fiat i alfa jtd

fiat i alfa jtd

Član
Pojedini tebi pokusavaju obajsniti da nije to svemirska tehnologija,nego bolja od PD pa je i vw presao na nju! "BOLJA" ne pretstavlja samo brzinu,nego i kvarove u prvom redu! A sto ti to ne mozes da shvatis ili neces,to je vec tvoj problem!
P.S. opet nisam vidio da si naveo neku razliku izmedju JTD u alfi i fiatu???? Otvori "znalac" temu o vw i tamo ga ukivaj u zvjezde!
 
Član
ja vozim fiat bravo JTD a prijatelj alfu 147 JTD.. po svemu sam zakljucio razliku, od dijelova do izgleda motora pa i do ks, u fiatu mom 105 u alfi 115.. ali sto se tice motora ko motora, ja sam ev s svojim presao skoro 70 hiljada i nikad nista.. isto prijatlj s alfom nesto jace od 25 hiljada i nikad nista.. ovo je prvo auto u porodici a i familiji da nije sklono kvarovima, svi su jako iznenadjeni.. ozbiljno kazem.. pa sad vi vw-ovci shvatite kako hocete...
 

DLS

Početnik
ja samo cekam kad ce neko obrisat temu citavu .. ovo je GARAZA a ne rasprave ,savjeti itd..
 
Član
Bravo 16v je napisao(la):
Pojedini tebi pokusavaju obajsniti da nije to svemirska tehnologija,nego bolja od PD pa je i vw presao na nju! "BOLJA" ne pretstavlja samo brzinu,nego i kvarove u prvom redu! A sto ti to ne mozes da shvatis ili neces,to je vec tvoj problem!
P.S. opet nisam vidio da si naveo neku razliku izmedju JTD u alfi i fiatu???? Otvori "znalac" temu o vw i tamo ga ukivaj u zvjezde!

Nikoga je ne ukivam u zvijezde u ovoj temi je kao i u svakoj koju fiatisti otvore počelo se sa prozivanjem vw-a ali eto...što se tiče pouzdanosti koga zanima uvijek može naći stručno mišljenje a ne slušati laičke poeme moj auto i sva auta ta marke su najbolja a ostalo a pogotovo vw je smeće...kad već govorimo o pouzdanosti i kavliteti ko malo prati automagazine i stručne časopise može vidjeti za šta se kaže pouzdano i kvlitetno a za šta ne kvlitetno i kvari se...što se tiče JTD motora nikakve zamjerke nemam čisto sam odreagovao na provokaciju na jedan od postova sa početka...jer pojedini posmatraju stvari kao crno bjele i na sve gledaju kroz logo automobila koji voze i ostalo ništa ne valja...malo realnosti i ništa više sve ima svoj + i - pa tako i auto koje god marke da je...

PS ne bi više da spamam ovu temu u pogrešnom podforumu da eto od tebe prvog sam čuo da su 1.9 TDI motori nepouzdani ok 2.0 ali na 1.9 se malo ko žalio...
 
Član
elmir je napisao(la):
ja vozim fiat bravo JTD a prijatelj alfu 147 JTD.. po svemu sam zakljucio razliku, od dijelova do izgleda motora pa i do ks, u fiatu mom 105 u alfi 115.. ali sto se tice motora ko motora, ja sam ev s svojim presao skoro 70 hiljada i nikad nista.. isto prijatlj s alfom nesto jace od 25 hiljada i nikad nista.. ovo je prvo auto u porodici a i familiji da nije sklono kvarovima, svi su jako iznenadjeni.. ozbiljno kazem.. pa sad vi vw-ovci shvatite kako hocete...

Lose poredis! Imas i u Alfi 146/145 motor JTD koji je isti kao kod tvog brava! A taj iz 147 jtd od 115 je isti kao kod Stila jtd 115! ;)
 
Član
Ode ova tema daleko, znaci izmedju motora nema razlike jer su sve fiatovi motori.
Mene zanima podatak da je u golf 4 isao pd motor. Ja sam mislio da su prve cetvorke takodje bile cr motori,od 90 i 110ks,a tek kasnije su dosli pd 130ks itd.
Neka mi neko malo pojasni.
Tako da se vw ustvari vratio na cr,a ne uveo 2009 kako neko rece
 
Član
Pitanje ti je malo bez detalja,ali nebitno,nema tu mislim mnogo prckanja,bez dobrog servisera sa dijagnostikom nista.
Ovako sam svoj majstor to ne ide, tako mislim
 
dumpors je napisao(la):
Ode ova tema daleko, znaci izmedju motora nema razlike jer su sve fiatovi motori.
Mene zanima podatak da je u golf 4 isao pd motor. Ja sam mislio da su prve cetvorke takodje bile cr motori,od 90 i 110ks,a tek kasnije su dosli pd 130ks itd.
Neka mi neko malo pojasni.
Tako da se vw ustvari vratio na cr,a ne uveo 2009 kako neko rece

:lol:

VW kasni u svemu, i oni su i forsirali tu svoju PD tehnologiju, pa su tek kasnije uveli CR, kada su skontali da nisu samo oni pametni dok su svi ostali koristi CR odavno. Istina, i CR im nije bog zna cemu, Golf VI i vec dimi crno :lol:
 
Član
Motori su im isti samo je mozda razlika u mapi ECU ;)
Zivio JTD ne da se sad hvalim al ulje je nakon 8000km cisto,bistro kao prvi dan kad se natocilo :icon_biggrin::icon_biggrin: u oba motora posto imam dva Stila jos se samo pitam sto je VW preso na CR :icon_smile:


Uploaded with ImageShack.us
 
Član
technoGeek je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
Ode ova tema daleko, znaci izmedju motora nema razlike jer su sve fiatovi motori.
Mene zanima podatak da je u golf 4 isao pd motor. Ja sam mislio da su prve cetvorke takodje bile cr motori,od 90 i 110ks,a tek kasnije su dosli pd 130ks itd.
Neka mi neko malo pojasni.
Tako da se vw ustvari vratio na cr,a ne uveo 2009 kako neko rece

:lol:

VW kasni u svemu, i oni su i forsirali tu svoju PD tehnologiju, pa su tek kasnije uveli CR, kada su skontali da nisu samo oni pametni dok su svi ostali koristi CR odavno. Istina, i CR im nije bog zna cemu, Golf VI i vec dimi crno :lol:

Ne zna se koji je lošije informisan...prvo vw nije nikad prije PD koristio CR, drugo niko od ostalih proizvođača nije koristio PD, treće taj VW-ov PD je imao bolje performanse od tadašnjih CR većine drugih proizvođača....
 
Član
Pa fino sam rekao ''da mi neko pojasni''
Sjecam sa kad je vw pompezno najavljivao PD,davno kao student citao u novinama,kad je CR vec bio zazivio uveliko,pa sam mislio da vw nije kaskao toliko. Nebitno,daaaaavno je to bilo i stvarno nisam potkovan detaljima. Istina da je PD imao bolje performanse, ali je lupao i tresao se strasno koliko znam,ali to sve i nekako bi se mozda sredilo da ga nisu definitivno pokopale ECO norme.
I plus je navodno volio da pije ulje,ali to nema veze sa PD tehnologijom valjda.
Pisite ako nesto lupam slobodno;)
 
dukat je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
Ode ova tema daleko, znaci izmedju motora nema razlike jer su sve fiatovi motori.
Mene zanima podatak da je u golf 4 isao pd motor. Ja sam mislio da su prve cetvorke takodje bile cr motori,od 90 i 110ks,a tek kasnije su dosli pd 130ks itd.
Neka mi neko malo pojasni.
Tako da se vw ustvari vratio na cr,a ne uveo 2009 kako neko rece

:lol:

VW kasni u svemu, i oni su i forsirali tu svoju PD tehnologiju, pa su tek kasnije uveli CR, kada su skontali da nisu samo oni pametni dok su svi ostali koristi CR odavno. Istina, i CR im nije bog zna cemu, Golf VI i vec dimi crno :lol:

Ne zna se koji je lošije informisan...prvo vw nije nikad prije PD koristio CR, drugo niko od ostalih proizvođača nije koristio PD, treće taj VW-ov PD je imao bolje performanse od tadašnjih CR većine drugih proizvođača....

drug moj, nije sve u performansama (brzina, ubrzanje)...ima nešto u uglađenosti rada, u POTROŠNJI najviše, jer je to glavni adut dizel motora...performanse su njima na zadnjem mjestu...
tako da, dok je PD išao recimo za 5% bolje, trošio je 15% više...pa ti razmisli šta ti je bitnije...
 
Član
mali_cviko je napisao(la):
dukat je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
Ode ova tema daleko, znaci izmedju motora nema razlike jer su sve fiatovi motori.
Mene zanima podatak da je u golf 4 isao pd motor. Ja sam mislio da su prve cetvorke takodje bile cr motori,od 90 i 110ks,a tek kasnije su dosli pd 130ks itd.
Neka mi neko malo pojasni.
Tako da se vw ustvari vratio na cr,a ne uveo 2009 kako neko rece

:lol:

VW kasni u svemu, i oni su i forsirali tu svoju PD tehnologiju, pa su tek kasnije uveli CR, kada su skontali da nisu samo oni pametni dok su svi ostali koristi CR odavno. Istina, i CR im nije bog zna cemu, Golf VI i vec dimi crno :lol:

Ne zna se koji je lošije informisan...prvo vw nije nikad prije PD koristio CR, drugo niko od ostalih proizvođača nije koristio PD, treće taj VW-ov PD je imao bolje performanse od tadašnjih CR većine drugih proizvođača....

drug moj, nije sve u performansama (brzina, ubrzanje)...ima nešto u uglađenosti rada, u POTROŠNJI najviše, jer je to glavni adut dizel motora...performanse su njima na zadnjem mjestu...
tako da, dok je PD išao recimo za 5% bolje, trošio je 15% više...pa ti razmisli šta ti je bitnije...

Tdi pd motori imaju najveću iskoristivost goriva od svih motora korištenih u auto industriji.

Ovo je stota prepirka na ovu temu. Prelistajte forum. U tim temama su pisali ljudi koji ponešto znaju o autima. A ne ovdje, ne zna se koji više laprda gluposti.
 
ZELA GTI je napisao(la):
mali_cviko je napisao(la):
dukat je napisao(la):
technoGeek je napisao(la):
dumpors je napisao(la):
Ode ova tema daleko, znaci izmedju motora nema razlike jer su sve fiatovi motori.
Mene zanima podatak da je u golf 4 isao pd motor. Ja sam mislio da su prve cetvorke takodje bile cr motori,od 90 i 110ks,a tek kasnije su dosli pd 130ks itd.
Neka mi neko malo pojasni.
Tako da se vw ustvari vratio na cr,a ne uveo 2009 kako neko rece

:lol:

VW kasni u svemu, i oni su i forsirali tu svoju PD tehnologiju, pa su tek kasnije uveli CR, kada su skontali da nisu samo oni pametni dok su svi ostali koristi CR odavno. Istina, i CR im nije bog zna cemu, Golf VI i vec dimi crno :lol:

Ne zna se koji je lošije informisan...prvo vw nije nikad prije PD koristio CR, drugo niko od ostalih proizvođača nije koristio PD, treće taj VW-ov PD je imao bolje performanse od tadašnjih CR većine drugih proizvođača....

drug moj, nije sve u performansama (brzina, ubrzanje)...ima nešto u uglađenosti rada, u POTROŠNJI najviše, jer je to glavni adut dizel motora...performanse su njima na zadnjem mjestu...
tako da, dok je PD išao recimo za 5% bolje, trošio je 15% više...pa ti razmisli šta ti je bitnije...

Tdi pd motori imaju najveću iskoristivost goriva od svih motora korištenih u auto industriji.

Ovo je stota prepirka na ovu temu. Prelistajte forum. U tim temama su pisali ljudi koji ponešto znaju o autima. A ne ovdje, ne zna se koji više laprda gluposti.

hajd mi reci šta sam to ja ovdje napiso pogrešno bogati?
hoćeš reć i da ima manju potrošnju i uglađeniji rad od recimo HDi-ja, JTD-a i sl..?
dokaži mi to, i sve će bit uredu...
 
Top