Corrado 1.8T

Corrado 1.8T

RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

NO TURBO NO FUN :DDD ma u pravu si, nije ti zurba do proljeca za cipom,
onda ces osjetiti sve cari,, samo power sibaj,, 50+ ks,, jest malo skuplje al je i bolji ucinak,,
a u nasem kraju zavladala turbo groznica,, jos 2,3 turbo projekta na fauveovima :cool:
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

allroad je napisao(la):
Svaka cast fin motoric i auto fino :cool: ali slabije faj 1.8T fabricki ide od ABF-a dat cu glavu

Nevjerujem,2 motora iste snage u biti jednako idu na maximumu,nebitno jeli ovoliko ventila,turbo ili N/A dakle snaga im je 150 ks i to je podatak koji sve govori ali razlika je u flexibilnosti,lakoci svakodnevne voznje a tu je verovatno bolji 1,8 T,tu su turbo benzinci najbolji motori,bolje povuce sa niskih okretaja,a za razliku od turbo dizela npr dobro vuce i u visokim kao benzinac,medjutim na utrci na 400m npr gdje se ABF odmah dize na 5000 rpm i konstantno drzi oko te cifre vjerovatno nebi bilo razlike .
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

evo neki pokazatelj abf vs gti,, samo da naglasim da je ovde razlika 100kg
na strani abf-a , a recimo u dejanovom koradu je tezina ista,, sto znaci da
turbo i obrtni moment pobjedjuju bez cipa bez icega,,. uostalom valjda neko
ko vozi to auto bolje zna, sta ide, kako ide
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

slaja je napisao(la):
evo neki pokazatelj abf vs gti,, samo da naglasim da je ovde razlika 100kg
na strani abf-a , a recimo u dejanovom koradu je tezina ista,, sto znaci da
turbo i obrtni moment pobjedjuju bez cipa bez icega,,. uostalom valjda neko
ko vozi to auto bolje zna, sta ide, kako ide
I abf je gti ;)
Koji pokazatelj ?
Uvjek ces imati osjecaj da bolje ide auto kojemu je max okretni moment nisko na skali okretaja ali to je samo varka.
Nikakve ti veze nema obrtni moment na radilici jer je on ovisan o boju okretaja,1.8 T ima 30 ak Nm vise ali 500 tinjak rpm manje do "crvene", zato ima zerku duzi mjenjac i otprilike jednak moment na tocku ako je sve dobro proracunato.Max moment na tocku je bitan a onaj na radilici je bezvezan podatak i on je ovisan o broju okretaja i duzini mjenjaca a s obzirom da ti motori imaju podjednaku snagu to nam govori da vjerovatno imaju otprilike jednake momente na tockovima.

Korisni bi bili podaci o prenosnim omjerima mjenjaca kod ta 2 auta i momentu na tockovima i tu bi utrku izgubio onaj motor ciji je mjenjac malo ujebano izracunat ili npr otpor zraka auta malo veci,motor nebi bio razlog jer snaga je ista a ona je omjer okretaja i okretnog momenta ;)
 
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

GTIFAN u zepfers duelu ti je sve jasno,, kad dodas na to da je ista tezina auta, da nije tezi jos 100kg,,
ocigledno je 1.8t u prednosti,, za duzini za duzinu ali je brzi i elasticniji,, druga stvar ima vise puno mjesta za povecanje snage,, a pod 3,, rasprava nam je smijesna,, abf je izvadjen !!!!
dejo nek je sa srecom, pa da to istestiramo kad zavrsis kako dolikuje ;)
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

bucky_mb@yahoo je napisao(la):
GTIFAN u zepfers duelu ti je sve jasno,, kad dodas na to da je ista tezina auta, da nije tezi jos 100kg,,
ocigledno je 1.8t u prednosti,, za duzini za duzinu ali je brzi i elasticniji,, druga stvar ima vise puno mjesta za povecanje snage,, a pod 3,, rasprava nam je smijesna,, abf je izvadjen !!!!
dejo nek je sa srecom, pa da to istestiramo kad zavrsis kako dolikuje ;)
Rasprava je smjesna jer su motori iste snage i to znaci da vuku jednako samo na razlicitim rpm :icon_biggrin: vec je bilo dosta rasprave o tome na forumu.Ja cu sa KRom pratiti svakog turbaka od 140 ks iste tezine samo cu ceste saltati u manju brzinu.
Dakle ako mislite na ovaj dvoboj
http://www.zeperfs.com/en/duel385-646.htm
trica ima 2 sekunde bolje ubrzanje 80-180 min i vise bodova ali
Zaboravljas da Golf 4 ima najmanji Drag coefficient tj otpor zraka od svih Golfovih serija(samo 0.310)manji i od petice i ostalih a trica cak 0.340 ;) i tu se gubi tih 100 kila.
Podatke za otpor imate na npr Carfoliu
https://www.google.ba/search?q=golf+gti+carfolio&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:en-US:eek:fficial&client=firefox-a
Ali naravno turbo benzinci su najelasticniji motori 1.8 T je fleksibilniji i ima vise prostora za pojacanje,tuning i definite bolji motor zbog tih stvari iako kad se nebi mogao pojacati na vise od 150 ks(a moze ,1.8 t 150 je detuniran motor) onda bi od 2 motora iste snage i kubikaze moj izbor bio uvjek atmosferac jer je jednostavniji.1.8 T jest bolji motor ;) to nekazem.
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Borba se vodi ove vidim:lol:
E vako, imao sam ABf-a prije dva mjeseca ubacen i sad izvadjen, znaci potpuno ispravan sa stranca jos je vrtio do 7200 vjerovatno je neko nesto radio na procesoru i stvarno je isao fino ali sam osjetio dobru razliku sa ovim motorom ovaj u svako puni u trecoj se razlikuje od abf.a etvrta pogotovo, danas isao za Blazuj iz cetvrte ga poklopism sa malih obrtaja 230 na sat sam postigao, krivo mi sto nisam snimao, dok sa abf-om na istom putu plafon 210, jos je turbak bez muke postigao tu brzinu bez navlanjenja i vracanja u manju!
Turbina, 20 vetila,noviji motor bgm je bolji od ABF-a, nema price tu!
Abf je u drugoj zasjaldra i ufati, ovaj kad uhvati drugu imam osjecaj da je malo masnija cesta zapalio bi gume....
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Dejan 16v je napisao(la):
Borba se vodi ove vidim:lol:

:lol:

Dejan 16v je napisao(la):
E vako, imao sam ABf-a prije dva mjeseca ubacen i sad izvadjen, znaci potpuno ispravan sa stranca jos je vrtio do 7200 vjerovatno je neko nesto radio na procesoru i stvarno je isao fino ali sam osjetio dobru razliku sa ovim motorom ovaj u svako puni u trecoj se razlikuje od abf.a etvrta pogotovo, danas isao za Blazuj iz cetvrte ga poklopism sa malih obrtaja 230 na sat sam postigao, krivo mi sto nisam snimao, dok sa abf-om na istom putu plafon 210, jos je turbak bez muke postigao tu brzinu bez navlanjenja i vracanja u manju!
Turbina, 20 vetila,noviji motor bgm je bolji od ABF-a, nema price tu!
Abf je u drugoj zasjaldra i ufati, ovaj kad uhvati drugu imam osjecaj da je malo masnija cesta zapalio bi gume....
abf,kr i ostala 16v kompanija vrte se do 8000 rpm bez problema,nije nista do procesora,sve sto pricas trebao bi biti samo osjecaj jer 1.8 T ima ispeglanu krivulju momenta.Turbina nema nikakve veze kao ni broj ventila jer konja imas koliko su inzenjeri izmjerili,dzaba meni 16 ventila ili 25 protiv nekog motora 8v ako on ima 160 ks a ja 140,ta cifra je sve rekla,turbo sluzi da iz manjeg obujma da vise snage umjesto da se stavlja jos kubika ili cilindara na N/A motor ali snage imas koliko imas i snaga se racuna mjerenjem momenta i zatim njegovim umnoskom sa max brojem okretaja,tada se radi proracun mjenjaca u tvornici,ako dva motora imaju istu snagu duzi mjenjac ima onaj koji ima vise momenta i manje max obrtaja(u ovom slucaju 1.8 T) jer MORA IMATI manje obrtaja i tu gubi prednost u vecem momentu :icon_biggrin:.1.8 T dakle je puno elasticniji od ABFa ali ako je taj abf bio u punoj formi max ubrzanja bi trebala biti jednaka a kilometar sat ti moze lagati ako nisu isti mjenjaci ili ako nisi dovoljno vjest vozac jer turbak puno vise umanjuje greske vozaca u saltanju :icon_biggrin:. ;)

Ali naravno iz nekih drugih gore navedenih razloga:jednostavne mogucnosti tuninga,bolje vuce sa niskih okretaja tj flexibilnosti,elasticnosti koju imaju za razliku od turbo dizela koji vuku samo na niskim rpm turbo benzinci su dobi i u niskim i visokim,noviji motor itd itd 1.8 T je bolji motor za svaki dan.
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

GTI FAN je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Borba se vodi ove vidim:lol:

:lol:

Dejan 16v je napisao(la):
E vako, imao sam ABf-a prije dva mjeseca ubacen i sad izvadjen, znaci potpuno ispravan sa stranca jos je vrtio do 7200 vjerovatno je neko nesto radio na procesoru i stvarno je isao fino ali sam osjetio dobru razliku sa ovim motorom ovaj u svako puni u trecoj se razlikuje od abf.a etvrta pogotovo, danas isao za Blazuj iz cetvrte ga poklopism sa malih obrtaja 230 na sat sam postigao, krivo mi sto nisam snimao, dok sa abf-om na istom putu plafon 210, jos je turbak bez muke postigao tu brzinu bez navlanjenja i vracanja u manju!
Turbina, 20 vetila,noviji motor bgm je bolji od ABF-a, nema price tu!
Abf je u drugoj zasjaldra i ufati, ovaj kad uhvati drugu imam osjecaj da je malo masnija cesta zapalio bi gume....
abf,kr i ostala 16v kompanija vrte se do 8000 rpm bez problema,nije nista do procesora,sve sto pricas trebao bi biti samo osjecaj jer 1.8 T ima ispeglanu krivulju momenta.Turbina nema nikakve veze kao ni broj ventila jer konja imas koliko su inzenjeri izmjerili,dzaba meni 16 ventila ili 25 protiv nekog motora 8v ako on ima 160 ks a ja 140,ta cifra je sve rekla,turbo sluzi da iz manjeg obujma da vise snage umjesto da se stavlja jos kubika ili cilindara na N/A motor ali snage imas koliko imas i snaga se racuna mjerenjem momenta i zatim njegovim umnoskom sa max brojem okretaja,tada se radi proracun mjenjaca u tvornici,ako dva motora imaju istu snagu duzi mjenjac ima onaj koji ima vise momenta i manje max obrtaja(u ovom slucaju 1.8 T) jer MORA IMATI manje obrtaja i tu gubi prednost u vecem momentu :icon_biggrin:.1.8 T dakle je puno elasticniji od ABFa ali ako je taj abf bio u punoj formi max ubrzanja bi trebala biti jednaka a kilometar sat ti moze lagati ako nisu isti mjenjaci ili ako nisi dovoljno vjest vozac jer turbak puno vise umanjuje greske vozaca u saltanju :icon_biggrin:. ;)

Ali naravno iz nekih drugih gore navedenih razloga:jednostavne mogucnosti tuninga,bolje vuce sa niskih okretaja tj flexibilnosti,elasticnosti koju imaju za razliku od turbo dizela koji vuku samo na niskim rpm turbo benzinci su dobi i u niskim i visokim,noviji motor itd itd 1.8 T je bolji motor za svaki dan.

Vrti kr u 8000, abf fabricki ide u 6800, a mjnjenac i sat su isti ostali, i isti vozac je ostao :lol:
Ma druze leti 1.8T, ne znam mozda je cipan ali ide...

http://www.youtube.com/watch?v=UQIUVdmTDGM
 
Super Moderator
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Ne znam, ja sam imao dva 1.8T, al doduse u audiju i bili su quattro, 125kW. Nema on na niskim obrtajima kao diesel, ni blizu, tek kad predje 3000 osjetis taj moment, a preko 4000 pravo potezanje. Moguce da je to zbog quattra, nisam imao priliku voziti 1.8T u golfu i tako.. Al da se recimo ganjaju u petoj od 120-200 tu bi 1.8T bio u prednosti jer se sjecam da su oba auta na autoputu bila zanimljiva za voziti i imala dobra ubrzanja.. ali i dalje mislim kad bi se postartali da bi do trece brzine abf bio u prednosti, ne znam zasto ali takvog sam misljenja. Sigurno da je 1.8T bolji motor i elasticniji nisam to ni porekao, to je tako 1000000% al opet ne bi mijenjao misljenje sve dok ne vidim ta dva auta jedan pored drugog
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Dejan 16v je napisao(la):
Vrti kr u 8000, abf fabricki ide u 6800, a mjnjenac i sat su isti ostali, i isti vozac je ostao :lol:
Ma druze leti 1.8T, ne znam mozda je cipan ali ide...

http://www.youtube.com/watch?v=UQIUVdmTDGM
Mislim da obojici (kr i abf) "crvena"pocinje na 7000 a vrte do 8,nisam siguran samo znam da 1.8 T se vrti nesto manje,zato i ima nesto veci moment.
Ma niko nije reko da neide 1.8 T :icon_biggrin: ali ide i abf ko vrag i sve sto ima 150 ks na tu tezinu ide ebiga samo neki motori imaju sire radno podrucje ,neki manje
;)
Pa to je objasnjenje,ABF ima kraci mjenjac pa imas veci moment na tockovima nego da imas orginalni mjenjac od turbaka.
Ako imas 2 motora iste snage,onaj koji ima manje okretaja ima utoliko veci moment i opet utoliko duzi mjenjac,jednostavno je :icon_smile: a to turbo,ventili itd je nebitno,bitno je koliko snage ima motor a to su samo sredstva da je postigne.
Najbolji i najpouzdaniji motori su jednostavni sohc motori sa 8 ventila i bez turba ali ebiga fali im konjica po kubiku ali ja bi vise od ijednoga od ovih volio imati pod haubom jednog 2.0 8v 150 ks N/A ,to bi bio motor.Leti a samo pali i vozi dok limarija ne zahrdja nece mu nista biti :lol:



allroad je napisao(la):
Ne znam, ja sam imao dva 1.8T, al doduse u audiju i bili su quattro, 125kW. Nema on na niskim obrtajima kao diesel, ni blizu, tek kad predje 3000 osjetis taj moment, a preko 4000 pravo potezanje. Moguce da je to zbog quattra, nisam imao priliku voziti 1.8T u golfu i tako.. Al da se recimo ganjaju u petoj od 120-200 tu bi 1.8T bio u prednosti jer se sjecam da su oba auta na autoputu bila zanimljiva za voziti i imala dobra ubrzanja.. ali i dalje mislim kad bi se postartali da bi do trece brzine abf bio u prednosti , ne znam zasto ali takvog sam misljenja. Sigurno da je 1.8T bolji motor i elasticniji nisam to ni porekao, to je tako 1000000% al opet ne bi mijenjao misljenje sve dok ne vidim ta dva auta jedan pored drugog
Nebi trebao biti ;)
150 ks imaju oba, u prevodu sto se tice motora to je to a ostalo je do 3 vazne stvari : 1 duzina mjenjaca tj regulatora isporuke momenta na tockove :icon_biggrin:, koji je JAKO VAZNA stvar,on odlucuje o momentu na tocku a moment na radilici je nebitan tj nije bitniji od broja okretaja motora,zatim 2. aerodinamike vozila koja dolazi dramaticno do izrazaja sa povecanjem brzine vozila, te 3 mase vozila koja je presudna na broj ks po kg ili toni vozila a to sve je presudno za ubrzanje.
Ovdje su turbo i ventili najmanje vazna stvar,neko je izracunao snagu tih motora koja je ista i to kaze da je razlika medju njima minimalna. ;) .Dalje max ubrzanje vidi se iskljucio na crti,elasticnost je nesto drugo i cesto daje pogresan dojam boljeg max ubrzanja isto kao i flexibilnost(naglo ubrzanje sa niskih okretaja i mrtvilo u visokim) pa vozaci turbo dizela misle da bi se mogli pokaciti sa Ferarijem :lol:,max ubrzanje je opet nesto drugo .

Uglavnom zasigurno paklen turbak koji bez problema moze ici na 220 ks i koji bi volio imati pod haubom. ;)
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

GTI FAN je napisao(la):
Dejan 16v je napisao(la):
Vrti kr u 8000, abf fabricki ide u 6800, a mjnjenac i sat su isti ostali, i isti vozac je ostao :lol:
Ma druze leti 1.8T, ne znam mozda je cipan ali ide...

http://www.youtube.com/watch?v=UQIUVdmTDGM
Mislim da obojici (kr i abf) "crvena"pocinje na 7000 a vrte do 8,nisam siguran samo znam da 1.8 T se vrti nesto manje,zato i ima nesto veci moment.
Ma niko nije reko da neide 1.8 T :icon_biggrin: ali ide i abf ko vrag i sve sto ima 150 ks na tu tezinu ide ebiga samo neki motori imaju sire radno podrucje ,neki manje
;)
Pa to je objasnjenje,ABF ima kraci mjenjac pa imas veci moment na tockovima nego da imas orginalni mjenjac od turbaka.
Ako imas 2 motora iste snage,onaj koji ima manje okretaja ima utoliko veci moment i opet utoliko duzi mjenjac,jednostavno je :icon_smile: a to turbo,ventili itd je nebitno,bitno je koliko snage ima motor a to su samo sredstva da je postigne.
Najbolji i najpouzdaniji motori su jednostavni sohc motori sa 8 ventila i bez turba ali ebiga fali im konjica po kubiku ali ja bi vise od ijednoga od ovih volio imati pod haubom jednog 2.0 8v 150 ks N/A ,to bi bio motor.Leti a samo pali i vozi dok limarija ne zahrdja nece mu nista biti :lol:



allroad je napisao(la):
Ne znam, ja sam imao dva 1.8T, al doduse u audiju i bili su quattro, 125kW. Nema on na niskim obrtajima kao diesel, ni blizu, tek kad predje 3000 osjetis taj moment, a preko 4000 pravo potezanje. Moguce da je to zbog quattra, nisam imao priliku voziti 1.8T u golfu i tako.. Al da se recimo ganjaju u petoj od 120-200 tu bi 1.8T bio u prednosti jer se sjecam da su oba auta na autoputu bila zanimljiva za voziti i imala dobra ubrzanja.. ali i dalje mislim kad bi se postartali da bi do trece brzine abf bio u prednosti , ne znam zasto ali takvog sam misljenja. Sigurno da je 1.8T bolji motor i elasticniji nisam to ni porekao, to je tako 1000000% al opet ne bi mijenjao misljenje sve dok ne vidim ta dva auta jedan pored drugog
Nebi trebao biti ;)
150 ks imaju oba, u prevodu sto se tice motora to je to a ostalo je do 3 vazne stvari : 1 duzina mjenjaca tj regulatora isporuke momenta na tockove :icon_biggrin:, koji je JAKO VAZNA stvar,on odlucuje o momentu na tocku a moment na radilici je nebitan tj nije bitniji od broja okretaja motora,zatim 2. aerodinamike vozila koja dolazi dramaticno do izrazaja sa povecanjem brzine vozila, te 3 mase vozila koja je presudna na broj ks po kg ili toni vozila a to sve je presudno za ubrzanje.
Ovdje su turbo i ventili najmanje vazna stvar,neko je izracunao snagu tih motora koja je ista i to kaze da je razlika medju njima minimalna. ;) .Dalje max ubrzanje vidi se iskljucio na crti,elasticnost je nesto drugo i cesto daje pogresan dojam boljeg max ubrzanja isto kao i flexibilnost(naglo ubrzanje sa niskih okretaja i mrtvilo u visokim) pa vozaci turbo dizela misle da bi se mogli pokaciti sa Ferarijem :lol:,max ubrzanje je opet nesto drugo .

Uglavnom zasigurno paklen turbak koji bez problema moze ici na 220 ks i koji bi volio imati pod haubom. ;)






GTI FAN Svaki ABF vrti do 6800 ako nije diran, a mjenjac je moj isti ostao jos od kr-a, odgovara na turbaka!;)
Volio bi da si blize da se provozamo, drasticna je razlika!
Ovaj poteze vec od 3000 obrtaja osjei se bas, korado je laksi od klasicnih auta koji su 1.8T i nije kvarto,, nema katalizatora ni klime, a katil za volanom!hehe
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

Drug uspori malo sa swap-ovima ne mogu da pohvatam sve :lol: sve pohvale za projekat, aa ovo sa 20v turbom ti je pravi pogodak ;)
 
Član
RE: Corrado 1.8T - Komentari projekta

todorovic je napisao(la):
Drug uspori malo sa swap-ovima ne mogu da pohvatam sve :lol: sve pohvale za projekat, aa ovo sa 20v turbom ti je pravi pogodak ;)

E vala upravu si, nisam planirao ali izletilo....
Hvala, turbak raskida!:cool:
 
Top