fiat i alfa jtd

fiat i alfa jtd

Član
možda je neko o ovome već i pisao,al nov sam pa nisam nailazio na to.U čemu je razlika između alfe JTD i fiat JTD
 
nema razlike što se tiče motora...to je sve jedan te isti motor...može eventualno neka marka uvest male preinake za određeni model, al u suštini svi motori iz Fiat grupe su isti...
 
Član
Imali straiju tehnologiju sa boljim performansama od vaše nove prevaziđene a i ova prevaziđena kopija vaše ima bolje performanse...
 
Član
Nema razlike u motorima, sve su to FPT fiatovi motori,a sad koji su bolji,fiat ili wv, to je za neku drugu temu, tih sam se prica naslusao i previse. ;)
 
Član
darko13 je napisao(la):
Imali straiju tehnologiju sa boljim performansama od vaše nove prevaziđene a i ova prevaziđena kopija vaše ima bolje performanse...

:lol::lol::lol::lol: Ima ima 2.0 kojem se turbina,zamajac i dizne mjenjaju ko ulje i filteri!

A isti je to JTD motor,samo alfa ima drugaciji mjenjac! ;)
 
Član
Ne bih da započinjem još jednu od besmislenih rasprava ovo se odnosilo na 1.9 motore i kada se uporede motori priblizne zapremine i snage performanse "stare" PD tehnologije nad novom su čak ponekad ne puno ali bolje...bilo je tema dosta i primjera...
 
Član
Zar ima stari i novi PD i zar nije PD cak i wv odbacio kao promasaj:icon_question::icon_question:
 
Član
Vw pd fiat cr bilo je tema i rasprava gdje je pokazano da imaju podjednake performanse ili čak u nekim slučajevima vw bolje...ali dosta o tome ode ovo u spam...
 
Član
darko13 je napisao(la):
Vw pd fiat cr bilo je tema i rasprava gdje je pokazano da imaju podjednake performanse ili čak u nekim slučajevima vw bolje...ali dosta o tome ode ovo u spam...

hahahhahahaha..... O sta je dokazano????? Pa sto to VW predje onda sa tog "strasnog" PD motora na "propalu" common rail tehnologiju koju usput fiat vec odavno koristi? :icon_question: Nego da ne kvarimo temu,ako znas nesto o tome ima li razlike izmedju JTD motora u alfi i fiatu,onda napisi,ako ne....:123::123:
P.S. usput prelistas na forumu teme o kvarovima pd motora,turbine,dizni itd...i AKO IMAJU teme o kvarovima JTD pa onda dodjes da uporedimo!
 
alfa uvela (prva) 1997. godine common rail u autoindustriju, mercedes godinu poslije itd...a VW tek 2009...
nisu puno zakasnili...
to darko ako ti misliš da su ubrzanja i maksimalna brzina najvažniji na autu, pročitaj malo kako se razvija jedno auto...
nije sve u brzini, ima nešto u potrošnji, buci, vibracijama, dugotrajnosti itd...
ne možeš me nikako ubijedit da taj tvoj 1.9 PD troši ni isto, a kamo li manje od 1.9 CR...
i da, naši slobodno Fiata il Alfu sa starim JTD 105 KS motorom, i novog TDI-ja sa 105...pa da vidimo i te performanse...
 
Član
Niko ne osporava da je fiat prvi uveo CR...samo kažem da je taj fiatov cr imao performanse jednake ili lošije od vw pd...tako da neznam čemu potreba da svaki put kad se otvori tema o fiatu ili alfi proziva se i pljuje vw...to o kvarovima i bučnosti i dugotrajnosti to su bajke i mitovi i zavisi od slučaja do slučaja...uopšte ne mislim da su JTD motori loši samo eto nije mi jasno zašto neko ima potrebu da pljuje po vw-u čim se otovri neka tema o fiatu...a što se tiče mišljenja stručnjaka o svemu tome net je pun a ima i par tema na forumu tako da je svaka rasprava suvišna...Evo samo jedno poređenje ista snaga http://www.autoevolution.com/carcompare/fiat-stilo-5-door-2001-19-jtd-115-hp/volkswagen-golf-iv-1997-19-tdi-115-hp/
 
Član
E sad anjbolje pokrenuti i pitanje aerodinamike, guma i sl....Više manje kada se porede fiatov cr i vw pd i cr dođe se na isto da su razlike minimalno + ili - na jednu ili drugu stranu...e sad što mnogi fiatisti cr predstavljaju kao nedostižnu tehnologiju vw to nije imao jer je i pd imala čak i bolje performanse i zbog nižih troškova cr su kasnije i prešli na njega, a sigurno su to mogli odmah kopirati da su htjeli nije to svemirska tehnologija kako je pojedini pokušavaju predstaviti...
 
Top