Cijene Goriva i Nafte u BiH

Cijene Goriva i Nafte u BiH

Član
Ovaj kedi za posla sto ga vozam 1.1 B se jako cudno na OMV-ov benzin ponasa... sad neznam jel fakat do goriva il' je auto u kurcu:D
 
Član
Na OMV-u je ista nafta kao i na svim ostalim pumpama
U Srbiji su ih tuzili jer su furali raju (reklamama) da njihovo gorivo ima aditive a ustvari je isto...

Svi dobijaju naftu od istog uvoznika jedino gdje moze nastati muljaza je na samoj pumpi, npr. pomijesaju eurodizel sa d2 itd.
 
Član
Samo Energopetrol sto se tice benzina 95 za dizel neznam ,sto se tice Srbije imaju najgore gorivo od svih zemalja u okruzenju jer im ruski lobi to tako odredjuje
 
Član
ja tocim na OMV-u i Energo Petrol iskljucivo D5, nikad nikakvih problema nisam imao.. Cisto sumnjam da OMV je muljaza jer su oni firma iz EU koja podlijeze brojnim kontrolama, za razliku od nasih privatnika koji mogu sipat sta hoce..
 
Početnik
rogy je napisao(la):
kaze OMV najbolji,......

Molim one koji to kazu da mi odgovore kako je moguce da u baždareni (vojni) kanister od 20 litara na OMV-u naspu 22 litra???
a i cijene su im vece za 1-2 feniga po litru svakog goriva, nego kod ostalih. (govorim o tuzli)

PS: ja sipam na petrolu (jest da je slovensko) i zadovoljan sam. ako naspem na energo petrolu ili INI napravim sebi posla 1-2 sata (dok isperem rezervar)........;););)

:cool::cool::cool:
 
Član
ja sam sipao na OMV-u na Breci iskljucivo, dok mi se nije zacepila pumpa goriva... 1200KM... majstor me je pitao gdje sipas ja kazem gore... kaze ti si 3. ovaj mjesec sa VW autom sa istim kvarom, i svi si sipali na OMV-u.. to je bilo ljeto prosle godine... otad iskljucivo el tarik i nikakvih problema nemam... dizel je u pitanju...
 
Član
merdecesW126 je napisao(la):
rogy je napisao(la):
kaze OMV najbolji,......

Molim one koji to kazu da mi odgovore kako je moguce da u baždareni (vojni) kanister od 20 litara na OMV-u naspu 22 litra???
a i cijene su im vece za 1-2 feniga po litru svakog goriva, nego kod ostalih. (govorim o tuzli)

PS: ja sipam na petrolu (jest da je slovensko) i zadovoljan sam. ako naspem na energo petrolu ili INI napravim sebi posla 1-2 sata (dok isperem rezervar)........;););)

:cool::cool::cool:
JA i prijatelj natocili jednom na petrolu on ima 6cu golfa 2.0 tdi stalo mu auto bilo, nije htio dalje da upali ovi morali doc da vade gorivo, a meni na 1.9 tdi PD motoru bila potrosnja 12,5 l u gradu, van grada 9,5, a vuca ko u 1.0 benzinca tako da ja nikom ne preporucio :p
 
Član
Ja samo izbjegavam ove privatnike, auto mi onda "pisa" cijelim putem. Uglavnom tocim na Ini ili Petrolu. Ali na ini u 90% slucajeva.
 
Član
Sipam 3 godine dizel na OMV-u,nikakvih problema nisam imao.Sto kaze noke pali ko mina nema trzanja,vode u rezervoaru,ide ko flak.I sta vise da se govori,nego sve najbolje.(govorim za dizel);)
 
Član
plavi dizel u HR je ustvari nafta plave boje! a oslobođeno je poreza!;) to je u mene u auto sipanao ihahaj i ništa sve u redu, provjereno:cool:
 
Član
Evo neki dan sam bio kod jednog majstora. Upravo kada sam ja dosao iz jednog pezoa 406 HDI su vadili filter goriva. Filter je izgledao kao da ga je neko citavog umocio u rastopljeni vosak. Svi smo gledali u nevjerici i povezali smo da bi to mogao biti parafin (od kojeg se prave svijece) a kojeg izgleda ima i u nafti. Taj pezo se nije mogao voziti i doslepali su ga tu. Uglavnom pitali smo vlasnika gdje sipa gorivo i kaze samo OMV. Poslije toga sam pricao zetu o tome i on ima informacije sa OMV pumpe u Prijedoru, (posto je njegov otac ugradjivao neke kotlove na toj pumpi) da mu je sef pumpe rekao da gorivo za nase trziste stize iz neke OMV-ove rafinerije u Albaniji. I hrvatski auto klub je pravio istrazivanje, uzimali su uzorke sa pumpi na glavnim putevima i OMV gorivo je dobilo negativnu ocjenu zbog toga sto je bezolovni u sebi sadrzavao i DIZEL!!! Uglavnom, i ja sam godinu dvije dana bio misljenja da je OMV najbolji ali nakon ove tri situacije koje su mi se uklopile i to samo u par dana razmislio sam ponovo. Ja nisam primjetio da mi auto trokira sa OMV gorivom ali ne sipam vise tu. Sada sipam EURO 5 iz Broda. Vozio sam mozda 100 km sa tim gorivom i to po gradu pa ne mogu da procjenim ima li razlike. Toliko. Pozz!
 
Astra je napisao(la):
merdecesW126 je napisao(la):
rogy je napisao(la):
kaze OMV najbolji,......

Molim one koji to kazu da mi odgovore kako je moguce da u baždareni (vojni) kanister od 20 litara na OMV-u naspu 22 litra???
a i cijene su im vece za 1-2 feniga po litru svakog goriva, nego kod ostalih. (govorim o tuzli)

PS: ja sipam na petrolu (jest da je slovensko) i zadovoljan sam. ako naspem na energo petrolu ili INI napravim sebi posla 1-2 sata (dok isperem rezervar)........;););)

:cool::cool::cool:
JA i prijatelj natocili jednom na petrolu on ima 6cu golfa 2.0 tdi stalo mu auto bilo, nije htio dalje da upali ovi morali doc da vade gorivo, a meni na 1.9 tdi PD motoru bila potrosnja 12,5 l u gradu, van grada 9,5, a vuca ko u 1.0 benzinca tako da ja nikom ne preporucio :p

na energo petrolu jednom nasuo i nikad više, benzin je u pitanju a kvalitet
je nikakav, problemi se počeli dešavati nakon 50-ak kilometara,
 
Član
el tarik oil ,petrol ,i rekao mi je majstor da hifa ima odlicno gorivo ,nasuo dva puta za redom na energopetrolu pocela mi stekat pumpa i zato je krivo iskljucivo lose gorivo majku im j*em
 

MTR

Član
ja sipam lozu + ATF i nemam problema

inace u naftu ide slijedece :

1. Bimal - suncokretovo ulje iz Bihaca koje je cvrknulo
2. Boja - dodaje se na svaku cisternu da bar malo lici na naftu
3. Parafin - za gustinu
4. Spirit - za jace sagorijevanje
5. Mazut - u cisterni u kojoj se vozio mazut ( najgusci sastav iz nafte - na ovo idu teski dizel motori iz npr.Trajekta ) vozi se nafta pa dodje do mijesanja - rezultat : crknu dizne novije proizvodnje

Loza je najcistija trenutno , jer nema nikakvih primjesa i dodataka
 
Top