Gdje najjeftinije registrovati auto?

Gdje najjeftinije registrovati auto?

po statistici za proeklu godinu u isplati steta daleko najbolji Brcko-Gas osiguranje
a u to sam se i sam uvjerio ;)
 
Harli_team je napisao(la):
Lično ja sam pred kraj godine imao udes gdje me je udario tip pijan, strpao me u bolnicu i bla bla, ovom prilikom ostao sam vrlo iznenađen efikasnošću ljudima iz Triglav osiguranja, čiji je bio osiguranik koji me udario. Vrlo brzo su izašli poslikali i prvu ponudu sam prihvatio odmah, jer je bila fer nisam htio ići sa žaljenjem ovo ono, iako sam pravnik po struci pa sam mogao i to, međutim samo bi mi to odnijelo i vremena i živaca a kao što sam već naprijed spomenuo bio sam zadovoljan.

Sad sam predao za naknadu materijalne štete koju sam pretrpio i opet se nadam njihovoj ažurnosti kao i prošli put. Iako sam u BSO dobro se premišljam da se kod njih prebacim jer imam sve pohvale. Vjerujte da tih 50-ak KM kad se desi nesreća ne znači ništa ako ste kod jakog osiguranika.

To je jako fer od tebe i to je nekakav argument za tvoje spomenuto osiguranje, al da bi bio potpuno upravu moraš nam navest primjer i od npr. Jahorina osiguranja kako su neefikasni, a ne samo izvodit zaključak na osnovu njihove jeftinije cijene.
 
Iako mi regostracija ističe tek 16.3.2012., ipak sam, radi poslovnih obaveza narednih dana, danas registrovao auto i to u ZOVKI...
Još juče bio sam riješio da ću to odradit u Jahorini jer su izračunali sveukupno 335KM, no danas kad sam otišao svratio sam u Zovku čisto informativno, no nakon što mi je radnica izračunala ukupnu cijenu od 354KM te naglasila da u toj cijeni imam i pomoć na putu al ne bilo kakvu, dakle ne kao u Bihamku, već i u slučaju šlepanja - besplatno šlepaju do 300 kilometara za razliku od Bihamka koji besplatno šlepaju 30 kliometara...ta mi se ponuda učinila neodoljivo privlačnom te sam i registrovao.
Glas ipak ide za Zovku kao najpovoljnije mjesto za registraciju.
 
Član
prozor je napisao(la):
polica AO sluzi kao osiguranje od stete nanesene trecoj osobi,tako da samo kod osnovnog AO kome god se ode sasvim svejedno,ali ono sto nije i nikada nece biti svejedno je kada ta osiguranja koja daju povrat mimo zakona dosegnu kriticnu tacku osiguranika pa samim time i steta.
ono sto drzava uzima to je kod svih isto ali svi kalkulisu sa svojom premijom od onih bijednih 200 i nesto maraka (Golf 2) daju Vam povrat 30 - 50 KM, pa sada zamislite sta ce biti kada jednog dana osiguranik brcko,jahorine,zovke stigne drugog osiguranika istog tog brckog,jahorine,zovke, SISANJE MOTIKE obojici bez obzira na krivicu tada ce Vas guja ujesti i nikad vise.
za one u federaciji da znaju da drustva cije sjediste nije u FBiH odgovaraju samo do visine temeljnog kapitala podruznice i obratno vazi za RS.
tako da nemojte se zacuditi jednog dana kada Vas stigne neko iz istog osiguranja kako stetu ne mozete naplatiti 5 mjeseci od 500 KM.
razmislite malo kome dajete svoje pare i nemojte ciganciti za 30 KM jer je duga godina dana a "nova" i "hit" osiguranja kako dodju tako i prodju.
ne radim ni za jedno osiguranje, ali posto mi je bilo kao tema diplomskog rada znam ponesto o istom i pratim desavanja aktivno.

Jel ti stvarno misliš da će kad se sudare dva automobila osigurana kod euroherca, croatije i sličnih "jačih" osiguranja isplata ići glatko? Hoće, al na radiju kad se budeš igrao :lol:
 
Član
molim te objasni terminologiju kad se budem na radiju igrao?sta ti to znaci?
osiguranje koje ima portofolijo 20 miliona brze i bolje isplacuje stetu unutar svojih osiguranika nego osiguranje koje ima portofolijo 5 miliona.
 
Član
prozor je napisao(la):
molim te objasni terminologiju kad se budem na radiju igrao?sta ti to znaci?
osiguranje koje ima portofolijo 20 miliona brze i bolje isplacuje stetu unutar svojih osiguranika nego osiguranje koje ima portofolijo 5 miliona.

http://www.youtube.com/watch?v=ORj85FmIYeQ
Prati od treće minute :cool:
Ovo što ti pričaš je teoretski ispravno, samo je u praksi drugačije!
 
Da li neko zna, da li novo auto mora ici na tehnicki pri DRUGOJ registraciji, prvi put sam morao ici, platiti upis u registar itd... ali neko mi spomenu, kad budem drugi put registrovao, da ne mora na tehnicki, jer je novo. Zna li neko o tome neko vise info?
 
peugeot206 je napisao(la):
Da li neko zna, da li novo auto mora ici na tehnicki pri DRUGOJ registraciji, prvi put sam morao ici, platiti upis u registar itd... ali neko mi spomenu, kad budem drugi put registrovao, da ne mora na tehnicki, jer je novo. Zna li neko o tome neko vise info?

ides al ne placas tehnicki
 
Član
prozor je napisao(la):
molim te objasni terminologiju kad se budem na radiju igrao?sta ti to znaci?
osiguranje koje ima portofolijo 20 miliona brze i bolje isplacuje stetu unutar svojih osiguranika nego osiguranje koje ima portofolijo 5 miliona.

Pa i da ima 100 miliona portofoliju , kod osnovnog osiguranja to mi ne igra nikakvu ulogu , kad ja od toga ne mogu imati nikakvu korist , ionako je polisa za štetu nastalu ka trećem licu.
Tako da bi osnovno osiguranje ganjao najjeftinije (u mom slučaju Zovko) , a u slučaju kasko osiguranja bi gledao na stvari što si napisao , tj. da osiguravajuća kuća bude provjerena.
 
Član
HFintegrale je napisao(la):
peugeot206 je napisao(la):
Da li neko zna, da li novo auto mora ici na tehnicki pri DRUGOJ registraciji, prvi put sam morao ici, platiti upis u registar itd... ali neko mi spomenu, kad budem drugi put registrovao, da ne mora na tehnicki, jer je novo. Zna li neko o tome neko vise info?

ides al ne placas tehnicki

bitno da oni zadaju 4-5 hiljada obrtaja dok izvuku auto iz testera kočnica
a btw znam auto koje sad u januaru ni vidjelo tehničkog nije, u pitanju je druga registracija
 
Član
Kenno je napisao(la):
bitno da oni zadaju 4-5 hiljada obrtaja dok izvuku auto iz testera kočnica
a btw znam auto koje sad u januaru ni vidjelo tehničkog nije, u pitanju je druga registracija

nece ako si dobar s njima:D ima ih svakakvih nekad ne raspolozenih;)
Jahorina 1900ccm 140ps 2003 62okm moze li jeftinije?
 
Član
nece ako si dobar s njima:D ima ih svakakvih nekad ne raspolozenih;)
Jahorina 1900ccm 140ps 2003 62okm moze li jeftinije?
[/quote]

jucer registrovao bmw 2.0 150 ps 1998 god. sve me izaslo 590.5 KM...
uniqa osiguranje...
 
Gazija2001 je napisao(la):
Harli_team je napisao(la):
Lično ja sam pred kraj godine imao udes gdje me je udario tip pijan, strpao me u bolnicu i bla bla, ovom prilikom ostao sam vrlo iznenađen efikasnošću ljudima iz Triglav osiguranja, čiji je bio osiguranik koji me udario. Vrlo brzo su izašli poslikali i prvu ponudu sam prihvatio odmah, jer je bila fer nisam htio ići sa žaljenjem ovo ono, iako sam pravnik po struci pa sam mogao i to, međutim samo bi mi to odnijelo i vremena i živaca a kao što sam već naprijed spomenuo bio sam zadovoljan.

Sad sam predao za naknadu materijalne štete koju sam pretrpio i opet se nadam njihovoj ažurnosti kao i prošli put. Iako sam u BSO dobro se premišljam da se kod njih prebacim jer imam sve pohvale. Vjerujte da tih 50-ak KM kad se desi nesreća ne znači ništa ako ste kod jakog osiguranika.

To je jako fer od tebe i to je nekakav argument za tvoje spomenuto osiguranje, al da bi bio potpuno upravu moraš nam navest primjer i od npr. Jahorina osiguranja kako su neefikasni, a ne samo izvodit zaključak na osnovu njihove jeftinije cijene.


Drug ja sam spomenuo ko je ok, ne želim se upustati i govoriti ko jest a ko nije ok pri isplati šteta, ne komentarišem nešto koga ne znam ili s kim nisam imao doticaja bilo to s poslovne strane ili iz privatnog života. Na kraju polovina nas ide da registruje tamo gdje zna nekog jer je vrlo poznato da prodavač polica ima procenat na plaću, pa svako vuče sebi ;)
 
Nekad sam registrovavao zbog tamo nekog jer radi za to osiguranje, no od prošle godine to više ne prošijeva. Prošle godine registrovo u brčkogasu jer su bili najjeftiniji, a sad su se malo i oni ubezobrazli, i sad sam registrovo u Zovki jer su mi sveukupno bili najpovoljniji.
 
Top