E320 CDI TVRDA CRIJEVA I MJENJAC LOOODI

E320 CDI TVRDA CRIJEVA I MJENJAC LOOODI

evo da dodam jutros idem na posao vozim lagano stao na prelaz pruge da krenem nece samo ode u obrtaje niasm prelazio 2.000rmp dok sam vozio.reko se mi da ne mijenjam ulje nego po potrebi ako bude trebalo da samo dospem mozda fali da je bolje nego da sipam ovdje ovo smece od ulja.glavu sam odlucio radit kod tog u maglaju ako bude sluaj naravno prvo na ispitivanje ide glava.

a glavu hocu da varim ako bude jer znam da je onda uradjeno nece biti kao novo ali opet znam da je uradjeno.ako kupim polovnu glavu ko ec ga znati jel ona bila pregrijavana mozda nije napukla ali ko zna sta je s nje bilo prije tako da sam se odlucio za ovu opciju.a mozda bude samo i dihtung glave

i da vas pitam sta se konkretno moze desiti ako vozim recimo sa napuknutom glavom
temperatura je ok grijanje radi sve 5 ne dize se nikako temperatura koliko god stojao u leru sve uredu.jel mogu npr vozit ovako kako je da nista ne diram barem do proljeca jer ide i zima pa je manje moguce da ce doci opet do pregrijavanja
 
Poslednja izmena od urednika:
Ti i ne znas sta ti je kvar, a hoces da odgodis popravku ... iz iskustva znam da sto prije popravis kvar, manje ce te kostati jer uvijek kad nastane jedan problem vodi drugom itd.
 
Član
''.reko se mi da ne mijenjam ulje nego po potrebi ako bude trebalo da samo dospem mozda fali da je bolje nego da sipam ovdje ovo smece od ulja.'' Sta sve necu procitati...
 
Ti bas cudno razmisljas ... cuj ide zima, pa kako to veze ima .. ako ti je npr. glava napukla ili dihtung glave, bila zima ili ljeto, ti motoru pravis stetu time sto ga vozas sa tim problemom .. motor dok radi, sklopovi u motoru su pod pritiskom, naprezanjem itd. itd. i ako je negdje ostecen, to se samo vremenom pogorsava ... ali ako ti mislis da ti je tako bolje, onda uradi samo ne vidim poentu, trazis savjet a radis potpuno suprotno ... sretno
 
A jesam li ja mozda pitao ? Koliko vidim ja sam phcao na pitanje i moj post se i moj post se odnosio kao pitanje.jel stetno voziti
 
Top