Corsa C GSI

Corsa C GSI

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Član
Prešao sam preko 1500km
Auto ide stvarno fino, audi a4 mi ne moze pobjeci a onaj je jaci model, 114kW il tako nekako, na suhom prve dvije brzine pali TC konstantno
troši 10 litara gradske plina sa ponekim stiskanjem, oko 9 bi bilo realno da malo pazljivije vozim...moze jos pola litra nize da vozim ko penzioner al u principu, to je to
na plinu ide losije, drugaciji je skroz osjecaj, penje se kazaljka i dalje brzo al nekako vozi agresivnije na benzinu, ili je to subjektivno
zadnji tank plina sam nasuo na nekoj lijevoj pumpi, Reunion, pa mi malo kasljuca u leru, izbacila check engine neku noc pa me malo nanerviralo, jedva cekam da potrosi ovo plina sto ima
na benzinu je ok, mirno radi, tiho
od ulaganja imam zadnji lezaj i naprijed nesto pocinje lupkat, vjerovatno kugla i to je to-dok bude vremena i viska para, nije nista strasno
jedina-nazovi-mana je sto joj je kratak mjenjac, pa na 100kmh petom vozim na nekih 3000 obrtaja, pa je na autocesti preko 150 stvarno buka unutra
vozio sam je 190, moze jos al je bilo ruzno vrijeme pa nisam stiskao
realno 215 po satu-prema obrtajima, prakticno vjerovatno manje
za sad je ok, da kucnem u drvo, svaki dan se voza...da hoce ovako ostat, bio bih prezadovoljan
pricao sam sa serviserom, kaze da je motor poprilicno jednostavan, nema neki boljki, mijenjaj ulje i remenje i gas
vidjecu da snimim i neki snimak ubrzanja :D
 
Član
Super znaci, bas mi je drago da slusa :)
A kad govoris za plin sjecam se ja na svom bmwu vozio se na plin i isao dobro jbg sekvent međutim kada sam prebacio na plin tačno skontas koja je razlika.
 
Član
Obzirom da je krov full matirao, prije zime smo ispolirali. Kupio sam neku polirku Abro, u tečnom stanju, oko 11KM mislim je boca, crna
Prioritet je bio krov, koji smo radili mašinom, ostalo sam prešao ručno, bilo je u dobrom stanju
Do proljeća nek stoji ovako, na proljeće ide malo ozbiljnije
Kontali smo hoćemo li prešlajfat komplet krov vodobrusnim al nismo znali kakva je pasta, hoće li moći izvući sjaj, tako da samo odmah polirali nakon pranja, bez šlajfanja

Nema skoro nikakvih refleksija na krovu, bio je matiran i sivkast, valjda izgorio na suncu
PIC00001.jpg


PIC00004.jpg


PIC00005.jpg


Vidi se u ćošku tamo razlika, kakav je bio

PIC00006.jpg


PIC00009.jpg


I na kraju, nabačen vosak na autopraoni

PIC00010.jpg


Ja sam zadovoljan kako je ispalo, sjaji se dobro, možda je moglo bolje da smo imali garažu slobodnu pa prešlajfat sve, polirat 3M pastom i slično
Za sad ovako :)

Sljedeće u planu je bacit crnu mat foliju po zadnjem spojleru, mijenjat rasvjetu-interijer,tablica, komplet naprijed, dvoumim se između xenona i bi-xenon projektora pa vidjećemo šta će bit od tog svega
 
Član
Valjal ista kako polira?
Meni ne prije dvije god. radio folije na stilu pa nesto nisam bio zadovoljan...sfuserio mi je....zat pitam ?

Inace vidim azdaju sinoc kod metroa blista :D
 
Član
Ma to mi je jaran, ne bavi se time, sad radi folije, xenone, a poliranje smo zajedno radili :)
a to za folije ne znam, zavisi od folije i od stakala, svi kupujemo pijacne pa eto :)
a tu zivim, jos malo :)
sve u svemu, ja sam zadovoljan kako je ispalo, obzirom da je bilo hladno :)
ovo sam vise preventivno uradio, da ne ode farba skroz preko zime jer nemam garazu za corsu
 
Član
Ima i tog..inace corsica je top...non stop je vidjam pred trznim ...izgleda da visis tamo :D

I jos nesto da ne znas slucajno nekog ko radi varenje felgi u Zenici ili okolici?
 
Član
Radim u Foto Zunic u shoppingu :)
za varenje ima neki lik u visokom, kazu da je dobar, a u zenici tesko, bar ja nisam cuo
mislim, moze ti uzet svako da to uradi, al ne vrijedi izgubit glavu radi 20KM goriva
 
Član
A to je znaci razlog ;)

I ja sam cuo za tog iz visokog....a kazu da ima i neki armin gore negdje kod crkve na meokusnicama...
 
Član
znam da gore ima neki vulkanizer, kad se krene u gornju zenicu, imaju i boje i lakovi tu, autopraona i slicno
mozda taj vulkanizer radi i to, nisam cuo
 
Član
Nije on...to je hadija ..on samo mjenja ...meni dade br. onaj frajer u blatusi sto mjenja gume sto ima vulkanizer...kaze taj momak radi...iako i ja nikad cuo za njega
 
Član
nije ovo ni lose ispalo kako niste radili pripremu, i s kojom pastom ste radili, kao i to da je napolju sve radjeno. na proljece ozbiljniju pastu i usijat ce se opel ko ista
 
Član
Nije on...to je hadija ..on samo mjenja ...meni dade br. onaj frajer u blatusi sto mjenja gume sto ima vulkanizer...kaze taj momak radi...iako i ja nikad cuo za njega
Ne bih se ja s tim kockao :)

nije ovo ni lose ispalo kako niste radili pripremu, i s kojom pastom ste radili, kao i to da je napolju sve radjeno. na proljece ozbiljniju pastu i usijat ce se opel ko ista

Sta znam, meni je super ispalo, koliko para-toliko muzike, nisam ni ocekivao sad da bude kao nov, bitno mi je da su sitne ogrebotine sanirane i da pregura ovu zimu, a na proljece ispocetka :)
 
Super Moderator
puno bolje nego sto je bilo :)
ja glasam za projektore, bolje se strpit 2-3 mjeseca pa napraviti kako treba :)
 
Član
neki dan ja sam silom prilika morao sa 2000 preci jednu povrsinu i poslije toga sa 3M, reci cu samo nevjerovatno, cuda cini....
lakiranje ukoliko nije popucao lak ili otanjio do baze je zadnja opcija od sada pa nadalje i ubuduce
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Top