Glof 5 odrzavanje

Glof 5 odrzavanje

Član
Nije isto imati 5-icu 2004 g bez opreme i sa 200 i kusur hiljada predenih Km sto nije redovno odrzavano i 5-icu 2006 ili 2007 g. sa malo predjenih Km naravno jos koja se redovno odrzaza.Vozam golfa 1.9 2006 g. i uz redovno odrzavanje sa njim sam prezadovoljan vec 4 godine sto se tice cijene dijelova a imam priliku vozati i golfa 2.0 2007 g. i neznam koji mi je bolji. Valjda bi mi bar jedan bio peh da otkrijem nepouzdanost. Znaci ako mozes naci takvo auto da je provjereno odrzavano i sa malo predjenih Km i sto mladje neces se pokajati bio 1.9 ili 2.0 TDI
 
Član
Ja kao vw fan ti kazem za cijenu golf-a 5 mozes uzet mladje, opremljenije i sa manjom kilometrazom auto. Ako bas hoces golfa 5 bijezi od 2.0tdi i 1.4b. :)
 
Član
daj mi reci sta ne valja na 1.4 motoru? Ajde prosvjetli me

Ok, konja ima kolko ima i ide sasvim ok za tu snagu. Trosi 10 litara ? Moze biti, ali u istim uvjetima ne trosi ni TDI 5 litara, nego 8 litara

Ja sam imao TDI peticu i sad imam sesticu 1.4 80ps

Koji su tvoji argumenti? Cuo si, procitao si, rekao ti jaranov jaran ili tetkin rodjak?

Po forumasima gledano, 1.4 ne valja, ali zato TDI sa 300 000km je odlican.

Tko zeli mirno spavat kupit ce 1.4 , tko ima viska para da popravlja tdi nakon sto okrene 300 tkm neka ga kupi.
 
Član
Malo off.topic, kad je vec neko pomenuo plin i direktno ubrizgavanje, moze li neko ukratko pojasniti mane i prednosti.
 
Član
imao 1.9 cijena malog servisa 250_300 zavisi kako kad u drugim ne ovlastenim kucama 130km, veliki servis komplet u ovlastenom 750km. ostalo neznam jel nisam nikad nista drugo radio.

motor trosi od 6 do 7l preko 7 rijetko meni nikad nije trosio vise od 8,9 i sl a nije nikad ispod 6

skroz solidno auto kojie ide fino i kad se cipne. unutar plastike oko vrata mana jel se grebu na pogled. iz plastika oko radia moze se cuti pokoji cvrcak sve ostalo ok

ja sam svog prodao jako dobro jel je bio jedini na piku ispod 115hilja i imao sam naravno servisnu domacu kao dokaz

takvo auto nije bila najskuplja petica na piku al je bila banana sa opremom u odnosu na svabska pa se ljudi dvoumili
 
Član
Na koji motor mislis, direktno ubrizgavanje u cilindar?
Ma bez obzira koji je motor u pitanju (FSI, JTS, TSI, TFSI) , odnosno proizvodjac.
Uglavnom cuo sam kao da nije bas rentabilno i dobro ugradjivati plin na motore sa direktnim ubrizgavanjem benzina. Ajd vidio sam da su cijene bas ogromne cca od 2 hiljade pa nadalje. Pa sam naletio na podatak da uz plin ubrizgava se i određena kolicina benzina do 25%.
 
Član
Ma bez obzira koji je motor u pitanju (FSI, JTS, TSI, TFSI) , odnosno proizvodjac.
Uglavnom cuo sam kao da nije bas rentabilno i dobro ugradjivati plin na motore sa direktnim ubrizgavanjem benzina. Ajd vidio sam da su cijene bas ogromne cca od 2 hiljade pa nadalje. Pa sam naletio na podatak da uz plin ubrizgava se i određena kolicina benzina do 25%.
O tome ti pricam, to ti je kad je direktno ubrizgavanje u cilindar. Ne znam kako koji proizvodjac ima oznaku.
 
Član
Plin za direktno ubrizgavanje jos nije toliko usavrsen kao vakumski.

Skupa ugradnja (preko 1500km) i na to jos od 10-20% se ubrizgava benzin

Usteda je mala...
 
Član
Kad smo vec kod tih mtora sa direktnim ubrizgavanjem, cuo sam(tj. procitao negdje), da su osjetljivi na "nase "gorivo (koje nije bas sjajnog kvaliteta). I da mogu praviti probleme. Dal je to tacno?
 
Ovi sto kazu nemoj 2.0 pojma nemaju........ima 10 vrsta golfofa 5 2.0.......licno ga imam 2008g 2.0 TDI BkD motor bosch dizne....najbolje auto sto sam do sada imao.......A interesantno je svi ovi sto voze 1.9 tdi te im turbina zviznula pa se egr zacepio pa ovo pa ono a sve ga hvale cudo jedno......Sve zavisi kakvo auto kupis...Istina je da su ono stari 2.0 smece ali ovi novi 2007.08 sa oznakom Bkd motora predobri i nedostatci su otklonjeni...Ako ces starije golfa 5 uzmi 1.9 ako ces novijeg uzmi 2.0 bkd. Nemozes ti poredit golfa 5 1.9 koji je presao 100000 i 2.0 koji je presao 370000 km i obratno...sve zavisi ko ga je odrzavao i kako i kako je vozeno auto.
 
Top