BMW E60 525d ili 530d, iskustva ?

BMW E60 525d ili 530d, iskustva ?

Član
znaci najvjerovatnije ce ici E60, 2005 god, eventualno '06... iskustva sa ovim autom, sta se kvari, koji je motor bolji 530d ili 525d (mislim na kvarove i odrzavanje), jel neka pretjerana razlika u potrosnji... jesu im dobri mjenjaci (automatik )... et, pisite sve sto znate ;)
 
Član
GOLF TZ je napisao(la):
znaci najvjerovatnije ce ici E60, 2005 god, eventualno '06... iskustva sa ovim autom, sta se kvari, koji je motor bolji 530d ili 525d (mislim na kvarove i odrzavanje), jel neka pretjerana razlika u potrosnji... jesu im dobri mjenjaci (automatik )... et, pisite sve sto znate ;)

525d preslab za taj auto. 530d mjera uzmes manualca i rahatluk ;) Odrzavanje u ovlastenom i nije bas jeftino za taj model
 
Član
adohera je napisao(la):
525d preslab za taj auto. 530d mjera uzmes manualca i rahatluk ;) Odrzavanje u ovlastenom i nije bas jeftino za taj model

... nista manuel, samo automatic... veliko je to auto a i motor za manuela... moje misljenje... a i rijetki su manueli

svaki je ovlasteni servis skup :)
 
Član
svako vece i novije auto ima polu automatski mjenjac, onog tipa tiptronic, stronic, dsg itd... Manuelci se prodaju samo onima koji posebno naglasavaju i placaju za rucni mjenjac
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
svako vece i novije auto ima polu automatski mjenjac, onog tipa tiptronic, stronic, dsg itd... Manuelci se prodaju samo onima koji posebno naglasavaju i placaju za rucni mjenjac

rucni mjenjac je valjda jeftiniji...
 
Član
ja sam cuo da je kod nekih auta skuplji,opet nisam siguran, al nemoj ti druze bjezat od automatika,samo ga prije kupovine pregledaj u servisu, jer on u voznji moze da bude odlican a da mu servis nadje gresku, jer ima dosta nekih caka, konvertor brzine,pritisak ulja u mjenjacu itd...
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ja sam cuo da je kod nekih auta skuplji,opet nisam siguran, al nemoj ti druze bjezat od automatika,samo ga prije kupovine pregledaj u servisu, jer on u voznji moze da bude odlican a da mu servis nadje gresku, jer ima dosta nekih caka, konvertor brzine,pritisak ulja u mjenjacu itd...

bas naprotiv, idem na to da kupim automatika ;)
 
Super Moderator
Sto se tice masina dobre i izdrzljive su obje! Mjenjac istk tako je dobar, fin i zanimljiv za koristenje. Bmw inace malo trosi i nije 530d veliki potrosac. Meni je 525d ali facelift istk 3000ccm i 200 konja, za austriju trosio 6.4!! I samo da znas kad ode lezaj na tocku skup je i mijenja se citava glavcina :lol: ne boj se nije puno skup za odrzavat jer se uglavnom ne kvari puno ;)
 
Član
allroad je napisao(la):
Sto se tice masina dobre i izdrzljive su obje! Mjenjac istk tako je dobar, fin i zanimljiv za koristenje. Bmw inace malo trosi i nije 530d veliki potrosac. Meni je 525d ali facelift istk 3000ccm i 200 konja, za austriju trosio 6.4!! I samo da znas kad ode lezaj na tocku skup je i mijenja se citava glavcina :lol: ne boj se nije puno skup za odrzavat jer se uglavnom ne kvari puno ;)

tako sam i mislio... samo redovsn servis i vozi ;)
 
Član
arminnn je napisao(la):
Ako hoces da te obavjestim kad dodje iz njemacke 525d 2006. god. treba da stigne za koji dan

javi kad dodje, pa da vidim... a rekao sam ja i prijatelju u Njemackoj da mi pocne traziti, on ima tamo firmu... bavi se tim..
 
Član
rodjak mi ima 525d, a zet 520d

525d uopste nije slab sa svojih 177KS, ide ko avion! 520d je na granici, konj manje, i slab je hehe
 
Član
jel ima jos ko kakvih savjeta s obzirom da bih pocetkom januara trebao ici u potragu za auticem :D:icon_smile:
 
Član
Ako ti nesto znaci ,poznanik uzeo 520d /2005 god izasao ga 24000 KM.
Probao 525 sa chipom malo polijen na nizim obrtajima ali kad uhvati ide ko nevrijeme.
 
Član
fandjo30 je napisao(la):
Ako ti nesto znaci ,poznanik uzeo 520d /2005 god izasao ga 24000 KM.
Probao 525 sa chipom malo polijen na nizim obrtajima ali kad uhvati ide ko nevrijeme.

2,0 je mali motor za ovu mrcinu... 525d sa chipom dodje nesto slanije od 530d... sad je pitanje jel 525d lijen na ovom autu... jel velika razlika u potrosnji 525d i 530d... neki kazu da haman i nema razlike u potrosnji kod normalne voznje ...
 
Top