Dali radi blic kamera na auto putu prema visokom

Dali radi blic kamera na auto putu prema visokom

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Samo da pitam dal neko zna: Dali radi blic kamera na auto putu prema visokom

Danas sam zaboravio na one kamere isao sam blizu 200 i poceo kociti koliko sam mogo vidjet nije blicnulo nista...hajd ako neko zna bio bi mu zahvalan nesto me hastra uhvatila da me nije uslikalo :icon_rolleyes:

Refresh....
 
Član
Ako je bio dan, mozda blic tad i ne radi, jer nije uvijek potreban. A i ako je blicalo, po danu se tesko vidi blic, posebno ces tesko to vidjeti iz auta. Jedino ti preostaje da cekas i nadas se da nece doci...
 
Član
Nemoze te nikako uslikati kad nema senzora u zemlji, nekoze ni znati koliko si prosao ;)
 
Član
Radi, ali samo u pravcu Visokog, u pravcu Sarajeva ne radi.
Btw. te kamere nisu iste kao one sto vidjas po Sa...
 
Član
nermin je napisao(la):
Radi, ali samo u pravcu Visokog, u pravcu Sarajeva ne radi.
Btw. te kamere nisu iste kao one sto vidjas po Sa...

Nema sanse da rade, u oba smjera sam u posljednji mjesec a mozda i vise prolazio sa vise od 140km/s, nema sanse da rade

A kakve su to kamere, nesto nisam u toku??!

A bas sam sebi juce izvadio listu u policiji, tako da je provjereno :icon_smile:
 
Član
pa ako se radi o kamerama kao sto su u tuzli,one fixne one mogu da nadziru vise traka,neovisno o kojem se smjeru radi,bitno je samo da ona to vidi,tj da vidi sta ce slikati,i moraju senzori za takav tip kamere biti u cesti.

ima takva jedna u mjestu nekom kad se ide prema zenici,ne znam kako se zove mjesto izmedju doboja i zenice,50 ogranicenje u dvosmjernoj traci slika sa obje strane,imaju senzori u obje trake,isto tako u orasju
 
Član
lov2xlr8 je napisao(la):
pa ako se radi o kamerama kao sto su u tuzli,one fixne one mogu da nadziru vise traka,neovisno o kojem se smjeru radi,bitno je samo da ona to vidi,tj da vidi sta ce slikati,i moraju senzori za takav tip kamere biti u cesti.

ima takva jedna u mjestu nekom kad se ide prema zenici,ne znam kako se zove mjesto izmedju doboja i zenice,50 ogranicenje u dvosmjernoj traci slika sa obje strane,imaju senzori u obje trake,isto tako u orasju

vraca;)
par kilometara od zenice prema doboju,50 ogranicenje,jedna kamera a slika obe trake i dolaznu i odlaznu;)
 
Član
Ma daj boze da nerade ja sam isao iz pravca Visoko prema Sarajevu...Hvala svima na odgovorima cekat cu pa cemo vidjet., koliko treba dana da dodje kazna ili taj nalog sta vec salju?
 
Studiob je napisao(la):
Ma daj boze da nerade ja sam isao iz pravca Visoko prema Sarajevu...Hvala svima na odgovorima cekat cu pa cemo vidjet., koliko treba dana da dodje kazna ili taj nalog sta vec salju?

Pored te kamere sam i ja proletila prije par mjeseci i nije nikad nista doslo dok je za onu u Zenici odmah drugi dan stiglo...znaci ako ne dodje nikakav izvjestaj u roku 2-3 dana nije nista ni slikala
 
Član
Nemora to znaciti, znam lika kojeg je uslikala ova kamera u Binjezevu i tek nakon 2ipo mjeseca mu stigla kazna... Mada obicno stignu u roku od jedne sedmice, al eto nekad znaju i zaglaviti negdje.
 
Član
mene je slikala u zenici proslo ljeto i nikad nije doslo :)
edoze ima ta mozda u vraca,ali ima i jedna jos ovamo,neka selendra mala..ne znam kako se zove,znam da ima proed kamere kad ides iz tz dzamija s desne strane
i ima ona tamo kod zovko hotela motela benzinske cega vec
 
Član
Nemoguce da slika ako nema senzora.. pa nije radar, pa da djeluje na pritisak dolazeceg auta...
Sve fiksne kamere u Bosni imaju senzore u asfaltu...

Bi trebale da imaju... ja sam pored ove prosao 40 km/h samo da bi vidio gdje su.. i nikad ih nisam uocio..

Na putu doboj zenica...

Sije, Zovko pumpa, Maglaj, i ulaz u Zenicu...
 
Član
Kamere na auto putu ne blicaju ali slikaju, samo sto nisu uvijek ukljucene, ne rade bas na istom principu kao i ove po gradu, znaci ne trebaju senzori na cesti! Nema ni na na pravcu od mosta S.D. prema skenderiji senzora al ima onaj radar i tabla sto pokazuje VASA BRZINA JE...

Tako da moli Boga da nije bila ukljucena :)
 
Član
Sve sa senzorima u podu... u oba smjera slikaju...

legionar je napisao(la):
Kamere na auto putu ne blicaju ali slikaju, samo sto nisu uvijek ukljucene, ne rade bas na istom principu kao i ove po gradu, znaci ne trebaju senzori na cesti! Nema ni na na pravcu od mosta S.D. prema skenderiji senzora al ima onaj radar i tabla sto pokazuje VASA BRZINA JE...

Tako da moli Boga da nije bila ukljucena :)

To je radar... radi na pritisak...
 
Član
isti model kamere tj fixnog radara ona kutiješina na stubu ima i sa ugradjenim radarom u sebi,dakle radar i blicalica,eh sad lokalci nek nam ispitaju o cemu se radi.
ona u tz je redlight i nista vise :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top