Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Automobilska pitanja - sitni problemi, savjeti i informacije

Ne moze DVD da ocita kad naprzim na njemu probao sam skoro sve formate 3gp mp4 mpeg avi :icon_cry: Ima li iko da zna rjesenje :lol:
 
Član
Ima li možda kakav električar da mi da smjernice....

Imam problem s ABSom... promjenio sam senzore, ABS pumpu, diskove, pločice i crijeva..... kad sam promjenio sve to, radio je normalno jedno 10ak dana....... međutim ja sumnjam u struju, zato što nekad kad brzo okrenem ključ iz "upaljeno - ugašeno - upaljeno" (auto nastavi da radi), nekad se lampica od ABS a ugasi, i ABS radi narednih 10ak minuta, odnosno dok mi se ne upali neka druga lampica ili dok sustav ne osjeti bilo kakvo opterećenje, kočenje i sl.....

Nadam se da ste shvatili što želim pitati... uglavnom, nekad mi ni žmigavci nerade, tad ponovim onaj postupak s ključem "upaljeno - ugašeno - upaljeno i žmigavci se poprave do idućeg gašenja auta......

Jbg, to su sad već 2 problema...:D. dva tzv električara su me odbila, i da napomenem radi se o mercedesu w124
 
@yellow
2953601459_5e69ae5da7.jpg


8210-overvoltage-regulator-relay-w124_52051.jpg


Najvjerovatnije ti je do ovoga releja, on pravi problem. Postoji mogucnost i da ti alternator ne puni dovoljno, pa da i zbog toga pravi gresku, ali mislim da je ovaj relej OVP 99.9%. On ti je iza akumulatora, ima ovaj crni poklopac, ispod njega je relej. Otidji negdje na otpad nadji zamjenski pa probaj;)
 
Član
Je li zna netko smije li se stavljat vosak na staklo?
I jos jedno pitanje je li zna netko kako srediti magljenje zmigavaca u G3? Probao sve i svasta i nista na kraju.
Hvala unaprijed.
 
Član
@Leta, to je ovo što si označio sa "AC Relej"? Ovo nije u mene u w124 isto? A mjenjao sam neki regler na alternatoru, sad kao malo bolje puni..... ali opet lampica od ABS radi
 
Yellow je napisao(la):
@Leta, to je ovo što si označio sa "AC Relej"? Ovo nije u mene u w124 isto? A mjenjao sam neki regler na alternatoru, sad kao malo bolje puni..... ali opet lampica od ABS radi

Ne ne,nego ovaj OVP, nisam ja oznacavao samo sam sliku nasao na netu:icon_smile: Taj relej zna da pravi problem oko ABS, nisam imao problema sa tim, ali sam jednom prilikom kod majstora dok sam bio, neki momak je dosao pa mu je on to predlozio, a i citao sam po raznim mercedesovim forumima da su mnogi rijesili tako problem... p.s. on se nalazi ispod ovog crnog poklopca, moras prvo njega skinuti, mislim da ga drze dva sarafa...
 
Član
Jbt, ja prvo trebam naći ovu kutiju gdje se nalazi spomenuti relej. A vidit ću, postavit ću isto pitanje i na mercedesovom forumu, pa ćemo vidit
 
Yellow je napisao(la):
Jbt, ja prvo trebam naći ovu kutiju gdje se nalazi spomenuti relej. A vidit ću, postavit ću isto pitanje i na mercedesovom forumu, pa ćemo vidit

Ma iza akumulatora, skroz u cosku, tu mu je i "mozak" :icon_smile:


Prebaci na 1:48

[video=youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ih6ZVoYS2Pg[/video]
 
Yellow je napisao(la):
Hvala braca, bacam se na pos"o, jel mogu ikako po njemu poznat da nije uredu, ili ?

Hm, pa vidim da si izmjenjao skoro sve, i ne vidim sta bi drugo moglo da mu pravi problem. Jedino alternator a kazes i njega si sredio, onda jos ovaj karington. To oko ispitivanja, to je vec malo veca skola za mene :lol: Trebao bi neki elektricar da ti se javi, moze se on pomocu instrumenata ispitati:icon_smile: Ma ubjedjen sam da je do njega, ali eto. Kad ga skines procitaj oznaku sa njega, mislim da ti odgovara i sa 190-ke ako budes trazio polovan. A mozes tamo i na hr forumu postaviti pitanje, ima i strucnijih, predpostavljam da si ti "Respect", posto je slican avatar ;)
 
Član
jesam Respect, ja sam mislio da je isti avatar:D. Evo ti slika šta je u mene iza akumulatora......

33zcrow.jpg
 
Top