Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Član
pioneer_09 je napisao(la):
vjerovatno ti je neka zica ili komadic plastike ostao kada si to montirao i onda se tako cuje.

nije mogao ostati komadic plastike,da je ostao samo bi se jednom culo,nezz kako bi zica mogla smetati :icon_question:
Morati cu opet ponovo sve rastaviti,malo je zafrkano ubaciti ono dugme od sva cetiri zmigavca..mislio sam da je do onog limica za svirenu ali nije,nazalost ako ne rijesim ovo vratiti cu stare ablendere :icon_sad::icon_sad:
 
Član
Skrabo je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
vjerovatno ti je neka zica ili komadic plastike ostao kada si to montirao i onda se tako cuje.

nije mogao ostati komadic plastike,da je ostao samo bi se jednom culo,nezz kako bi zica mogla smetati :icon_question:
Morati cu opet ponovo sve rastaviti,malo je zafrkano ubaciti ono dugme od sva cetiri zmigavca..mislio sam da je do onog limica za svirenu ali nije,nazalost ako ne rijesim ovo vratiti cu stare ablendere :icon_sad::icon_sad:

Svirena je izraz kojim nepismeni ljudi nazivaju uredjaj koji mi poznajemo kao sirena. Po nekoj ,samo njima poznatoj logici,zakljucili su da naziv "sirena " nije ispravan,zato sto taj uredjaj svira a ne "sira".....

Ako udjes u raspravu sa njima i pokusas da im objasnis da taj naziv ne dolazi iz naseg jezika,samo zabadava gubiš vrijeme...

U naš jezik je SIRENA naziv došao od engleske riječi SIRIN - uređaj koji proizvodi zvukove visokih frekvencija.
 
Član
BaXRS4 je napisao(la):
Skrabo je napisao(la):
pioneer_09 je napisao(la):
vjerovatno ti je neka zica ili komadic plastike ostao kada si to montirao i onda se tako cuje.

nije mogao ostati komadic plastike,da je ostao samo bi se jednom culo,nezz kako bi zica mogla smetati :icon_question:
Morati cu opet ponovo sve rastaviti,malo je zafrkano ubaciti ono dugme od sva cetiri zmigavca..mislio sam da je do onog limica za svirenu ali nije,nazalost ako ne rijesim ovo vratiti cu stare ablendere :icon_sad::icon_sad:

Svirena je izraz kojim nepismeni ljudi nazivaju uredjaj koji mi poznajemo kao sirena. Po nekoj ,samo njima poznatoj logici,zakljucili su da naziv "sirena " nije ispravan,zato sto taj uredjaj svira a ne "sira".....

Ako udjes u raspravu sa njima i pokusas da im objasnis da taj naziv ne dolazi iz naseg jezika,samo zabadava gubiš vrijeme...

U naš jezik je SIRENA naziv došao od engleske riječi SIRIN - uređaj koji proizvodi zvukove visokih frekvencija.

Uredu,ja sam tako cuo i uvijek sam mislio da je tako jer jbga,koga god znam tako govori :icon_rolleyes:
Kakve to veze ima na kraju sa mojim problemom ?? :spam:
 
Član
Ma pogledajte samo pik, gdje nepismenost Bosanaca i hercegovaca najviše dolazi do izražaja....

ali dosta offtopica
 
Član
Izvadio sam onaj relej što si mi govorio, i malo ga očistio krpom, radilo mi malo, sad se opet lampica upalila. Skinit ću ponovo i očistit kontakte temeljito i onda bi trebao biti dobar, ali opet sam nepovjerljiv, jer poslije toliko zahebancije nemoguće da mi je bio problem u tako banalnoj stvari.

Sad nemogu, auto mi je kod majstora, priprema limarije za zimu....
 
Pitanjce brzinsko. Da li neko zna naziv mase koja se koristi kad se mjenja dihtung dekla. Tj ona crna mast sto se namaze mjesto gdje ide dihtung?
 
Yellow je napisao(la):
Izvadio sam onaj relej što si mi govorio, i malo ga očistio krpom, radilo mi malo, sad se opet lampica upalila. Skinit ću ponovo i očistit kontakte temeljito i onda bi trebao biti dobar, ali opet sam nepovjerljiv, jer poslije toliko zahebancije nemoguće da mi je bio problem u tako banalnoj stvari.

Sad nemogu, auto mi je kod majstora, priprema limarije za zimu....

Aha, pokusaj nista te ne kosta, mada mislim da mu je njegovo odsviralo. Ma elektronika je to, ako ti je sve ostalo uredu, ne vidim sta bi drugo moglo biti uzrok.
 
Član
javim rezultate kad mi auto stigne... ako riješim, dužan sam ti ručak (ako si u Sarajevu ćevape). Znaš li možda bi li mogao staviti univerzalnu električnu antenu umjesto originalne=?
 
Član
Prvi ozbiljan snijeg u BiH samo što nije, a s njim dolazi i posipanje puteva solju.

Zanima me, naravno pored redovnog sapiranja soli, ima li neke koristi malo obilnije nanositi onaj vosak iz samoposluznih praonica?
Znam da to nije zamjena za pravu zastitu limarije, ali i za novija auta sa fabričkom zaštitom i pocinčanom karoserijom, koja su generalno u dobrom stanju, uvijek će se naći mjesta gdje će hrđa naći put.
 
Yellow je napisao(la):
javim rezultate kad mi auto stigne... ako riješim, dužan sam ti ručak (ako si u Sarajevu ćevape). Znaš li možda bi li mogao staviti univerzalnu električnu antenu umjesto originalne=?

Deset u pola s'lukom:icon_smile:

Ma moze, ja kad sam uzimao auto dosla je na njemu ona kao gumena.
197531_1970974595196_3931161_n.jpg


A ova na krovu je ukras, nisam je mogao skinuti zato sto je dobro zaljepljena, bojao se da ne skinem farbu:lol: Jeste ljepsa na oko ali je slabija od originala. Jer originalna kada se izvlaci, izvuce se iznad visine auta, i bolje hvata signal (tako mi je elektricar rekao).
Mada radio najmanje slusam, uglavnom cd.;)
 
Jedno pitanje
Da li se na VW polo 99 god moze postaviti rucica brisaca sa instalacijom za board computer i kako se to radi ili ko to moze uraditi i koliko bi bilo novca
Unaprijed hvala:icon_smile:
 
astra1616v je napisao(la):
Jedno pitanje
Da li se na VW polo 99 god moze postaviti rucica brisaca sa instalacijom za board computer i kako se to radi ili ko to moze uraditi i koliko bi bilo novca
Unaprijed hvala:icon_smile:

Moze, pare kad imas sve moze...... :D ......... preko 150 KM
 
Top