Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
Dzejlan12 je napisao(la):
Zanima me da li negdje ima tutorial kako izvaditi klapne i koje sve treba povaditi jer mi se auto zagrije na radnu temperaturu ali opet mlako puše kad se pusti zrak prema vozaču.Dok zrak nije pušten kad se stavi ruka na ona mjesta gdje treba izlaziti osjeća se toplina ali kad ga pustim slabo, mlako?

Glavna klapna koja je ''spuzvasta'' ti je dotrajala,odnosno spuzva ti je vremenom se rasula. Trebas rastaviti donji dio centralne konzole i zatvoriti glavnu klapnu.Kad kazem zatvoriti,mislim na to da njen ram popunis limom i zanitujes ili nekom plastikom da odvaja toplo od hladnog.Ugalvnom kad rastavis,vidjet ces u cemu je rijec.

Naravno ovo moras odraditi,ako si vec odradio odnosno pregledao/prespojio povratni ventil od grijanja ispod haube koji je mozda zacepljen???
 
Član
vozdra.u potrazi sam za automobilom i naletim na golf 5 2.0 TDI 16V sa dvije bregaste osovine.Sta vi mislite o motoru kako se ponasa i to,posto mi je par jarana reklo da nisu za pohvalit da se kvare itd. :icon_rolleyes:
 
Član
pitanje:

Da li je moguće upalit u autu klimu a/c ( manuelnu ) iako je napolju temperatura oko nule :icon_question:
 
BHT Ovisnik
da,barem je ja palim zimi da odmaglim auto,i ostavim je malo cesto tako da odradi jer preporucuju da se s vremena na vrijeme upali
 
Član
CoL3 je napisao(la):
da,barem je ja palim zimi da odmaglim auto,i ostavim je malo cesto tako da odradi jer preporucuju da se s vremena na vrijeme upali

a kako ces digitalnu upalit ako se preporucuje da se s vremena na vrijeme upali, koliko znam digitalna se ne pali ispod 10 stepeni :icon_question:
 
BHT Ovisnik
neznam,znam da svatko to preporucuje zbog kompresora i sto li vec,ti valjda mislis na automatsku,jer u mene je automatska ali nije digitalna (nesto tipa kao u merca) isto stimam na koliko stupnjeva da radi,ali je upalim,cak se klima sama pali,nemogu je ni ugasiti kada upalim na sofersajbu
 
Član
ma nikako mi ovo nije jasno, sad me neki vodio na pregled vozila, i to hoce u onaj servis koji mi nimalo ne odgovara, mi tamo kaže frajer ne radi klima :icon_mad::icon_mad: u pitanju je skoda fabia 2001 godina, stisnes ono a/c dugme ništa se ne dešava :icon_confused:
 
BHT Ovisnik
neznam,ja sam na proslom volvu imao takav problem,ali samo kada je jaaako vruce,zacepljenje u sistemu,puse 20bar.,a ne hladi,kompresor valjda bio kraju i zacepljenje jer kada vozim,kada mu dopire zraka onda hladi,stanem nece... i tako je i otisao
jer klima i jest dobra u zimskim uvjetima zato sto odmagli u roku 10sec sve,nemozes je ni ugasiti kada nastimas da ti puse na sofersajbu,ja tako kada se vozim zimi uz primorje i brda na minusu,gusta magla stoji mi stalno upaljeno

odvedi do nekog majstora koji se bavi klimama ili puni klime da se malo razumije i nek propita da znas na cemu si
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ma nikako mi ovo nije jasno, sad me neki vodio na pregled vozila, i to hoce u onaj servis koji mi nimalo ne odgovara, mi tamo kaže frajer ne radi klima :icon_mad::icon_mad: u pitanju je skoda fabia 2001 godina, stisnes ono a/c dugme ništa se ne dešava :icon_confused:


Pa ako je neki znalac sto ne kaze sta je otislo.
 
Član
Dzeniii je napisao(la):
ma nikako mi ovo nije jasno, sad me neki vodio na pregled vozila, i to hoce u onaj servis koji mi nimalo ne odgovara, mi tamo kaže frajer ne radi klima :icon_mad::icon_mad: u pitanju je skoda fabia 2001 godina, stisnes ono a/c dugme ništa se ne dešava :icon_confused:

ja svoju sad palio, radi normala. ista je konzola kao kod te fabie
 
Član
pozdrav drugovi. Imam problem sa peugeotom 306 1.6 motor 90 ks 1993 godina.
Blokada motora mi se pali na 5 rpm,a prije se palila na 6,5 jeli zna tko sta bi moglo biti?
 
Član
Za sta je sivi git/kit,stari hoce da krpi zadnje rubove ko god sta gituje/kituje zutim gitom/kitom se radi,jel sivi za pripremu farbanja,a zuti za krpljenje? i koja je cjena zutog gita/kita? hvala
 
Radi se o pasat 6 , 2005 godina ...

Nece da se otvore suvozaceva vrata samo moze iznutra a spolja ne , nisam primjetio da je sta puklo nit osteceno jednostavno radilo i stala... imal ko kakav sajvet da bi moblo bit ???
 
Član
MawiGenius je napisao(la):
Radi se o pasat 6 , 2005 godina ...

Nece da se otvore suvozaceva vrata samo moze iznutra a spolja ne , nisam primjetio da je sta puklo nit osteceno jednostavno radilo i stala... imal ko kakav sajvet da bi moblo bit ???

vjerovatno je unutra spala poluga koja je povezana sam štekom i bravom na vratima, nema šta drugo da bude
 
Dzeniii je napisao(la):
MawiGenius je napisao(la):
Radi se o pasat 6 , 2005 godina ...

Nece da se otvore suvozaceva vrata samo moze iznutra a spolja ne , nisam primjetio da je sta puklo nit osteceno jednostavno radilo i stala... imal ko kakav sajvet da bi moblo bit ???

vjerovatno je unutra spala poluga koja je povezana sam štekom i bravom na vratima, nema šta drugo da bude

a jel problem skinut tapacirung ? ili je slicno kod passat 5
 
Top