BMW E60 525d ili 530d, iskustva ?

BMW E60 525d ili 530d, iskustva ?

MTR

Član
O tome koja opcija motora ide kao nevrijeme ili je slaba su subjektivne , treba gledat cjelu sliku kod kupovine ....
Ja sam imao tamo nekad 2005 ( kupljen sa 4000 km na satu ) 520i , benzinjara sa 170 KS ... meni je bio sasvim dovoljan jer nisam divljaner za volanom , malo mi je trosio , i uopste nije skup za odrzavanje kako neki pricaju , prvo sto ima duzi servisni interval , drugo kvalitetno je napravljen , nemas ti tu sta cackat sve ti sam kaze , imas na onom hakuriku podesavanje svega vezano za servise ....

Ja licno ne bi isao na prejake motore prvo zbog toga sto je 525 i 530 u biti isti motor samo sto ga imas u prvoj seriji prije facelifta bas sa motorom od 2,5 litara i 177 KS , poslije toga ide 3,0d sa oko 195 ks za 525d ( mislim da je toliko nek me neko ispravi ako grijesim ) a 530d je imao od 220 do 286 KS

U ponudi izmedju 520d ( 163 KS ) i 525d ( 177 KS ) biraj jaci , ipak je sestak sestak , lakse mu je i potrosnja je skoro pa ista

Takodje gledaj opremu , ja bi zrtvovao konje za opremu u svakom slucaju , sta ako ima 220 KS kad je solac i nema bas nesto unutra , jer brate vozis se u autu a ne NA autu .
 
Član
ja znam da je mene 530d automatik, chipovan tako naprao na 402m da mi se 3 dana pusilo iz kokce....
 
Član
da, cak ni Lancer EVO sa 280KS me nije tako naprao i ako je 4x4....

530d kad smo krenuli se u mom retrovizoru pretvorio u tackicu, zadnjih 100metara tackica se pretvorila u metor koji je skinuo osmijeh sa mog lica ubrzo za tim, prije nego sam se snasao, sam gutao njegov dim i vidio kako koci iza ciljne crte a ja jos imam do nje koliko hoces.

Evo i nekoliko mjeseci od toga, jos sam pod dojmom.
 
Super Moderator
Dobro idu ta auta, to se zna.... 525d do 2007, i 525d od 2007, facelift, nemaju nikakve veze, jer od facelifta bmw radi sve sestake sa 3000 kubika.. tako da onaj 525d sa 198KS je dosta jaci i bolji od onog starog sa 177KS... ja sam svog licno na 17'' vozio 250 po satu, doduse bio je nov auto (auto put za sarajevo, u oba pravca mi je pokazao 250), 235-240 mu nije ono ''muka'' a do 250 treba pravca da nagura.. Sto se tice 520d, ne znam nisam vozio, ali sam se ganjao sa faceliftom 520d, i C220 cdi bolje ide od njega nije me mogao pratiti
 
Član
530d je raketa za nasih puteva njega sam vozio od srebrenika do tuzle i nazad znaci otkida vozilo , startan i nije toliko al kad ufati odneseeeeeee , medju ubrzanja su brutalna , potrosnja u odnosu na snagu je smijesna , grad od 9L pa do 15 laganice sve zavisi da li ga milujes ili bubaris , magistralni putevi oko 7-8 :icon_smile:
 
Sorry sto podgrijavam "leseve od tema" ali zanima me koliko dodje registracija za 530d a koliko za 525d,ali iskreno...
hvala i ponovo sorry :icon_smile:
 
Super Moderator
Koliko se sjecam za 525d onaj 3000 kubika sam platio oko 1000KM +- koji dinar ne sjecam se tacno
 
Član
Da ne otvaram novu temu, imam neku ponudu za bmw-a 530 d 2007, auto kao novo, manje opreme al masina strasna i 525d 2006 nije facelift ali mnogo dosta opreme, plus cijena manja za 3 000 KM. Nisam vozio tu 525 verziju pa sam htio da vidim sta mi preporucujete, vasa iskustva. Hvala unaprijed :D
 
Top