E320 CDI TVRDA CRIJEVA I MJENJAC LOOODI

E320 CDI TVRDA CRIJEVA I MJENJAC LOOODI

POZZ LJUDI EH OVAKO MOLIO BI ZA POMOC NA LJUBIMCU MI SE DEASVAJU CUDNE STVARIKAO PRVO
CRIJEVA SU JAKO TVRDA KAD OTVORIM CEP OD VODE IZBIJE PRITISAK I VOA KRENE NAPOLJE DA IZLAZI.E SADA SUMNJAM NA DIHTUNG GLAVE ILI DA JE GLAVA CIKNULA U RODBINI IMAM AUTO SERVIS PA ME NE BI BAS SKUPO IZASLE RUKE.AKO BUDE GLAVA STA MISLITE O TOME DA JE NOSIM NA VARENJE U MAGLAJ KAZU DA RADI JAKO KVALITETNO I DOBRO
2.STVAR MJENJAC DESAVA SE KADA STISNEM KICKDOWN DA ODRADI SVE PRETEKNEM AUTO PUSTIM GAS I ONDA MI KAO DA PREBACI U N I NMG NISTA MORAM STAT UGASIT UPALIT AUTO I OPET ONDA IDE NORMALNO. RIJEC JE O MERCEDESU E320 CDI 145KW AUTOMATIK 2001G
I 3 STVAR TURBINA MI SISTI KAZU LJUDI U KAFANI DA JE PRED KRAJ AL KADA JE TURBINA PRED KRAJ ONDA TREBA DA PUSI CRN DIM VALJDA I DA SLABIJE VUCE.A TO KOD MENE NIJE SLUCAJ A I NE TROSI ULJE.
ETO AKO IMA KOJI SU IMALI ISKUSTVA S TAKVIM STVARI MOLIO BIH DA PODIJELE ISKUSTVO SAMNOM
 
Kao prvo smanji ta slova nekulturno je tako..
Ne mora znaciti da je glava pukla mozda je dihtung otisao, znaces kad je skines.
Provjeri crijeva da ti nije spalo neko ili se probusilo pa sisti mada bi tad imao crn dim na auspuhu i slabije bi isao. Da je otisla turbina bio bi plav dim u vecoj kolicini. To sto malo zvizdi nije strasno, mozes skinuti crijevo i vidjeti da li osovinica ima lufta tj koliko
 
Izvinite za slova :D
Trebao bi u subotu skidati glavu pa cemo vidjeti
Za turbo manje vise ja ga sam skinem i reparacija 199km nije strasno moze se podnijeti
A brine me i mjenjac trenutno najvise malo prije se ganjam s nekom peticom 2.0 tdi i krecem da ga zaobilazim dosao skoro ds kraja i izbaci mi iz brzine to se samo desava kod kickdown u drugim slucajevina je sve ok
Ovo se sve desava jer sam ostao nevjeran bmw-u :(
 
Član
Ja bih na tvom mjestu prvo termostat provjerio, ako vec nisi.. a to sa kickdownom, moze li da bude povezano sa tim problemom sa turbom pa kad ga posteno pritisnes da ode u safe mode?
 
Resetuj mjenjac,moj prijatelj je imao lose iskustvo sa doticnim iz maglaja,nesto nije uradio na glavi ok,mozda je to izuzetak al hajd ga znaj...Kakav bmw kakvi bakraci :D
 
Član
Meni je isti slučaj bio na W210 to sa automatskim mjenjačem i zamjena ulja i filtera u mjenjaču mi je rešilo problem.
 
Ide zamjena abd u subotu i ukje mjenjaca i ulje motora.usput cu skinut termostat pogledat i ozracit ga ima i zraka bruka sigurno u sistemu kad ja debil to stalno otvaram.ako bude da je glava ok i motor odmah se pocastim novom turbinom.puno mi je izlagati se trosku da radim sve to jos danas bila registracija pihh lelee.
Moguce je ds ide u safe mode a prije bi reko da je ulje u mjenjacu jer je bio kod starig vlasnika 6 godina on nije mijenjao ulje preso samo 70.000 tak hiljada s njim.pa eto nadam se da je do ulja bez kickdowna kao da vozim auto od 100 ks
 
Član
Sto se tice mjenjaca, potpuno isti problem je imao prijatelj na istom okcu 320cdi ... ne drzi me za rijec ali mislim da mi je reko da mu je otisla rucica mijenjaca gore i elektronika .. dok sam imao S klasu takodjer sam imao problem s tom rucicom medjutim u mene nije bilo kickdown problem vec cim upalim baci ga u safemod, zakuje u drugu brzinu i to je to ne da nista drugo... mada pitat cu ovog svog kako je on rijesio to pa ako u medjuvremenu ne otkrijes problem, pisat cu ... A sto se tice glave, znam majstore iz Maglaja, provjereno rade ljudi dobro...obavezno prvo ispitati glavu jer u njih onih komorica ima dosta i hoce da napuknu znaci ne mozes okom vidjeti ...moj savjet, trazi drugu glavu vec provjerenu, ne vjerujem da su skupe nesto previse, nek je poravnaju za svaki slucaj, nabacis nov dihtung i rahat si ....
 
Top