Board computer

Board computer

Član
Pozdrav,
Imam Passat 2004 godinu i u istom veliki board kompjuter ali na istom se u vrhu ne ispisuju radio stanice ili pjesme kad je cd pušten a kod druga sam vidio da to radi. Displej je ispravan jer kad uđem u rezervu u tom dijelu displeja se pojavi ikonica sa pumpom što znači da nije crko pa neznam šta bi mogao biti problem. Hvala unaprijed.
 
Član
nije to taj model boarda koji prikazuje raido stanice ...
Fabrički dolaze komande na volanu + taj detaljni board kompjuter, takav bord kompjuter se takođe moze skroz ugasi duplim pritiskom reset dugmeta na rucici brisača.
 
Član
nije to taj model boarda koji prikazuje raido stanice ...
Fabrički dolaze komande na volanu + taj detaljni board kompjuter, takav bord kompjuter se takođe moze skroz ugasi duplim pritiskom reset dugmeta na rucici brisača.
Druze nisi u pravu, ovaj BC ima prikaz radio stanica, CD-a, medjutim to sto ti nisi mozda vidjao na njima to je iz razloga sto im je mana da crkne, kod njega je crko display kao i na vecini MFA u passata, nov display je 200 KM sa rukama. Ako bar nekada proradi kad je na hladnom auto, onda je slucaj mrtvih piksela moze se popraviti, 120KM, samo treba znati..
 
Član
Vozio sam kod druga na dijagnostiku i tu pokazuje neku gresku kao nije navigacija u kontaktu sa instrument tablom, pa najvjerovatnije je u autu bila MCD navigacija koja je izvađena a kasnije ubačena ova MDF navigacija a displej na boardu je sto posto ispravan. Hvala ti u svakom slučaju i sve najbolje.
 
Član
Druze nema veze MCD ili MFD, trebao ti je drug se nakaciti sa dijagnostikom samo na bord computer da vidis da ne svijetli gornji dio, zagledaj se dobro u display, vidjeces izmjedju gornjeg manjeg i donjeg veceg dijela bord computera imas liniju debljine 1mm. upali kontakt u mraku, upali osvjetljenje table, i gledaj u taj dio, vidjeces kao da ti je fizicki gornji dio display-a razdvojen od donjeg, znam sta pricam...ja bih volio da ti je display ispravan al vjeruj da nije....
 
Legend
pa onda mu ni rezervu ne bi pokazivao (jest da je onda taj dio zute boje) ali opet..
 
Član
Druze nema veze MCD ili MFD, trebao ti je drug se nakaciti sa dijagnostikom samo na bord computer da vidis da ne svijetli gornji dio, zagledaj se dobro u display, vidjeces izmjedju gornjeg manjeg i donjeg veceg dijela bord computera imas liniju debljine 1mm. upali kontakt u mraku, upali osvjetljenje table, i gledaj u taj dio, vidjeces kao da ti je fizicki gornji dio display-a razdvojen od donjeg, znam sta pricam...ja bih volio da ti je display ispravan al vjeruj da nije....
Evo sam slikao pa vidi ovo je u rezimu rada
6859-2c1a69c1035a5a9c9351971f7f62f9ab.jpg
a ovo je kad gori rezerva
6860-d9920ade8714d8d29145f615b106f852.jpg
a ovo je kada dugo drzim dugme na rucici od brisača
6861-2291ea07bc11ae40f4db18f52312010f.jpg
. Stvarno ne kontam ali meni izgleda da radi displej. Nemoj misliti da negiram tvoje mišljenje i drago mi je što si se javio da pomogneš ali mi nije jasnoi. pozz
 

Prilozi

  • 2013-11-21 10.50.55.jpg
    2013-11-21 10.50.55.jpg
    299,7 KB · Pregleda: 44
  • 2013-11-21 10.50.41.jpg
    2013-11-21 10.50.41.jpg
    299,2 KB · Pregleda: 41
  • 2013-11-21 10.51.07.jpg
    2013-11-21 10.51.07.jpg
    285,9 KB · Pregleda: 46
Član
Izvini drug do mene je, pomislio sam da je do displaya posto im to cesto crkava. Moram te samo jos jednom pitati da li si siguran da je u tom autu ikad bila originalna navigacija, da li imas GPS prijemnik nazad kod antene--okrugli komad plastike odmah iza antene kad gledas odzada u auto? Cudno mi je sto ti drug nije se mogao nakaciti sa dijagnostikom na navigaciju, to ti ukazuje da nije dobro spojena. Ako uspijes da udjes u navigaciju preko dijagnostike, onda ti mogu pomoci da ti kazem koje brojeve trebas upisati u "coding", kod tebe konkretno ide 05402, a sve to ako je navigacija bila fabricki u autu i ako je spojena kako treba...Kod tebe mislim da nije spojena kako treba evo slike kako treba izgledati, a kad drzis tipku na rucici brisava imas opciju da ti na displayu prikaze navigaciju kako se sjevam pise MFA nesto... ustvari prikazuje ti za koliko trebas skrenuti lijevo ili desno samo strelicu pokazuje, druga opcija je da ti prikazuje BC kao sad kod tebe i treca je da ugasis skroz display, ako mislis da ti mogu bilo sta pomoci javi se rado cu..
 

Prilozi

  • 39.JPG
    39.JPG
    121,8 KB · Pregleda: 48
Član
ima druze antenu na krovu sa onim plasticnim krugom na kome pise global position sistem.hvala na pomoci kralj si kad svasta znas.lp
 
Član
Ma kakav kralj, do kraja zivota se uci...samo ti vidi da ti neko spoji kako treba, a otidji kod jarana nek ti spoji na dijagnostiku, reci mi kojom se dijagnostikom sluzi pa cu ti poslati na PP sta da uradis to je 5 minuta posla, pozz
 
Član
A ovu sliku sto sam stavio, ona je primjer displaya koji ne radi, nego sam uspio slikati u trenutku kad je nakratko "proradio" ako se zagledas iznad prosjecne postrosnje vidjeces jednu horizontalnu liniju gdje su mrtvi pixeli...
 
Član
i jos nesto kad smo provjeravali auto preko onih brojeva sto imaju na pocetku servisne knjige tipa koja je boja oprema i ostale gluposti pise da ima navigaciju a onaj pasat sto sam ti pokazo na piku je identican mom od sjedista tapacirunga boje sve je u bobu isto pa predpostavljam da je i u mom bila ona navigacija.pozz
 
Član
To ti samo moze reci od opreme sta ima ovlasteni servis po broju sasije i to se zove FIŠ provjera, to je konkretno za VW, dok recimo za BMW-a mozes naci i na netu postoji stranica imam je na komp-u gdje mozes na osnovu broja sasije vidjeti sta sve ima od standardne opreme a sta je doplata bila.. Kod tebe je definitivno bila fabricka navigacija dok imas antenu sa GPS-om, ali je konkretno problem kod tebe u instalaciji i kako je ko spojio. Kod tebe je siguran sam spojeno pogresno ili nepravilno jer di DIAG ne cita MFD. A display ko display je svaki isti, samo je u pitanju kodiranje, isto tako taj tvoj display je tzv. veliki board comp. MFA i on se moze kodirati na automatik vozila i obratno, samo ti idi da ti neko spoji to kako treba i vjeruj mirijesio si sve ostalo je sve kako sam rekao 5 min MAX, ko zna
 
Član
ne znam vidicu sa njim koja mu je dijagnostika znam da nesto spominje auto data ali slab sam sa tim pojmovima.
 
Top