dijaspora vozni park

dijaspora vozni park

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
..jeste li primjetili vozni park ove silne dijaspore koja dolazi ljeti?
gledajuci najbolje mrcine dolaze iz njemacke , cak i passat neki dan gledam nisam ga vidio onakvog nikad , boja neka luda, oprema-previse stvarno i nabrijani a6 , porschei , lexusi , 7ice nove , sve dobre prejake pile.
iz svedske , odmah ako ne i bolje pile iz njemacke , auta sva manje vise nova , prednjace volvo i mercedesi , naravno sve sa nekom prejakom opremom.
svicarci , odlican vozni park , stvarno i tamo ima se para , par porschea , neki chrayslera puno..
holandija. e ovi nai iz holandije kao da malo ustvari puno zasotaju za drugima. vozni park nasih holandeza se temelji na dosta starijim i losjijm autima. primjera ima kao sto su peugeot 307 , 207 stari , nissan micra(?!) , stre corse (?!) . golfova trojki , nekih japanaca i korejaca....po neki passat ali pazite ovo passati benzinci , goli ko pistolj , bora 1.6 benzin gola ko pistolj , neka c klasa stara..mislim koja razlika naspram ostalih...pitam se u cemu je fora? nemaju para kao ostali ili sta.
ovi nasi po hravtskoj , manje vise auta dobra ali kad je dobro onda je stvarno dobro , M5 , S65AMG , ML novi , nove mazde , uvjek zg table , najvise premocnih pila na zg tablama..komotno se mogu mjerit sa ovima sto dolaze iz njemacke i svedske a standard nidje veze. najgora i najlosija i najstarija auta iz holandije a standard mozda i najveci od svih...eto jedna dobra zanimljivost .
 
ima slucajeva ali generalno nisi upravu..ja pravim poredjenje i kad sve sagledas ispade nelogicno da tamo a zapada (holandije) dolaze sa krsinama...mozda pretjerujem ali svake godine ista slika.
 
Mozda ona trebas znati koliki je porez u Holandiji. Trebas znati koliki je porez u Danskoj, 170% na uvozna auta, zato te Fabia izadje 50k KM, te zato i dolaze sa krsevima ;)
 
Član
Vozila iz Švicarske po meni isto najgotivnija, svako drugo zunirano jos ljudi nisu ni u EU zato necemo ni mi da idemo iz BiH u EU :D

Visok standard da su i u nas plate ko kod njih i svi zaposleni vozali bi i mi nova auta :icon_smile:

Ne bi ceko da Alfa 159 bude ispod 10 000 vec bi je kupio novu :lol:
 
PRIMJER 1: Pravi prosječni Njemac će kupiti npr. Golf Plus 1.9 tdi sa standardnom opremom + navigacija zato jer:

auto kupi na lizing koji je izuzetno povoljan za njihove prilike i vozi to isto auto do isteka garancije pa zamjeni za novoga, a otplaćivanje auta i ne osjeti, u cijenu su uračunati i godišnji servisi dok traje garancija, auto troši od 5-8 litara što odgovara strogo određenom godišnjem proračunu u obitelji, prostran je i odgovara gradskoj i dugoj vožnji autocestama.....

PRIMJER 2: BosanskoHercegovački Njemac iliti ga ZEMLJAK u inozemstvu sa istim primanjima :

"...ma ja da vozim Golfa, e dašta ću, daj mi boga ti nešto sa 4 metra haube, da se vidi kako lola živi u dojčlandu kad dođem doli onim čobanima....!!" :icon_smile:


P.S. ovo nije direktan odgovor na pitanje autora teme, nego samo replika na temu voznog parka gastarbajtera... :icon_smile:
 
Ovo za ZG table bas neki dan pricam sa jaranima, ovdje u gradu gdje ja zivim kad je sezona sve nova auta, Mercedesi, Audi, BMW-ovi, sve auta koja su od 50 000 KM pa na gore, i to sve ZG table, no vecinu gledam ne znaju ni voziti auta sa kojim dodju, no ne mogu suditi ipak... Iz Njemacke, Slovenije, Italije dolaze vecinom novija auta, ne bitno dal' je golf il sta luksuznije, vecinom su novija, eh onda dodju na red iz Austrije, tu ima svega, od golfova dvica, trica, starih Audija itd, u glavnom ima puno starijih auta.. A, ovo ostalo sve luksuza auta, a kad sjednes sa nekim samo kuka kako nema posla, nema para bla bla!
 
Član
ja se nesto bas i ne lozim na ta njihova auta.U dosta slucajeva se svi mi okrecemo,parimo oci,vidi im auta ovo ono.Mogu vam reci da su nasi starci budale u odnosu na njih,i oni nas tako i dozivljavaj.Kad god se pocne s njima neka prica kazat ce vam kako vas niko nije tjerao da ostanemo i tako to,sto je normano i tacno,ali eto,opet se ja nazivciram.hehe.Svi ti sto dolaze iz dijaspore su vecinom podvili rep i pobjegli kad je bilo najteze,i dolaze nam sada ovdje,,sto neko kaze u dosta slucajeva sa rentanim autima,,i mi onda balimo za njima.Ima dijasporaca koji su tamo od prije rata,i na njima se to moze vrlo lako vidjet.ja imam dosta poznanika koji su otisli za vrijeme rata,sad kad dodju ovdje ponasaju se kao da su svijet osvojili,nit koga poznaju nit koji k*,misle da je sve njihovo i da su bolji od nas..zato sam ja malo ogorcen na tu situaciju,al evo ja se ispuhao s ovim sto sam napisao,,,nek se neko ne nadje uvrijedjen,nije mi namjera stvarno nikog da vrijedjam;);)
 
Član
kakva ba crna auta pogledajte im kilometrazu i kako su ofarbani pa posjetite neki sajt tipa autopijace pogledajte cjene istih i sve ce vam biti jasno Potom popricajte sa njima pa cete da cujete kako im je gore nego nama A i ako je neko kupio novije auto nije "klasa" sigurno Ljudi oni nemaju zivota Oni zive ko Ekrem Jevric Zive za ratu i kiriju i nemaju mladog neprskanog luka i teletine ispod saca domace sljivovice i bureka i sira travnickog i pecenice niti crvavih jabuka i potencije da guze ko ljudi A pidzama im je svecano odjelo Zive onih par dana godisnjeg zivot kakav mi zivimo svaki dan uz kahvu samo ga mi gledamo drugacijim ocima
 
Početnik
bravo Niksa svaka cast...;) potpis od rijeci do rijeci,nemaju oni nista,RADNO odjelo i pidjamu,ta auta su im sve sto imaju
 
Član
niksa je napisao(la):
kakva ba crna auta pogledajte im kilometrazu i kako su ofarbani pa posjetite neki sajt tipa autopijace pogledajte cjene istih i sve ce vam biti jasno Potom popricajte sa njima pa cete da cujete kako im je gore nego nama A i ako je neko kupio novije auto nije "klasa" sigurno Ljudi oni nemaju zivota Oni zive ko Ekrem Jevric Zive za ratu i kiriju i nemaju mladog neprskanog luka i teletine ispod saca domace sljivovice i bureka i sira travnickog i pecenice niti crvavih jabuka i potencije da guze ko ljudi A pidzama im je svecano odjelo Zive onih par dana godisnjeg zivot kakav mi zivimo svaki dan uz kahvu samo ga mi gledamo drugacijim ocima

potpis :cool:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top