KM + ruke 10 KM = 25 KM
Filter kabine 8 KM, filter kabine 7KM + ruke gratis = 15 KM
Dalje da ne nabrajam, al' svakako da cetvorka nije bas jeftina za odrzavanje bas zbog stotinu gluposti koje cesto odlaze.
Al zato potrosnja 5l/100km
 
Član
Tebe udaraju po usima gdje kupujes te dijelove, ja neki dan mjenjao odbojne gume 15 KM, filter kabine 10 KM nek je klime 20 KM to je 30KM a ti placas 80 KM.
Zamjena i sve je tu uključeno drug, i dezinfekcija tog kurca...

Odbojne gume i zamjena 30 km obje strane


jao brate, ne znam gdje radis auto, al' sve te cijene gore sto si napisao su golemo iznad realne.
Tandem pumpa - ne mijenjas cijelu nego uzmes set za reparaciju - 55KM + ruke 40 KM = 90KM
Senzor temperature = 15KM + ruke 10 KM = 25 KM
Filter kabine 8 KM, filter kabine 7KM + ruke gratis = 15 KM
Dalje da ne nabrajam, al' svakako da cetvorka nije bas jeftina za odrzavanje bas zbog stotinu gluposti koje cesto odlaze.

Napisao sam pukla neka manzetna kad je majstor skido i jebo me tu za senzor temperature
Filter sam napisao u ovom postu sto je toliko
Tandem pumpa morala se mjenjati.
A odakle si ti u kaknju
 
Član
Ne znam šta očekujete od auta starog najmanje 12 godina? Da se ne kvari? Da nema ulaganja? Vidite sad koliko su preskupi ti golfovi, ne vrijede realno ni 3 hilajde maraka i to dobri, očuvani.
 
Super Moderator
Jbg , golfa hoce svak , a na kraju je to sve isto , sve se kvari , ..

Usput da upitam , Fiesta 2004 god. 1.4 TDCI , trese se sva u 4-5 brzini od 1400-2100 obrtaja , sta moze biti , majstor sumnja na poluosovine , kad ga iubacim i ler nista i onda opet ubacim isto se ponasa ...

moguce, ako ima sistem kriz - solja, a ne homokineticki. to je mana na focusu koji to ima. kad vozis trecom, cetvrtom, i pustis gas pa das, pa pustis pa das, jel ima trzaj neki i kao udarac?
 
Član
moguce, ako ima sistem kriz - solja, a ne homokineticki. to je mana na focusu koji to ima. kad vozis trecom, cetvrtom, i pustis gas pa das, pa pustis pa das, jel ima trzaj neki i kao udarac?

Ne cuje se udarac , samo 4 i 5 kad recimo ides 65 do 90 na sat , kad izbacim iz brzine nista , ali nekad se osjeti i udarac kad ubacim u brzinu pa odvojim , od 50 saltanja jedan :cool:
 
Član
Ma ***** ti i auto više samo odvuče pare
Otkako sam kupio ovo otišlo mi para(sa rukama):
Tandem pumpa - 250 km
Senzor temperature mjenjan (sjebo majstor neku manzetnu) - 130 km
Brava vozačevih vrata - 70 km
Brava suvozačevih vrata - 70 km
Brava zadnjih vrata - 50 km
Punjenje klime - 50 km
Podizač stakla - 40 km
Filteri kabine i filter klime - 80 km
Papuča gasa - popravio sam sebi
Diskovi disk pločice - 180 km
MAF - 80 km
Spalo crijevo od turba i selna - 30 km
Spona - 30 km
Odbojne gume - 30 km
Pustala ulje zadnja lijeva klijesta gumice = 35 km
Elektro špura - 38 km

Pola tih stvari je potrosni materijal
 
Član
Auto nije vraćano 100 %, imao sam peugeote, renaulta safrana prije ovoga i nadavao sam se para bruku na ta auta i sad kolko su rekli i hvalili golfa mislio sam da neće nikad ništa, ali sto jest jest potrosna je roba, na njemu je sve origigi, čak sam se čuo sa vlasnikom Esadom iz Njemačke auto nije vraćano poznajem čovjeka lično.
Uostalom vijek zamajca je kako sam čitao oko 200 hiljada, moje auto ima 200500
Uz to sve imam servisnu knjigu, tri orgigi ključa od kojih je jedan vidljivo koristen a drugi je malo manje plastični i kod, amortizeri original i sve tip top.
I uostalom sad kad bih kupovao auto uzimao bih 260+ kilometara jer je ono već prošlo kroz niz kvarova koji su otklonjeni.

+ imao sam ponudu za bmw 318i e46 i doplate 1500 km nisam htio, kad sam vidio sklopociju od BMWa očuvan nov, a kad je lik počeo pričati za njegove kvarove, pucala mu radilica, oko klime, hladnjak pušta....
 
Član
Prosvijetli me zasto ce da pukne radilica zbog fiksong zamajca? Neve li valjda opet poceti ono da fiksni ne moze jer puca radilica i rasoadne se mjenjac?
Stavi veci turbo, dizne, izduv konplet veci i remap i digni ga sa 150 na 260 konja, stavi stage 2 set kvacila. Gleee tada mora ici fikani zamajac i nw postoji plivajuci stage 2 :D kako to? Sto tada ne pukne radilica? Ja ti kazem radilica nece puknuti od fiksnog zamajca, radilica puca zbog loseg izljeva radilice, pa prije ce se shebati stojeci i letwci lezajwvi i prolupati motor nego sto ce puknuti radilica. Ko razumijw kako masina radi i koji je princip rada svakog dijela auta taj ce razumjeti ovo sto ja kazem, a neko ko ne zna i ne razumije, njemu majstor i prodavaci mogu nadrobiti sta hoce...
Od loseg plivajuceg ce otici lezajevi prolupati motor i zaribati radilica jer tada zamajac pravi jake udare i isoada iz balansa, fiksni je komad zeljeza balansiran i od njega radilica NE MOZE puknuti... I da nije balansiran opet radilica nece puknuti nego ce zamajac se prepoliti i uletiti u kabinu ili vani izletiti, ali to ce prije los plivajuci uraditi, raspasti se i ubiti nekog jer je iapao iz balansa i raspao se...
 
Član
Prosvijetli me zasto ce da pukne radilica zbog fiksong zamajca? Neve li valjda opet poceti ono da fiksni ne moze jer puca radilica i rasoadne se mjenjac?
Stavi veci turbo, dizne, izduv konplet veci i remap i digni ga sa 150 na 260 konja, stavi stage 2 set kvacila. Gleee tada mora ici fikani zamajac i nw postoji plivajuci stage 2 :D kako to? Sto tada ne pukne radilica? Ja ti kazem radilica nece puknuti od fiksnog zamajca, radilica puca zbog loseg izljeva radilice, pa prije ce se shebati stojeci i letwci lezajwvi i prolupati motor nego sto ce puknuti radilica. Ko razumijw kako masina radi i koji je princip rada svakog dijela auta taj ce razumjeti ovo sto ja kazem, a neko ko ne zna i ne razumije, njemu majstor i prodavaci mogu nadrobiti sta hoce...
Od loseg plivajuceg ce otici lezajevi prolupati motor i zaribati radilica jer tada zamajac pravi jake udare i isoada iz balansa, fiksni je komad zeljeza balansiran i od njega radilica NE MOZE puknuti... I da nije balansiran opet radilica nece puknuti nego ce zamajac se prepoliti i uletiti u kabinu ili vani izletiti, ali to ce prije los plivajuci uraditi, raspasti se i ubiti nekog jer je iapao iz balansa i raspao se...
Ma nemas ti pojma sta pricas, nisi nikad rastavio motor i sastavio, majstori su tako rekli.
 
Član
Nov kupljen, ja drugi vlasnik auta.

Ali kad se sve pokopca 12 godina autu 13a, a nije nista na njemu mjenjano.

Ja sam imao golf 4 tdi preko 300 tkm original kvacilo. COvjek poslije mene ga odmah cipao i onda je ubrzo oslo.
Tvoj Golf...ili je imao loseg vozaca ili nije km original. na cetvorkama dugo traje zamasnjak(bio VP ili PD motor.)
 
Top