Golf 2 GTD - motor se jako trese na leru

Golf 2 GTD - motor se jako trese na leru

Član
Imam problem sa vibracijama motora u leru ispod 1000 obrtaja. Motor samo što ne iskoči vani. Čim dam gas vibracije prestanu. Auto dobro vuče, ne troši ulje, ne dimi pretjerano...

Išao sam kod par majstora ovdje u Sarajevu i neki govore da je to normalan rad motora, neki su me upućivali bošisti...

Uglavnom na kraju sam otišao u Visoko, uradio sam pumpu, pregledane dizne ali motor se i dalje trese ko Japan... Onaj momak što radi kod Zufera govori da je moguće da neki od ventila nije kako treba pa zbog toga te vibracije...

Sve nebi bilo tako loše da ja prije par mjeseci nisam mijenjao dihtung glave, glava nošena na hidro test, ravnanje i taj majstor mi je naplatio 170KM (samo za obradu glave) a ništa mi nije zamijenio na glavi osim predkomora.

E sad sve bi ja to ponovo zamijenio od a-ž kad bi znao da će se motor smirit i radit kako treba... Dihtung sam zamijenio radi tih vibracija, sad uradio boš pumpu i opet ponovo da skinem glavu i ništa da se ne riješi ja bi puko...

Dal je moguće da taj nemiran rad motora i vibracije mogu biti zbog ventila, hidropodizača ili šta već?
 
Član
ne znam da li cu se provalit, nije mi ni bitno, ali da ja nesto kazem

i ja sam skoro radio dihtung glave, i kad se auto upalilo motor je htio vani koliko se tresao. Majstor mi kaze mozda podizac nije dobio ulje, ajde sacekamo malo
poslije smo ustanovili da ipak nije bilo do podizaca, nego je jedna stopica ispala sa dizne. Ali eto njegova prva prognoza je bio podizac ventila:icon_confused:
 
Član
Ne moze podizac to raditi, moze samo zveketati i cuti se kao da je prolupao (metal od metal) ali ce auto raditi normalno...
Boshmajstoru i nek pregleda fazu i boshpumpu i dizne.
 
Član
Sve je manje kvalitetnih odgovora... Pojedini se javljaju tek onako da nabiju koji post a dali taj post ima neku svrhu je se njima...

@mokkeBass: Motora za 170KM nema ni za jugu...

Motor koji je kod mene u duji rijetko možeš naći a i nemam namjeru da ga mijenjam jer čupa cestu al su mi problem te vibracije, motor se trese kao da ne radi jedan klip...

@bucky_mb@yahoo: nosači motora nisu 100%

@RS TURBO: danas bio u visokom kod Zufera, čovjek je odradio štoje bilo do ubrizgavanja... On mi je i rekao da je moguće da neki od ventila nije ok... Rekao mi da bi prvo trebalo zamijeniti podizače ventila jer se ne mora skidat glava... Zamjena svih podizača bi me došla oko (80KM) kod njih tu...

Meni nije problem dat i 200KM al da znam da će mi to riješit problem :icon_cry:

Zato sam i pitao dali je neko imao sličnih iskustva i dali je moguće da ventili ili podizači mogu stvarat takav problem....
 
Član
Odi prvo izmjeri kompresiju prije ikakvih radova. Podizac to ne moze da radi, ventil ako je kriv ili potrosen pa da pusta kompresiju moze zato ti je bolje izmjeri kompresiju i znaces sta je.
 
Član
ArminM je napisao(la):
ne znam da li cu se provalit, nije mi ni bitno, ali da ja nesto kazem

i ja sam skoro radio dihtung glave, i kad se auto upalilo motor je htio vani koliko se tresao. Majstor mi kaze mozda podizac nije dobio ulje, ajde sacekamo malo
poslije smo ustanovili da ipak nije bilo do podizaca, nego je jedna stopica ispala sa dizne. Ali eto njegova prva prognoza je bio podizac ventila:icon_confused:

znači ipak postoji mogućnost da mogu bit podizači....

i kod mene kad je ovaj majstor zamijenio dihtung i kad je upalio auto počelo je lupat u motoru i to ono baš jako... nakon malo gasa to lupanje je nestalo... vjerovatno bilo vode u nekoj od dizni...
 
Član
kod mene je auto bio na dizalici, odignut od zemlje nekih 20cm, brate hoce da izvali onu dizalicu koliko se trese. Prvo na sto je majstor sumnjao jeste podizac ventila, kaze ne moze da primi ulje. Pa sam ga ja kasnije kad smo rijesili pitao zar moze podizac toliko da zajebava, kaze da su imali jedan slucaj tako, sve pregledali, mijenjali dizne, sve zivo, nisu mogli da rijese. Bio problem u podizacu, nisam pitao koji je auto
kod mene je dizna bila, nije radio jedan klip
 
Član
RS TURBO je napisao(la):
Odi prvo izmjeri kompresiju prije ikakvih radova. Podizac to ne moze da radi, ventil ako je kriv ili potrosen pa da pusta kompresiju moze zato ti je bolje izmjeri kompresiju i znaces sta je.

baš danas sam htio da izmjerim kompresiju al nigdje ne nađo usput da mi je... sutra ću potražit da vidim gdje ima u Sarajevu... i ja baš kontam da neki od ventila ne zatvara dovoljno pa da probija kompresija i odatle te vibracije... inače i na auspuhu se čuje isprekidano puhanje...

a ventili mi i onako zveckaju već duže vrijeme ali samo kad je hladan... čim se zagrije sve ok...


ArminM je napisao(la):
kod mene je auto bio na dizalici, odignut od zemlje nekih 20cm, brate hoce da izvali onu dizalicu koliko se trese. Prvo na sto je majstor sumnjao jeste podizac ventila, kaze ne moze da primi ulje. Pa sam ga ja kasnije kad smo rijesili pitao zar moze podizac toliko da zajebava, kaze da su imali jedan slucaj tako, sve pregledali, mijenjali dizne, sve zivo, nisu mogli da rijese. Bio problem u podizacu, nisam pitao koji je auto
kod mene je dizna bila, nije radio jedan klip

jbga da je do pumpe ili dizni to bi mi riješili ovi u visokom... platio sam 100KM što su radili pumpu... onaj momak kad je postavio pumpu, zakretao je je, štimao nešto, odvrtao dizne al motor je i daje tresao... onda je skinuo ono crijevo što ide na usis, gledao na auspuh, nešto osluškivao i kaže da je moguće da je neki od ventila u banani...

ako bi bili podizači onda bi dobro prošao jer nebi moro skidat glavu :icon_twisted:
 
Član
To ti zvekecu podizaci ventila, ne mogu se napuhati kad je ledeno auto i kad se ugrije motor i razrijedi se ulje onda lakse udje u podizac ulje i utisa se malo zvuk zveckanja.
Kad izmjeris kompresiju znaces sta je i sta ti je raditi, moze biti ventil a mogu biti karike. Mada kazes da ne trosi ulje i onda ne vjerujem da su karike lose. Moze biti da se cadji nakupilo na ventilima i da dobro ne lijezu i tu gubi kompresiju. Ako je mala razlika izmedju onda je dobro ali ako ti je drasticna razlika u kompresiji na klipovima onda ce glava morati da se skida pa da se vidi do cega je.
 
Član
ovi problemi su najgori, uvijek operu covjeka kad se najmanje nadas, isto sam prosao u protekla dva mjeseca, svu ustedjevinu za more sam dao jebes mu mater, ali eto izgleda da sam rijesio svoj problem
tako se iskreno nadam da ces i ti svoj, bas me zanima do cega je
 
Član
Koji crnjak odradim sve ovo prije 2 mjeseca i sad valja opet isto i to samo zbog toga jer je ovaj majstor skonto da me može uzet stoju više... Dabogda mu ne trebale...

Izmjeriću sutra kompresiju i u ponedjeljak furam opet u Visoko pa nek ljudi urade glavu kako valja... Nema mi druge...



Ako se i dalje bude treso izvadiću ga i ubacit onaj motor od 170KM štokolega reče :lol::lol::lol::lol:


evo sliko sam glavu kod ovog majstora što mi je isfušerio... malo je očistio da izgleda ko nova :(

 
Član
ako vec dodje do toga, a nadam se da nece
onda kupi dva ta po 170km, mozda ti zatreba nekad opet:D
 
Top