Gdje najjeftinije registrovati auto?

Gdje najjeftinije registrovati auto?

Društvo, da malo osvježim svoju temu... Došla na red registracija, te se danas malo detaljnije raspitao, naravno posjetio sam samo dva osiguranja za koja se pouzdano zna da su daleko najjeftiniji.

Prvo sam posjetio BrčkoGas, izračunali su sveukupno registraciju, dakle i sa tehničkim i zelenim kartonom, za mog punta 1.2, 44kw, 2003.: 363KM (jako solidno i primamljivo, i još uposlenik reče, dovezi auto, popij kahvu i dok popiješ biće sve gotovo)

Potom sam otišao u Jahorina osiguranje gdje mi uposlenik iračuna sveukupno: 335KM. Na moje pitanje zašto su toliko jeftinji, veli mi: "Mi smo odlučili svojim klijentima dati džaba tehnički pregled, tako da ćeš otić na tehnički platit ga, a potom nama donijeti 275KM, i to je to." I još mi je napomenuo da bi mi rega bila jeftinija još za 15KM da mi je auto 2002. godište, veli postoji porez na godine, tako da je za auta od 5 do 10 godina starosti određena tarifa koja se plaća na ime poreza.
 

MTR

Član
osiguranje samo kod osiguranja punih para :D , 70 % osiguranje ne reosigurava vani a sto im je obaveza , znaci platite 250 KM oni moraju 70 % tog iznosa ponovo osigurati negdje vani a pretezno to rade u Zurih osiguranju , a to se radi kako bi ste vi dobili pare ako se napravi steta
 
ArminM je napisao(la):
a jesil rekao da te sarajlic poslao il je to od njih ta cijena u jahorini

Nisam ništa rekao za našeg zemu Sarajlića, zaboravih... uglavnom to je ta cijena, mislim da ne može manje, ovo je odlična ponuda.
 
Član
Gazija2001 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
a jesil rekao da te sarajlic poslao il je to od njih ta cijena u jahorini

Nisam ništa rekao za našeg zemu Sarajlića, zaboravih... uglavnom to je ta cijena, mislim da ne može manje, ovo je odlična ponuda.

otici cu i ja bas da vidim koju ce meni cijenu rec, meni je sad u aprilu, prosle godine je bilo 355km u brcko gas, ako moze jeftinije zasto da ne:D
 
Član
ove godine je svugdje cini mi se 30KM skuplje, jer je tehnicki povecan na 60 i jos ima neka stavka-dvije cvaja, ako se dobro sjecam...
 
Član
ja kad sam rego auto, obišao sve i najjeftnije bilo u zovki, jeftnije i od brčko i od jahorine i od kosing dunav, a da ne govorim od ovih brendirani, još mi čovjek završio sve bez smaranja oko uplatnica, složio mi neku priču oko pomoći na cesti to valjda zovko ima dobije se ko neka vinjeta :) da vam kažem ni otac mi nebi dao po te pare :)...dakle zovko...
 
ArminM je napisao(la):
Gazija2001 je napisao(la):
ArminM je napisao(la):
a jesil rekao da te sarajlic poslao il je to od njih ta cijena u jahorini

Nisam ništa rekao za našeg zemu Sarajlića, zaboravih... uglavnom to je ta cijena, mislim da ne može manje, ovo je odlična ponuda.

otici cu i ja bas da vidim koju ce meni cijenu rec, meni je sad u aprilu, prosle godine je bilo 355km u brcko gas, ako moze jeftinije zasto da ne:D
Biće ti jeftinije definitivno 20 do 30KM...koji ti je motor, kw, godište? Odmah bi ti mogao i ja reć?
 
Početnik
Ja sam nekad registrovao u Jahorini sad sam presao u osiguranje "SILJAK" 30km je jeftinije
 
ne znam zašto tražite najjeftinija osiguranja, zar je 50 KM veliko kad dodje u pitanje na daj Bože naplata štete, i brzina isplate osiguranja i sve to, ne znam stvarno ako je to cijena toga, onda nemam riječi.

Lično meni ne igra koliko je osiguranje, već koliko ću se naplatiti ako dodje do štetnog dogđaja.
 
Harli_team je napisao(la):
ne znam zašto tražite najjeftinija osiguranja, zar je 50 KM veliko kad dodje u pitanje na daj Bože naplata štete, i brzina isplate osiguranja i sve to, ne znam stvarno ako je to cijena toga, onda nemam riječi.

Lično meni ne igra koliko je osiguranje, već koliko ću se naplatiti ako dodje do štetnog dogđaja.
Ovo i jest tema: gdje najjeftinije registrovati a ne gdje je najsigurnije...No, bilo bi lijepo kad bi neko kao ti koji iznosiš takvu konstataciju iznio i argumente u svoju korist, tj. ko je, u kojem osiguranju, i kad, efikasno naplatio određenu štetu?
 
Lično ja sam pred kraj godine imao udes gdje me je udario tip pijan, strpao me u bolnicu i bla bla, ovom prilikom ostao sam vrlo iznenađen efikasnošću ljudima iz Triglav osiguranja, čiji je bio osiguranik koji me udario. Vrlo brzo su izašli poslikali i prvu ponudu sam prihvatio odmah, jer je bila fer nisam htio ići sa žaljenjem ovo ono, iako sam pravnik po struci pa sam mogao i to, međutim samo bi mi to odnijelo i vremena i živaca a kao što sam već naprijed spomenuo bio sam zadovoljan.

Sad sam predao za naknadu materijalne štete koju sam pretrpio i opet se nadam njihovoj ažurnosti kao i prošli put. Iako sam u BSO dobro se premišljam da se kod njih prebacim jer imam sve pohvale. Vjerujte da tih 50-ak KM kad se desi nesreća ne znači ništa ako ste kod jakog osiguranika.
 
Član
mene je izaslo oko 480 km 136ks na brcko gas a kazu da je jahorina jos jeftinija , imas je u tz
 
Član
polica AO sluzi kao osiguranje od stete nanesene trecoj osobi,tako da samo kod osnovnog AO kome god se ode sasvim svejedno,ali ono sto nije i nikada nece biti svejedno je kada ta osiguranja koja daju povrat mimo zakona dosegnu kriticnu tacku osiguranika pa samim time i steta.
ono sto drzava uzima to je kod svih isto ali svi kalkulisu sa svojom premijom od onih bijednih 200 i nesto maraka (Golf 2) daju Vam povrat 30 - 50 KM, pa sada zamislite sta ce biti kada jednog dana osiguranik brcko,jahorine,zovke stigne drugog osiguranika istog tog brckog,jahorine,zovke, SISANJE MOTIKE obojici bez obzira na krivicu tada ce Vas guja ujesti i nikad vise.
za one u federaciji da znaju da drustva cije sjediste nije u FBiH odgovaraju samo do visine temeljnog kapitala podruznice i obratno vazi za RS.
tako da nemojte se zacuditi jednog dana kada Vas stigne neko iz istog osiguranja kako stetu ne mozete naplatiti 5 mjeseci od 500 KM.
razmislite malo kome dajete svoje pare i nemojte ciganciti za 30 KM jer je duga godina dana a "nova" i "hit" osiguranja kako dodju tako i prodju.
ne radim ni za jedno osiguranje, ali posto mi je bilo kao tema diplomskog rada znam ponesto o istom i pratim desavanja aktivno.
 
Top