Golf 2 GTD - motor se jako trese na leru

Golf 2 GTD - motor se jako trese na leru

Hidroodizaci ili ventili... tako je i kod mene radio... tres'o se ko mahnit.. radio ko traktor.... kod mene je bilo do hidropodizaca, nis bili dobri i zamijenim ih... mozda je kod nesto drugo ali najvjerovatnije je nesto od ovo dvoje... prvo izmjeri kompresiju pa onda dalje sa radovima ;)
 
Član
mozda ti nije dobro ustimao motor, palenje nije dobro ustimao. kod jednog se tako tresao motor a vukao je i sve to i na kraju mu je bio preskocio jedan zub na remenu i to podesio dobro i ne trese vise
 
Član
Ne vjerujem da je do toga jer tresao se i prije tih radova, skidali su i ovi u visokom remen i da neije ok valjda bi primijetili :( Danas otišo kod nekog majstora u Vogošći ondje kod Farmavite, Fićo se zove i odma kaže da ima čudan rad... Ne vjeruje da bi zamjena hidropodizača išta popravila... Kaže da je moguće neki od ventila da nije kako treba...

Uglavnom bi trebalo skidat glavu a to će me baš opet zaklat :(
 
Član
ja sam imao sa trojkom sličan problem kao i ti
svi servisi su redovno rađeni ali mi je problem pravio filter nafte iako je nov.
kad sam njega promjenio sve se smirilo pošto je vukao zrak a čim dodam gas sve se smiri i radi normalno.
to ti je najjeftinije za probati

poz:cool:
 
Član
Sutra zamijenim filter pa javim dali je pomoglo.... :cool: I ja sam nedavno mijenjao filter, na računu piše golf 2/3 al taj mi filter baš izgleda isto ništa... moram uzet neki malo kvalitetniji...
 
Član
Filter goriva promijenio ali nije bilo do njega...

Danas mi poče nafta curit sa onog povratnog crijeva što ide sa boš pumpe i slivalo se dole na dizne... Kad sam zamijenio to crijevo upalim auto da probam i gledajući dali curi po motoru vidim da na jednoj dizni se javljaju mjehurići od nafte... Čini mi se da ta dizna nije dobro stegnuta ili nešto nije ok s njom... Uglavnom kako motor radi vide se sitni mjehurići kako izbijaju odozdo iz navoja... Sad kontam da tu možda vuče zrak ili izbija kompresiju pa nemam istu kompresiju na sva 4 klipa...

Ne znam dali bi to mogo biti problem?
 
Član
vrlo moguce, pisao sam ti da je kod mene bio problem s diznom, nije radio jedan klip i hoce da iskoci motor, svakako provjeri dizne
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Filter goriva promijenio ali nije bilo do njega...

Danas mi poče nafta curit sa onog povratnog crijeva što ide sa boš pumpe i slivalo se dole na dizne... Kad sam zamijenio to crijevo upalim auto da probam i gledajući dali curi po motoru vidim da na jednoj dizni se javljaju mjehurići od nafte... Čini mi se da ta dizna nije dobro stegnuta ili nešto nije ok s njom... Uglavnom kako motor radi vide se sitni mjehurići kako izbijaju odozdo iz navoja... Sad kontam da tu možda vuče zrak ili izbija kompresiju pa nemam istu kompresiju na sva 4 klipa...

Ne znam dali bi to mogo biti problem?


pozz druze imam slican problem kao ti nekad radio sam reparaciju bosch pumpe jer je bila procurila i majstor je uradio sve nastimao fino je radio i sad nakon mjesec dana mi je poceo da trese vise nego obicno u leru i ima cudan rad bas kao sto si ti napisao kao da puhce na auspuhu..jesi li saznao do cega ti je bio problem ?
 
Član
Problem bio u izduvnim ventilima i jednoj dizni... Uradio glavu motora, zamijenio ventile, hidropodizače, tu jednu diznu i sad radi normalno :cool:
 
Član
zilla_ je napisao(la):
Problem bio u izduvnim ventilima i jednoj dizni... Uradio glavu motora, zamijenio ventile, hidropodizače, tu jednu diznu i sad radi normalno :cool:

aha ma ja necu nista dirati za sad malo sam pojacao ler gas i kad se ugrije auto manje trese dosta
 
Top