Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

Član
s1ck je napisao(la):
mislim da sam te vidio na skenderiji prosle sedmice, korado mi je bas privukao paznju ako je to taj bio je na bbs rz.
samo ovaj karbon osipam se kad vidim ostalo extra ;)

Moguce,cesto prodjem, prije dva dana sam vratio ljetni setup!
Radim sa karbonom moram malo reklamirati!:D
 
Legend
odlican je stvarno
a i ti radis punom parom
koliko se snage moze ocekivati samo sa remap-om i izduv sto si prepravio ?
 
Član
enesss je napisao(la):
odlican je stvarno
a i ti radis punom parom
koliko se snage moze ocekivati samo sa remap-om i izduv sto si prepravio ?

Ma izduv je bio kritican mali fi, pa vareno majstori samo nabacivali komade 45-55 fi... pa to nisam mogao gledati i odradio kako valja!
Sto se tice snage, pa trenutno je na njemu veliki IC od opel frontera dzipa, zatim skinute njegove fabricke dizne koje su bile 260 ccm sada su sa kalibre turbo 306ccm,uradjen izduv 2.5 inca od do,sa ovom turbinom k03 i ovim modifikacijama ako se mapa odradi kak otreba sigurnih 200 konja, malo sam pratio po Vortex-u sa ovim sklopom koji ja imam izvlade i po 230 konja samo sto bi jos morao staviti maf od vr-a!
Ja bi bio zadovoljan sa sigurnih 200 konja (barem za ovu godinu :D) to mu je mjera sve preko ima gubitaka na proklozavanju i ovako zavrti i u trecoj ako je malo mokro na putu!
 
BHT Ovisnik
svaka cast, dobar posao:cool: zasto nisi veci Fi uzeo ili za ovaj motor ovaj ide idealno ?
ja sam mislio 3" raditi na volvu jer je originalni 55-60 isto od turbine do zadnjeg lonca bez icega, jel ti taj kolega zna raditi sa Co2, koliko bi doslo ?:icon_biggrin:
 
Član
CoL3 je napisao(la):
svaka cast, dobar posao:cool: zasto nisi veci Fi uzeo ili za ovaj motor ovaj ide idealno ?
ja sam mislio 3" raditi na volvu jer je originalni 55-60 isto od turbine do zadnjeg lonca bez icega, jel ti taj kolega zna raditi sa Co2, koliko bi doslo ?:icon_biggrin:

Druze jedva sam i fi 60 provukao preko mosta da ne kaci, tako da me veca cijev ne zanima!
Ja sma sam uradio sve i postavio na auto popikovan auspuh on mi je samo nalio varove dao mu na kafu, a da ti to sve majstor radi ne znma stvarno cijenu, znam samo da za fi 55 uzmu 150KM i to bez lonca!
 
Član
za sve je kriv kaseljxxx

I evo za sve je kriv clan "kaseljxxx" posla mi neke dijelove i meni nece biti mrsko da to sklopim :lol:
Stigla turbina dugo trazen K03S, na kojoj je potrebno uraditi reparaciju!
4v5jzq.jpg


Ceka se da Sladjo uradi svoj dio posla pa idemo na montiranje turbine i injektora, pa dugo ocekivani remap!

Ovom prilikom zelim dati sve preporuke za saradnju sa clanom "kaseljxxx" momak je od rijeci, ljudina morma na pivu i pecenje!!:D
 
Član
Pozdrav kolega, novi sam na forumu ali pregledao sam cjeli tvoj projekt, ja uskoro slazem takav motor u golf 3
Bas me zanima kako ce tvoj ici s tim turbom i chipom, jer kod mene je isti takav turbo na motoru i chip, navodno je sad oko 200ks, tako mi je rekao covjek od kojeg sam uzeo motor
Inace corrado je odlican :cool:
 
Član
saidGTI je napisao(la):
Pozdrav kolega, novi sam na forumu ali pregledao sam cjeli tvoj projekt, ja uskoro slazem takav motor u golf 3
Bas me zanima kako ce tvoj ici s tim turbom i chipom, jer kod mene je isti takav turbo na motoru i chip, navodno je sad oko 200ks, tako mi je rekao covjek od kojeg sam uzeo motor
Inace corrado je odlican :cool:

E hvala, daj broj sa turbine pa cemo provjeriti da li je to ova, slicne su ove ali je razlika u perima ko3s ima 8 pera!
 
Član
ooooooooOOOoovooo ce sada da leti... i bez problema na AGU sa K03s moze do 230ks sa dobrim chip-om :) Provjereno ;)

Ako netko zna gdje se moze kupiti K04 pokvarena, bitno mi je samo kućiste da je uredu nek javi :)
 
Član
kaseljxxx je napisao(la):
ooooooooOOOoovooo ce sada da leti... i bez problema na AGU sa K03s moze do 230ks sa dobrim chip-om :) Provjereno ;)

Ako netko zna gdje se moze kupiti K04 pokvarena, bitno mi je samo kućiste da je uredu nek javi :)

Ma ja ode ti na 300 konja :D

Trebao bi, uzduv fi 60 od do... veliki IC, dizne 305 ccm, regulator 4.5 bara pumpa 6 bara, ko3s turbo,usis u masku izveden pa cip.... bicu valjda miran godinu dana :D

Dolazi li u obzir ispravna K04 da se raspitam?
 
Top