G4 TDI turbina zvuk

G4 TDI turbina zvuk

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
1.u zadnje vrijeme sam priimjetio da turbina fijuce malo jace nego prije
kao da su dvije a nejedna,inace ide kao i inace tj.kako moze ic za 90 konja:Dnikako haha
2.pri hladnom paljenju prvom nakon 15-20 sati baci malo bijelog dima.


golf tdi,2000 god, skoro 270 000 km

u 4100km od zamjene dec ulja sam nadosuo

sta mislite?
 
Član
mariodrag je napisao(la):
1.u zadnje vrijeme sam priimjetio da turbina fijuce malo jace nego prije
kao da su dvije a nejedna,inace ide kao i inace tj.kako moze ic za 90 konja:Dnikako haha
2.pri hladnom paljenju prvom nakon 15-20 sati baci malo bijelog dima.


golf tdi,2000 god, skoro 270 000 km

u 4100km od zamjene dec ulja sam nadosuo

sta mislite?

Mislimo da je došao kraj turbini... teška srca ti ovo kažem, ali vjerojatno je istina.
 
druze s obzirom da je auto presao 270000 i ako nije nikad mijenjana turbina, vrlo je moguce da je na izdisaju turbo, to ti je neminovno u vecini slucajeva...
 
Član
opcenito kazu ako je bijeli dim da je to kraj turbine, a presao si i podosta kilometara..
 
Član
ja se i dalje nadam da nie turbo mada..ja u pocetku nisam znao da treba zagrijavati auto 20 min voznje nego sam sacekao da temeperatura vode(na armaturi) dodje na 90 i onda gas.a to ej 5-7 minuta
+svako malo negdje kasnim pa ono omakne se 170-180 odmah ujutro posto sam kraj autoputa :D

zalosno ljudi
ali hvala na pomoci.
 
Član
mariodrag je napisao(la):
ja se i dalje nadam da nie turbo mada..ja u pocetku nisam znao da treba zagrijavati auto 20 min voznje nego sam sacekao da temeperatura vode(na armaturi) dodje na 90 i onda gas.a to ej 5-7 minuta
+svako malo negdje kasnim pa ono omakne se 170-180 odmah ujutro posto sam kraj autoputa :D

zalosno ljudi
ali hvala na pomoci.
To ti je totalno krivi način dizanja motora na radnu temperaturu..em što bez veze trošiš gorivo em mi nije jasno kako ti treba 20 minuta vožnje da ga digneš na radnu temperaturu(90) :icon_question:

Ako je sve ok(s motorom al očito da nije) za dizanje na radnu temperaturu ti treba cca kako si napisao oko max. 5 minuta ili ti 3-4 km vožnje s recimo maximalno iskorištenim momentom tj vožnja na 1900 okretaja ili recimo od 1500-2 soma okretaja.laganini :D
Stajanje na mjestu ti neće baš zagrijat motor na radnu.Možda sad kad je 7-10 stupnjeva vani al probaj to napravit kad bude -8 do - 12,15 ..baš me zanima očeš preč 70 stupnjeva makar radio i čuku vremena. :icon_twisted:
Za bijeli dim ..ne znam al ne sluti na dobro..pogotovo ak si rekao da "malo fučka" a i km su tu.
 
Član
Bijeli dim, evo nek se javi neko iskusniji, al malo mi to smrdi na glavu motora. Obzirom da ga ujutru rano pocnes cijepati, mogla bi i ona zaplatiti...
Al ako vec kazes da se turbina osjetno drugacije cuje, lahko moguce je i da je do nje...
 
Član
ne ne ne.
dize on uredno temperaturu vode u roku 5-7 min na 90c

ali tek tad saznajem da ni tada sam motor kao ni ulje nije zagrijano(kao i u svakog auta) nego tek nakon 20 min je auto spreman za pun gas.ulje je postiglo radnu temperaturu

znaci 15-20 km

a sta je jos problem

motor je ALH znaci varijabilni turbo.sve je to u redu ali lako se boosta i lako odlazi
+ tdi ima one dodatne grijace vode zato se i voda tak brzo zagrije a motor ulje prakticki "hladni"
 
Član
Meni je crkla turbina na TDI-u ASV motor 110 ks,

Prije nego će otkazati na mjesec dana pri visokim obrtajima se čulo zviždanje kojeg ranije nije bilo, ne mislim na uobičajeno zivždanje turba ...

ako ti ovako zviždi na visokim (a ranije nije) bolje odi odmah na reparaciju manja će šteta biti,

jbg ja nisam otišao i eksplodirala u gradu (najveći kvar koji može se desiti )
 
Član
antrax je napisao(la):
mariodrag je napisao(la):
1.u zadnje vrijeme sam priimjetio da turbina fijuce malo jace nego prije
kao da su dvije a nejedna,inace ide kao i inace tj.kako moze ic za 90 konja:Dnikako haha
2.pri hladnom paljenju prvom nakon 15-20 sati baci malo bijelog dima.


golf tdi,2000 god, skoro 270 000 km

u 4100km od zamjene dec ulja sam nadosuo

sta mislite?

Mislimo da je došao kraj turbini... teška srca ti ovo kažem, ali vjerojatno je istina.

slazem se, vec sam cuo tih zvukova i svaki je znacio skori kraj turbine, zvuk bi pri kraju bio, kad gas stisnes kao da si metlom presao po podu (najblize je tome)
 
Član
pa trosi on ulja ali ima njih koji trose litru na 5000km

ali auto je stalno preko 3000 okr.

ni neznam kad je normalno vozen u tih 4500 km :icon_biggrin:

otici cu sad pogledat ulje samo da se vrijeme smiri
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top