G4 TDI turbina zvuk

G4 TDI turbina zvuk

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
mariodrag je napisao(la):
pa trosi on ulja ali ima njih koji trose litru na 5000km

ali auto je stalno preko 3000 okr.

ni neznam kad je normalno vozen u tih 4500 km :icon_biggrin:

otici cu sad pogledat ulje samo da se vrijeme smiri

pa zato ti je turbo rikno!:lol::lol:
 
Član
Kad vidis bijeli dim, to znaci da je novi papa izabran :lol:
Cudo je to da posle toliko kilometara nisi mjenjao turbo. Ja sam imao istu cetvorku prije sa istim motorom (doduse sa o.ct-om) pa mi je turbina izdrzala do 140K km. To ti je neki prosjek turba na tim motorima na ovim prostorima. Doduse, sjecam se kad je meni otisao turbo imao sam crni dim, a ne bijeli....
 
Član
de ti druze pregledaj crijeva i interkuler. da ti nije koje crijevo spalo ili puklo ili da nije napukao interkuler. mozda bi trebao provjeriti grijace mozda ti neki ne radi, jer bijeli dim (vise sivi) je znak da dizel gorivo nema dovoljno temperature da plane (oko 300 C), a bas bijeli dim bi mogao biti dihtung glave, tj. propusta vodu u kompresioni prostor. gubi li vodu?
 
Član
isto tako mi se desavalo i jedan dan je zauvijek stala:icon_sad::icon_sad:
moj savjet ti je da je pokusas reparirati dok nije kasno;)
 
Član
ma kad izadje kroz auspuh onda cu je reparirat

sala mala...jucer sam ipak malo dolio ulja, dec-dva nista extra.

moram ocistit maf, danas sam urezao pilicom mjesto za plosnati sarafciger kad su stavili neke cudne inbuse,torx ili sta vec...pa ga drugaije nemogu osarafit
 
Član
I kod mog kolege su isti simtomi na golfu,turbina se čuje odmah na leru.
Ali je on čipovao :icon_smile:
 
Pa ovako u sustini bijeli dim je znak da imas visak goriva u motoru koje ne sagori pod pritiskom kompresije vec sagorijeva na toploti izduvnih gasova tj.u izduvnoj grani i auspuhu. Pojacan zvuk turbine moze znaciti da imas slab dotok zraka ili slab odlaz izduvnih gasova pa se opterecuje turbina. Ako si iskreno rekao to i nije nesto sto ti potrosi ulja a kod TDI motora se ulje nemoze tako ni zagrijati jer on ima hladjenje ulja. U svakom slucaju skini dovodno crijevo na turbini i provjeri dali ima lufta ako ima nemas drudog izbora osim zamjene.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top