Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Cijene goriva u BiH!!! (pad, porast)

Citam da je Amerika skoro popunila kapacitete za cuvanje sirove nafte i da nema gdje vise da skladisti, i ocekuju pad cijene na 20$ barel
 
Nije problem u barelu, problem je u padu Eura, a mi smo vezani za Euro. Pred novu godinu 1$ je bio oko 1.40 KM, danas je 1$ = 1.86 KM, iako se cijena barela ne mijenja, inflacija je uradila svoje. Kupovina nafte danas košta više, zato su i dignute cijene.
 
Član
Gasprom mi je najjaci, ista firma u istoj druzavi i na 50 razliciti pumpi 50 razlicitih cijena hahahaha kao da su razlicita firma :D kod nas 1.91 dizel a 1.96 benzin a na ostalim pumpama je 1.96 dizel a 2.01 benzin...
Nije nista cudno jer nisu oni jedini koji tako rade. Ima taj neki lokalni monopol i oni se drze toga i dogovaraju se medjusobno sa ostalim.
Jucer sam ja razgovarao sa radnikom na pumpi kojeg poznajem dugo. Drzali cijenu dizela 2.01 do jucer, i kaze gazda dosao u obilazak, pogledao kakve su cijene na ostalim pumpama u gradu i rekao im "moramo i mi podici za 5kf cijenu :D
 
Član
Nije problem u barelu, problem je u padu Eura, a mi smo vezani za Euro. Pred novu godinu 1$ je bio oko 1.40 KM, danas je 1$ = 1.86 KM, iako se cijena barela ne mijenja, inflacija je uradila svoje. Kupovina nafte danas košta više, zato su i dignute cijene.

Jesi li pročitao šta si napisao? Govoriš da je problem u evru a onda porediš dolar sa markama. I nisi u pravu, nema veze evro sa naftom nego dolar, koji i jeste skočio, pa je zato skuplje da se nafta kupi i zato je ovi naftaši i dižu.
 
Član
Jesi li pročitao šta si napisao? Govoriš da je problem u evru a onda porediš dolar sa markama. I nisi u pravu, nema veze evro sa naftom nego dolar, koji i jeste skočio, pa je zato skuplje da se nafta kupi i zato je ovi naftaši i dižu.
Dobro je covjek napisao nasa valuta KM je vezana za Euro i kada Euro opada naspram dolara i nasa marka opada naspram dolara, :)
 
Član
Benzin 95 na Trgošpedu u Kaknju 1.90 ravno i to je najjeftnije što se može naći ovdje...na Gazpromu na Stupu je 1.91, ostale pumpe 2.01 i češće 2.06. I što se tiče samog kvaliteta i potrošnje toplo preporučujem da maksuz svratite u Kakanj, pumpa je stotinu metara od naplatnih kućica...
 
Jesi li pročitao šta si napisao? Govoriš da je problem u evru a onda porediš dolar sa markama. I nisi u pravu, nema veze evro sa naftom nego dolar, koji i jeste skočio, pa je zato skuplje da se nafta kupi i zato je ovi naftaši i dižu.
Gorivo se plaća u dollarima. Nemoj pametovati, kad se ne razumiješ. ;)
 
Član
Nije govno vec se cuko posro.
Dolar porastao,euro pao, nazovi kako hoces nama isti klinac. Mi se drzimo uz € i svako njegovo slabljenje u odnosu na $, nama cijena ide gore. Jel € pao ili je $ porastao, nama nije ni bitno.
 
Top